Czytelnia
To musisz wiedzieć przed wysyłką paczki do Włoch

To musisz wiedzieć przed wysyłką paczki do Włoch

Chcesz wysłać paczkę do Włoch i zastanawiasz się, w jaki sposób zrobić to szybko, tanio i sprawnie? Wybierz kuriera do Włoch na stronie Przesylarka.pl i wyślij paczkę zamiast brać bagaż na wakacje.

 

 

Streszczenie najważniejszych informacji o wysyłce paczek do Włoch:
1. Najtańszą opcją wysyłki paczki do Włoch do 10 kg jest jest kurier UPS - 10 kg paczkę wyślesz za 123,59 zł.
2. Najszybciej docierają do Włoch przesyłki wysłane UPS - w ciągu 3-5 dni roboczych.
3. Max. waga paczki to 31,5 kg w usłudze DPD.
4. Nie musisz drukować etykiet na paczki do Włoch wysyłanych kurierem DPD i GLS.

 

Jak wysłać paczki do Włoch?

Wejdź na stronę Przesylarka.pl i wybierz kierunek transportu – Polska – Włochy. Wpisz wymiary i wagę paczki, a jako podsumowanie zobaczysz oferty kuriera do Włoch. Aktualnie możesz skorzystać z trzech firm kurierskich, które wyślą Twoją paczkę do Włoch: DPD, GLS i UPS. Każdy z przewoźników ma inne ceny za usługę oraz inne warunki transportu, o czym dowiesz się poniżej.

Ile kosztuje paczka do Włoch?

Cena paczki do Włoch wacha się od 105,99 zł w usłudze UPS za 5 kg paczkę do 129,89 zł za 30 kg przesyłkę do Włoch kurierem DPD. Cena paczki do Włoch w firmach UPS i GLS zależy od wagi przesyłki, a w usłudze DPD jest jedna stawka za paczki do 31,5 kg. Poniżej znajdziesz porównanie cen paczki do Włoch wykonane na stronie Przesylarka.pl w dniu 03.06.2022: 

Cena paczki do Włoch
Waga UPS DPD GLS
0-10 kg 123,59 zł 129,89 zł 142,99 zł
11-20 kg 154,79 zł 129,89 zł 154,99 zł
21-30 kg 175,29 zł 129,89 zł 157,99 zł

Ile idzie paczka do Włoch?

Średni czas transportu paczki z Polski do Włoch dla Klientów Przesylarka.pl to 3 - 5 dni roboczych. Do czasu tego nie wliczamy dnia odbioru oraz dni wolnych od pracy i weekendów. Także paczka odebrana przez kuriera w poniedziałek ma szanse dotrzeć do odbiorcy we Włoszech już w czwartek piątek. Jeżeli kurier nie odbierze Twojej paczki do Włoch w ustalonym terminie – skontaktuj się z nami – ponowimy odbiór na pierwszy możliwy termin.

Czy paczki do Włoch są ubezpieczone?

Każda paczka wysyłana w serwisie Przesylarka.pl jest ubezpieczona. Wysokość ubezpieczenia i warunki zależą od wybranego kuriera do Włoch. W usłudze DPD w cenie podstawowej paczki są ubezpieczone do wartości 1000 zł. Jeżeli wysyłasz do Włoch bardziej wartościowe rzeczy – możesz za dodatkową opłatą podwyższyć poziom ubezpieczenia.

W usłudze GLS i UPS w cenie podstawowej paczki ubezpieczone są do 42 zł za kg. Możesz dodatkowo ubezpieczyć paczkę za niewielką opłatą.

Jakie są max. wymiary i waga paczki do Włoch?

Każdy przewoźnik ma inne wytyczne, co do max. wymiarów i wagi paczki. W usłudze DPD waga rzeczywista i gabarytowa nie mogą przekroczyć 31,5 kg, a objętość paczki nie może być większa niż 300 cm. Jeżeli wymiary i waga zostaną przekroczone, wtedy firma DPD nalicza wysoką opłatę za niestandard i przeważenie.

W usłudze UPS max. wymiary to 294 cm i waga 30 kg. Przekroczenie tych wskaźników skutkuje dopłatą naliczaną przez kuriera UPS.
W GLS możesz wysłać max. 30 paczkę do Włoch, której obwód liczony jako 2 x wysokość + 2 x szerokość + długość nie mogą przekroczyć 300 cm.

Dokładną wysokoc dopłat i max. wage paczki znajdziesz w naszym Regulaminie

Kurier do Włoch bez drukowania etykiety

Jeżeli nie masz możliwości wydrukowania etykiety, a chcesz wysłać paczki do Włoch – skorzystaj z usługi DPD lub GLS. W tych usługach to kurier przyjedzie z gotowym listem przewozowym i naklei go na karton. Przy wysyłce kilku paczek do różnych odbiorców we Włoszech należy dopilnować, aby kurier nakleił odpowiednie etykiety do właściwych paczek.

W usłudze UPS należy samodzielnie wydrukować etykietę i nakleić ją na paczkę przed przyjazdem kuriera.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta lub czytaj więcej:

Jak wysłać paczkę do Włoch

Jak zorganizować bezproblemową wysyłkę do Włoch - kluczowe wskazówki