Czytelnia
Jak wysłać paczkę do Włoch

Jak wysłać paczkę do Włoch

Włochy coraz częściej stają się celem wakacyjnych podróży Polaków. Słoneczny klimat, europejska kultura i znakomite jedzenie przekonują nas do wyjazdu do tego południowego kraju. Ponieważ podróż samochodem bywa długa i męcząca częściej wybieramy samolot jako środek transportu. 

Linie lotnicze mają jednak bardzo restrykcyjną politykę bagażową (pisaliśmy o tym tutaj) i może się okazać, że taniej i wygodniej będzie wysłać paczkę zamiast nadawać bagaż rejestrowany w samolocie.

Cena przesyłek z Polski do Włoch jest stała dla paczek od 1 do 31,5 kg w usłudze DPD Classic.  Za paczkę o wadze 31,5 kg zapłacimy 94,99 zł.

Średni czas dostawy to 4-5 dni roboczych – wystarczy więc nadać paczkę odpowiednio wcześnie, aby czekała na nas w miejscu docelowym.

Paczki do Włoch ubezpieczone są do 1000 zł w cenie. Jeżeli wysyłasz towary o wyższej wartości – możesz podwyższyć zakres ubezpieczenia.

W przesyłce o wadze 31,5 kg zmieścisz więcej rzeczy niż w 20 kilogramowym bagażu rejestrowanym.

Ile kosztuje wysłanie paczki z Włoch do Polski?

Tutaj ceny są nieco wyższe niż w przypadku paczki do Włoch i za 31,5 kg przesyłkę zapłacimy 147,99 zł.

Zasady transportu są takie same, jak w przypadku paczki do Włoch.

Podsumowując – udając się w podróż do Włoch, warto sprawdzić, czy taniej jest nadać bagaż rejestrowany w samolocie, czy wysłać letnie rzeczy paczką kurierską i podróżować wygodniej i szybciej – bez czekania na odbiór bagażu z taśmy po wylądowaniu.

 
 
Rozmawiaj z konsultantem