Czytelnia

Jak zamówić kuriera w 3 minuty przez stronę internetową?

Jeśli potrzebujesz wysłać przesyłkę w kraju lub do jednego z krajów Europy, to jednym z najlepszych i najprostszych sposobów na to, jest zamówienie kuriera przez stronę internetową Przesylarka.pl.

Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas i uniknąć stresu związanego z wizytą w placówce pocztowej. Już teraz dowiedz się, jak zamówić kuriera w ciągu 3 minut przez porównywarkę usług kurierskich Przesyłarka.pl.
 

Wyślij paczkę

Zamówienie kuriera online

Pierwszym krokiem podczas składania zamówienia jest podanie kierunku na jakim przesłana ma być paczka. Jeśli na przykład chcesz zamówić kuriera do Niemiec, to wybierasz odpowiednie kraje nadania i odbioru - w Przesyłarka.pl jednym z kierunków zawsze musi być  Polska.

Aby dowiedzieć się jaka jest np. cena kuriera do Niemiec, to wystarczy, że uzupełnisz wagę i wymiary swojej paczki. Ważne jest, aby podać rzeczywiste wymiary przesyłki już po spakowaniu. Warto dodać 1-2 cm do zmierzonego wymiaru i lekko zawyżyć wagę - firmy kurierskie weryfikują wagę i wymiary przesyłki w sortowni za pomocą lasera na certyfikowanych i skalibrowanych urządzeniach, a nasze domowe wagi czasem przekłamują wskazywane wartości.

Wybór kuriera

W kolejnym kroku przechodzisz do wyboru firmy kurierskiej, która zajmie się transportem Twojej przesyłki. Dokładnie przeczytaj opis dostępnych przewoźników, porównaj czas transportu i dostępne opcje ubezpieczenia. Kiedy najedziesz kursorem na pomarańczową ikonkę z literą “i”, znajdziesz więcej informacji o danej usłudze. Czasami cena niektórych usług jest większa, ale oferuje szybszą dostawę.

Dane paczki

Po wybraniu opcji, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, należy uzupełnić dane dotyczące przesyłki. Formularz zamówienia może się różnić w zależności od kierunku na jakim przesyłasz paczkę. W przypadku paczek do i z Wielkiej Brytanii, należy dokładnie rozpisać zawartość, ponieważ przesyłki przechodzą przez odprawę celną.

Kiedy jednak chcesz np. zamówić kuriera do Holandii, to wystarczy, że podasz zwięźle zawartość przesyłki, np ubrania, kosmetyki, zabawki oraz wartość przesyłki. Następnie wybierasz z kalendarza datę odbioru przesyłki od nadawcy. W przypadku usługi UPS możesz też wskazać preferowane godziny odbioru we wskazanym dniu.

Kolejnym istotnym etapem zamówienia kuriera jest wybranie rodzaju zastosowanego opakowania. Za pośrednictwem Przesyłarka.pl mozesz wysłać paczki w kartonie. Kiedy wybierasz opakowanie standardowe oznacza to, że przesyłasz karton o kształcie prostopadłościanu, bez zniekształceń i uwypukleń, zabezpieczony taśmą jedynie na brzegach i łączeniu oraz nieowinięty żadnymi dodatkowymi materiałami (np. folia, sznurek). 

Dane nadawcy i odbiorcy

Kiedy zamawiasz np. kuriera do Hiszpanii, to musisz też wskazać dane odbiorcy i nadawcy. Podaj imię i nazwisko oraz adres firmy, jeśli to nie jest adres prywatny, kod pocztowy, miasto, telefon kontaktowy i adres e-mail. W przypadku wybranych usług masz też możliwość doręczenia przesyłki do punktów wybranego przewoźnika. Zwróć uwagę na to, czy adres jest poprawny i kompletny, aby uniknąć opóźnień w dostawie. W przypadku podania błędnych informacji może się okazać, że cena kuriera do Irlandii czy Niemiec będzie wyższa niż się spodziewasz.

Regulamin i płatność

Kiedy już sprawdzisz poprawność wprowadzonych informacji, to zapoznaj się z Regulaminami i potwierdź ich akceptację. Na koniec pozostało już tylko wybrać preferowaną metodę płatności w złotówkach, funtach lub euro. Przesyłarka.pl prześle na Twój adres e-mail potwierdzenie otrzymania płatności wraz z numerem zamówienia. Dzień przed planowanym odbiorem otrzymasz dokumenty niezbędne do nadania przesyłki (w usługach UPS, DHL, Parcelforce) lub numer trackingowy do śledzenia paczki (w przypadku wyboru DPD lub GLS nie trzeba drukować listów przewozowych, ponieważ kurier będzie je miał z sobą).

Kurier zamówiony!

To wszystko! Teraz pozostaje tylko czekać na kuriera, który odbierze paczkę z Twojego domu lub biura i dostarczy ją do odbiorcy. W przypadku pytań lub problemów zawsze masz możliwość kontaktu z przesympatycznym Działem Obsługi Klienta Przesyłarka.pl.

Zamówienie kuriera przez stronę internetową jest bardzo proste i szybkie. Dzięki niemu można zaoszczędzić czas i uniknąć niepotrzebnych formalności. Warto zawsze zwracać uwagę na dokładność danych, aby uniknąć opóźnień oraz wybrać odpowiednią opcję dostawy, która spełni Twoje wymagania i potrzeby.

Czytaj więcej:

Jak najtaniej wysłać paczkę za granicę?

Jak wysłać prywatną paczkę do Anglii?

Jak wysłać paczkę DPD z domu?

Wyślij paczkę