Czytelnia
Jak wysłać paczkę do Włoch

Jak wysłać paczkę do Włoch

Włochy coraz częściej stają się celem wakacyjnych podróży Polaków. Słoneczny klimat, europejska kultura i znakomite jedzenie przekonują nas do wyjazdu do tego południowego kraju. Ponieważ podróż samochodem bywa długa i męcząca częściej wybieramy samolot jako środek transportu. 


Linie lotnicze mają jednak bardzo restrykcyjną politykę bagażową (pisaliśmy o tym tutaj) i może się okazać, że taniej i wygodniej będzie wysłać paczkę zamiast nadawać bagaż rejestrowany w samolocie.

Cena paczki do Włoch

Cena przesyłek z Polski do Włoch jest stała dla paczek od 1 do 31,5 kg w usłudze DPD Classic. Wybierając kuriera DPD za paczkę o wadze 31,5 kg zapłacimy 96,89 zł.

W usłudze GLS ceny na paczki do Włoch zaczynają się od 105,99 zł, a w UPS od 150 zł. Cena w GLS i UPS zależy od wagi i wymiarów paczki. IM cięższa i większa przesyłka, tym wyższa cena transportu. 

Ile kosztuje wysłanie paczki z Włoch do Polski

Tutaj ceny są nieco wyższe niż w przypadku paczki do Włoch i za 31,5 kg przesyłkę zapłacimy 174,89 zł w usłudze DPD.

Tańsza opcją jest kurier GLS, który przewiezie paczki z Włoch doPolski w cenie już od 164,99 zł.

Zasady transportu są takie same, jak w przypadku paczki do Włoch.

Ile jedzie paczka do Włoch

Średni czas dostawy paczek z Polski do Włoch oraz z Włoch do Polski to 4-5 dni roboczych. Należy miec na uwadze, że jest to średni czas transportu, który w wyjątkowych sytuacjach może się wydłużuć. Planując więc nadanie paczki kurierem zamiast samolotem, należy wciaż to pod uwagę i nadać paczkę odpowiednio wcześnie, aby czekała na nas w miejscu docelowym.

Paczki do Włoch są ubezpieczone

Wybierając kuriera DPD w cenie paczki ubezpieczone są do 1 000 zł. Jeżeli wysyłasz towary o wyższej wartości – możesz podwyższyć zakres ubezpieczenia.

Inaczej jest w usłudze GLS i UPS - tutaj w cenie jest ubezpieczenie SDR - czyli ok. 42 zł za każdy kilogram nadanej przesyłki. Istnieje możliwość podwyższenia ubezpiecznienia za dodatkową dopłatą, która wyliczana jest automatycznie w kalkulatorze wyceny.

Gdzie jest moja paczka, czyli jak śledzić przesyłkę

Paczki wysłane do Włoch lub z Włoch do Polski za pośrednictwem Przesyłarka.pl możesz sledzić na naszej stronie. Po wpisaniu numeru zamówienia lub numeru trackingowego na stronie do śledzenia paczki, otrzymasz dokładne i precyzyjne statusy lokalizacji Twojej przesyłki. 

 

Podsumowując – udając się w podróż do Włoch, warto sprawdzić, czy taniej jest nadać bagaż rejestrowany w samolocie, czy wysłać letnie rzeczy paczką kurierską i podróżować wygodniej i szybciej – bez czekania na odbiór bagażu z taśmy po wylądowaniu.
 

 

Czytaj więcej:

Jak wysłać paczki z Włoch do Polski

Ile jedzie Paczka kurierska?

To musisz wiedzieć przed wysyłką paczki do Włoch