Czytelnia
Świąteczny przewodnik paczkowy 2020

Świąteczny przewodnik paczkowy 2020

Już pora wysłać paczki na Święta. Dołożymy wszelkich starań, aby Twoje paczki dotarły bezpiecznie i na czas. Zobacz najważniejsze informacje.

 

1. Paczki międzynarodowe wyślij jak najszybciej.
Średni czas transportu na kierunkach międzynarodowych trwa od 3-5 dni roboczych. W okresie świątecznym transport może się wydłużyć nawet do 7-10 dni roboczych, co jest spowodowane większą liczbą przesyłek w transporcie, grudniowymi warunkami drogowymi, pandemią, zbliżającym się Brexitem oraz innymi, niespodziewanymi sytuacjami. Dlatego wyślij paczki, jak najszybciej, aby mieć pewność, że dotrą na Wigilię.


2. Karton w kształcie prostopadłościanu bez folii stretch.
Wszystkie paczki powinny być spakowane w mocny karton o kształcie prostopadłościanu. Unikaj paczek niestandardowych - zobacz definicję niestandardu.

Wszystkie firmy kurierskie wprowadziły dodatkowe dopłaty za paczki niestandardowe. Często dopłata ta jest bardzo wysoka. Dlatego zapakuj paczkę w karton o kształcie prostopadłościanu i najlepiej zrób zdjęcie na wadze i z miarką przed jej wysłaniem  – będziesz mieć niezbity dowód w razie ewentualnej reklamacji.


3. Wysłałeś maila? Nie dzwoń - poczekaj na odpowiedź.
Na wszystkie maile wysłane po godzinie 17.00 odpowiemy do godziny 10.00 następnego dnia. Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w czasie świąt na wzmożonych obrotach. Odbieramy setki telefonów i czatów, odpisujemy na maile. Zanim odpowiemy w Twojej sprawie, musimy zdobyć informacje u Przewoźnika. Jesteś dla nas bardzo ważny, dlatego pozwól nam wykonać nasze zadanie, jak najlepiej. Na maile wysłane po godzinach pracy biura odpowiemy kolejnego dnia roboczego do godziny 10.00. 

4. Świąteczne przysmaki - czyli czego nie można wysyłać w paczce.
Nie wysyłaj towarów łatwopsujących się i płynnych. Barszcz, uszka i smażona ryba nie są dobrym pomysłem na wysyłkę usługą kurierską:)
Zobacz, czego nie można wysłać w paczce kurierskiej.

Życzymy udanych przygotowań do Świąt.

 

Rozmawiaj z konsultantem