Czytelnia
Jak zamówić kuriera?

Jak zamówić kuriera?

Nie pojedziesz na święta do rodziny, a chciałbyś wysłać im prezenty? Kupiłeś towar online i chcesz go odesłać, a sklap nie gwarantuje darmowych zwrotów? Wyślij paczkę kurierem - bez stania na poczcie i długich kolejek.

 
 

Streszczenie, jak wysłać paczkę kurierem:
1. Szybko, tanio i bezproblemowo zamówisz kuriera krajowego i międzynarodowego na Przesylarka.pl.
2. Najtańszą opcją krajową i zagraniczną (poza UK) jest zazwyczaj kurier DPD.
3. Najtańszym kirierem na kierunku Polska - UK jest DHL lub UPS (w zależności od wagi i wymiarów)
4. Najtańszym kurierem na kierunku Anglia - Polska jest UPS.
5. Nie potrzebujesz żadnych umów ani deklaracji - zamawiasz kuriera i wysyłasz paczkę w 3 minuty.

 

O ile kiedyś skorzystanie z usług firm kurierskich wiązało się z wizytą w oddziale przewoźnika, wykonaniem kilku telefonów na infolinię czy koniecznością podpisania umów lub deklaracji, to dziś  zamówienie kuriera do domu jest niezwykle proste. Dzięki pośrednikom czyli brokerom kurierskim takim jak Przesyłarka.pl - zamówienie kuriera jest dziś dostępne dla każdego. Co więcej, nie wymagamy podpisywania umów, miesięcznych deklaracji liczby przesyłek, ani rejestracji w serwisie. Cały proces zamówienia kuriera do domu to kilka prostych kroków, których wypełnienie nie trwa więcej niż kilka minut. Co ważne, wszystko odbywa się online więc jedyne co musisz posiadać to urządzenie z dostępem do internetu.

Przesyłarka współpracuje z największymi firmami kurierskimi, wobec czego, masz możliwość wyboru i zamówienia usługi jednej z firm: DPD, UPS, DHL, Parcelforce, GLS w transporcie krajowym lub międzynarodowym. 

Przed zamówieniem kuriera do domu dobrze jest wcześniej przygotować paczkę, ponieważ podczas jej wyceny zostaniesz poproszony o jej wagę i wymiary. Jak prawidłowo przygotować przesyłkę dla kuriera.

Jak nadać paczkę kurierem?

Youtube Preview

Skorzystaj z porównywarki usług kurierskich Przesyłarka.pl. Na stronie www.przesylarka.pl znajduje się kalulator wyceny przesyłek kurierskich. Podając kierunek transportu oraz parametry swojej przesyłki natychmiast otrzymasz sugerowaną cenę, a po kliknięciu “Wyceń przesyłkę” przejdziesz do listy oferowanych usług transportu.

Wycena przesyłki kurierskiej - Przesyłarka.pl

By wycenić transport paczki skorzystaj z kalkulatora wyceny na stronie Przesyłarka.pl

 

Wybór właściwego kuriera

Kolejny krok, to wybór oferty kurierskiej, która spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli Twoim priorytetem jest cena, wybór jest prosty - system Przesyłarki automatycznie segreguje oferty usług kurierskich od najtańszych. Jeśli potrzebujesz szybkiego transportu, wybierz jedną z ofert ekspresowych. Zwróć uwagę, że niektóre usługi kurierskie wymagają drukowanie etykiet.

Wybór kuriera - Przesyłarka.pl

Paczka krajowa, czy do Anglii? Wybierz najlepszą dla siebie ofertę.

 

TIP# - Usługi kurierskie, w których wymagają drukowania etykiety oznaczone są ikonką drukarki. (obrazek)

Każda z usług kurierskich jest opisana, sprawdź dodatkowe informacje najeżdżając kursorem na literkę “i” ukaże się dymek z dodatkową informacją. Po wybraniu usługi kurierskiej przejdziesz do kolejnego kroku zamówienia, gdzie zostaniesz poproszony o podanie danych zleceniodawcy przesyłki, jej zawartości oraz datę odbioru paczki przez kuriera. Treść w rubryce “zawartość” ograniczona jest liczbą znaków - dlatego lepiej opisywać zawartość paczki stosując ogólne kategorie np. ubrania, książki, zabawki. W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o podanie danych adresowych nadawcy - czyli osoby od której kurier odbierze paczkę oraz dane odbiorcy - czyli miejsce doręczenia przesyłki kurierskiej.

TIP# Jeśli zdecydujesz się na rejestrację konta w serwisie, będziesz mógł korzystać z książki adresowej. 

Formularz zamówienia paczki kurierskiej - Przesyłarka.pl

Wyślij paczkę. Wypełnij formularz zamówienia kuriera.

PAMIĘTAJ! Wysyłając przesyłkę międzynarodową koniecznie podaj telefon odbiorcy w kraju docelowym - a nie polski numer.

Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych do realizacji usługi danych, przejdziesz do podsumowania zamówienia. W tym etapie poświęć chwilę by sprawdzić czy wprowadzone dane są prawidłowe. Jeśli zauważyłeś błąd - możesz go poprawić poprzez edycję danych adresowych. Jeśli wprowadzone dane są prawidłowe, przejdź do płatności. Przesyłarka.pl umożliwia wygodne płatności online w trzech walutach: PLN, GBP, EUR

Ważne! Błąd w adresie nadawcy lub odbiorcy wydłuża realizację usługi. 

Na podany adres e-mail zleceniodawcy, otrzymasz maile z informacjami o kolejnych etapach realizacji usługi kurierskiej.

Czytaj więcej:
Jak wysłać tanie przesyłki kurierskie?