Czytelnia
Jak wysłać paczki z Włoch do Polski?

Jak wysłać paczki z Włoch do Polski?

Włochy każdego roku odwiedza prawie 51 milionów turystów z całego świata. Państwo słynie również z eleganckich butików, domów mody i włoskich przysmaków. Chcesz wysłać prezent przyjaciołom? Może chcesz odbyć komfortową podróż do Polski? Poniżej kilka wskazówek jak wysłać paczkę z Włoch.

Podejmując decyzję o wysłaniu paczki, pierwszą myślą większości ludzi, jest lokalna poczta - we Włoszech funkcjonuje Poste italiane ( poczta włoska). Jednak warto to dobrze przemyśleć. W dzisiejszych czasach znacznie wygodniejsza jest wysyłka kurierska. Nie musisz dźwigać paczki do placówki, wypełniać dokumentów, stać w kolejce, kurier może przyjechać do domu i odebrać Twoją przesyłkę. Możliwość zapoznania się z ofertami przewoźników i porównanie ich dają Ci serwisy brokerskie, jakim jest m.in. Przesyłarka.pl. W kilka sekund dokonasz wyceny, a zamówienie możesz złożyć przez 24/7, potrzebny jest jedynie dostęp do Internetu. 
 

Czy to będzie dla mnie korzystne?

Nadanie paczki do Polski będzie zarówno wygodne, jak i finansowo korzystne. Dzięki numerowi trakingowemu możesz na bieżąco kontrolować przesyłkę, co jest bardzo bezpiecznym udogodnieniem.

Na kierunku Włochy – Polska możesz skorzystać z kuriera DPD, GLS oraz UPS. Pierwszym krokiem do poprawnej wyceny transportu jest jej przygotowanie do wysyłki. Przygotowaną już paczkę dokładnie zmierz i zważ -  w ten sposób poznasz ceny i porównasz kurierów. 

Ceny za wysyłkę paczki przykładowo do 30 kg zaczynają się od 174,89 PLN / 40,19 EUR. 

Jeżeli zależy Ci na szybkiej wysyłce, gwarantuje Ci to usługa UPS Express Saver. Wiąże się to jednak z dużo wyższą ceną. 

W cenę transportu wliczone są wszystkie opłaty – paliwowa i drogowa, podstawowe ubezpieczenie - nie ma żadnych dodatkowych ukrytych kosztów. 

Wyślij wygodnie bagaż kurierem. 


Każdy z nas ceni sobie komfort podróży. Droga z Włoch do Polski jest dosyć długa, jeżeli jedziemy autokarem czy samochodem, szybciej tą trasę pokonamy samolotem. Aby nie ponosić dodatkowych opłat za transport bagażu i nie zajmować całego wolnego miejsca w samochodzie torbami czy walizkami, nadaj je wygodnie kurierem. 

Za zabranie ze sobą bagażu na pokład samolotu, linie lotnicze pobierają dodatkowe opłaty. Niestety od pewnego czasu bagaż nie jest już wliczony w cenę biletu. Za zabranie walizki około 30 kg w sezonie wakacyjnym możemy zapłacić od 30 do nawet 100 euro. 

Pamiętać należy jedynie o tym, aby przed przekazaniem walizki czy torby kurierowi, spakować ją w karton. Jest to jedyne, ale bardzo ważne wymaganie przewoźników. 

Chcę wysłać kilka paczek czy jest taka możliwość?

Paczki nie muszą być nadawane pojedynczo. Każdego dnia kurier dostaje określoną liczbę zleceń do zrealizowania, mając do tego przystosowany samochód. Kierowca może danego dnia odebrać od nadawcy kilka przesyłek. 

Jeżeli paczki są ciężkie i jest ich duża ilość, kurier ma prawo prosić o pomoc w ich załadunku. Dlatego musisz zapewnić osobę do ewentualnej pomocy.

Paczki odebrane jednego dnia, nie zawsze są transportowane na trasie Włochy – Polska w tym samym czasie. Kurier zawozi paczki do magazynu, gdzie są one sortowane i przekazywane do dalszego, międzynarodowego transportu. Czasami zdarza się tak, że paczki rozdzielają się w transporcie, bo np. nie zmieściły się do jednej ciężarówki. Wówczas odbiorca w Polsce może otrzymać paczki w różnych dniach, nie wszystkie na raz. 

Kurier nie przyjechał. 

Bardzo rzadko zdarza się, że kurier wybranego dnia nie przyjeżdża po odbiór paczki. 

Często z przyczyn losowych, niezależnych od kuriera nie ma on możliwości zrealizowania odbioru. Powodem mogą być warunki pogodowe (zwłaszcza zimą), warunki drogowe (natężenie ruchu, wypadki komunikacyjne, które blokują trasy), awaria pojazdu kuriera, inne. 

W takiej sytuacji jest możliwość ponowienia zlecenia na inny dogodny dla nadawcy termin. 

Czytaj więcej:

Gdzie jest moja przesyłka? Jak śledzić paczkę?
Jak wysłać paczkę do Włoch?