Czytelnia
Jak najtaniej wysłać paczkę za granicę?

Jak najtaniej wysłać paczkę za granicę?

Za granicę wysyłamy coraz więcej paczek z wielu powodów. Z naszych obserwacji wynika, że najczęściej chcemy wysyłać za granicę prezenty, bo mamy rodzinę czy znajomych w innym kraju, odzież i jedzenie dla bliskich pracujących za granicą oraz paczki handlowe wysyłane przez firmy.

W sytuacji, kiedy osobiście nie możemy wręczyć prezentu, to najlepszym rozwiązaniem jest właśnie skorzystanie z usług kurierskich. Powstaje jednak problem, jak znaleźć tanie przesyłki zagraniczne. Aby ułatwić odnalezienie się w gąszczu ofert i opcji przygotowaliśmy nasz poradnik.
 

Wyślij paczkę


Jak wysłać paczkę za granicę DPD

W serwisie Przesyłarka.pl za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD możesz wysyłać paczki do i z krajów Unii Europejskiej. Do złożenia zamówienia wystarczy podać wagę i wymiary kartonu oraz dane adresowe nadawcy i adresata oraz opłacić zamówienie. Nic nie trzeba drukować, bo kurier stawi się po odbiór przesyłki w wyznaczony dzień już z gotową etykietą. A ile idzie przesyłka za granicę? W zależności od wybranego kraju czas dostawy to od 2 do 7 dni roboczych. W trakcie składania zamówienia na wysyłkę za granicę DPD zawsze widoczny jest średni czas dostawy, łatwo to sprawdzić, a sam transport przesyłki można później wygodnie monitorować. 

Jak wysłać paczkę za granicę DHL

Jeśli potrzebujesz wysłać prezent dla rodziny w Anglii lub inny rodzaj przesyłki, to możesz skorzystać z wysyłki poprzez DHL. Nie musisz się martwić o dokumentację konieczną do odprawy celnej - serwis Przesyłarka.pl zrobi to za Ciebie. Elektroniczny formularz zamówienia łatwo i w przystępnej formie poprowadzi Cię przez wszystkie etapy zamówienia. Dokumenty i etykietę gotowe do wydruku, otrzymasz w wiadomości e-mail po opłaceniu zamówienia. W wysyłce za granicę DHL nie musisz też czekać na kuriera  - paczkę możesz dostarczyć do punktu DHL POP. Na terenie Wielkiej Brytanii przesyłki dostarczane są przez firmę Parcelforce średnio nawet w ciągu 5 do 7 dni roboczych od nadania. Przez cały czas transportu zawsze wiesz, gdzie znajduje się Twoja przesyłka.

Jak wysłać paczkę za granicę UPS

Masz rodzinę i znajomych mieszkających za granicą na terenie Unii Europejskiej lub Wielkiej Brytanii? Twój kurier za granicę to firma UPS. Wysyłka za granicę UPS poprzez serwis Przesyłarka.pl jest bardzo prosta - uzupełniasz wszystkie dane w elektronicznym formularzu, wybierasz pasująca Ci datę odbioru i drukujesz etykietę do paczki za granicę, a w przypadku paczki do i z Wielkiej Brytanii dokumenty niezbędne do dokonania odprawy celnej. Kiedy Twoja paczka waży do 20 kg masz też możliwość w dogodnym momencie zanieść paczkę do punktu drop off, nie musisz wtedy czekać aż kurier przyjedzie po jej odbiór. To może znacznie zaoszczędzić Twój czas! A skoro o czasie mowa - w zależności od kraju, paczka za granicę idzie od 3 do 7 dni roboczych, a Ty możesz codziennie sprawdzać, gdzie już jest oraz poznać przewidzianą datę doręczenia

Jak wysłać paczkę za granicę GLS

Prezenty i paczki za granicę do krajów Unii Europejskiej możesz wysłać także w firmie kurierskiej GLS. Na stronie Przesyłarka.pl podajesz wagę i wymiary kartonu, dane nadawcy i adresata i możesz już przejść do płatności. W wybrany dzień przyjeżdża do Ciebie kurier z wydrukowaną etykietą. W firmie GLS paczka za granicę, w zależności od wybranego kraju, jest transportowana od 3 do 7 dni roboczych. Na każdym etapie transportu masz możliwość monitorowania swojego zamówienia. 

Paczka za granicę cennik

Średni koszt przesyłki do Wielkiej Brytanii, to 150 złotych w UPS, ale jeśli Twoja paczka nie jest pilna, to możesz wybrać DHL i zapłacić parę złotych mniej. Cena przesyłki do krajów Unii Europejskiej zależy od odległości, czyli im bliżej, tym taniej. Dla przykładu za paczkę za granicę do Niemiec zapłacisz niecałe 90 złotych w usłudze DPD, wybierając UPS zapłacisz około 115 złotych, a w GLS musisz liczyć się z kosztem około 150 złotych. Porównując średni koszt wysyłki przesyłki do Francji, za usługę zapłacisz od 125 złotych w DPD, przez 150 złotych w UPS, do 200 złotych w GLS. Jeśli chcesz wysłać prezent za granicę do Hiszpanii, to zapłacisz 280 złotych w GLS, ale możesz wybrać też tańsze opcje w kwocie około 160, 150 złotych. Przesyłki za granicę są więc tanie. Wybierając wysyłkę za pośrednictwem Przesyłarka.pl zawsze możesz porównać i wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Paczka za granicę ubezpieczenie

Jeśli wysyłasz drogie prezenty, to zawsze możesz ubezpieczyć paczkę za granicę. W zależności od kierunku i wybranej firmy kurierskiej możesz wybrać opcję dodatkowego ubezpieczenia nawet do wartości 20 000. Wszystkie szczegóły zawsze możesz znaleźć podczas składania zamówienia, a jeszcze więcej informacji zobaczysz po najechaniu kursorem na pomarańczową literkę “i”.

Czytaj więcej:

Jak zamówić kuriera w 3 minuty przez stronę internetową?

Wyślij paczkę za granicę