Czytelnia
Świąteczny przewodnik paczkowy 2021

Świąteczny przewodnik paczkowy 2021

Już pora wysłać paczki na Święta. Dołożymy wszelkich starań, aby Twoje prezenty dotarły bezpiecznie i na czas. Zobacz najważniejsze informacje.

 

1. Paczki międzynarodowe wyślij jak najszybciej.
Średni czas transportu na kierunkach międzynarodowych trwa od 3-5 dni roboczych. W okresie świątecznym transport może się wydłużyć nawet do 7-10 dni roboczych, co jest spowodowane większą liczbą przesyłek w transporcie, grudniowymi warunkami drogowymi, pandemią, Brexitem oraz innymi, niespodziewanymi sytuacjami. Dlatego wyślij paczki, jak najszybciej, aby mieć pewność, że dotrą na Wigilię.


2. Karton w kształcie prostopadłościanu bez folii stretch.
Wszystkie paczki powinny być spakowane w mocny karton o kształcie prostopadłościanu. Unikaj paczek niestandardowych - zobacz definicję niestandardu.

Wszystkie firmy kurierskie wprowadziły dodatkowe dopłaty za paczki niestandardowe, a UPS dodatkową opłatę w sezonie świątecznym. Często dopłata ta jest bardzo wysoka. Dlatego zapakuj paczkę w karton o kształcie prostopadłościanu i najlepiej zrób zdjęcie na wadze i z miarką przed jej wysłaniem  – będziesz mieć niezbity dowód w razie ewentualnej reklamacji. Nie upychaj na siłę towarów w przesyłce - lepiej wysłać dwie mniejsze paczki, niż otrzymać jedną, bardzo wysoką dopłatę.


3. Wysłałeś maila? Nie dzwoń - poczekaj na odpowiedź.
Na wszystkie maile wysłane po godzinie 16.00 odpowiemy do godziny 12.00 następnego dnia. Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje w czasie świąt na wzmożonych obrotach. Odbieramy setki telefonów, odpisujemy na maile, załatwiamy skomplikowane przypadki. Wszystko po to, aby Wasze przesyłki dotarły całe i na czas. Zanim odpowiemy w Twojej sprawie, musimy zdobyć informacje u Przewoźnika. Jesteś dla nas bardzo ważny, dlatego pozwól nam wykonać nasze zadanie, jak najlepiej. 

4. Świąteczne przysmaki - czyli czego nie można wysyłać w paczce.
Nie wysyłaj towarów łatwopsujących się i płynnych. Barszcz, uszka i smażona ryba nie są dobrym pomysłem na wysyłkę usługą kurierską:)
Zobacz, czego nie można wysłać w paczce kurierskiej.

5. Skany paczek nie są aktualizowane na bieżąco.

Nie widzisz nowych skanów już od dwóch dni? Nie martw się i poczekaj na zmianę statusu. Mogą zdarzyć się sytuacje, kiedy Twoja przesyłka nie będzie aktualizowana nawet przez 3 dni. W czasie przedświątecznym zmieniają się trasy, nie wszystkie paczki są skanowane w każdym punkcie przeładunku. Jeśli skany nie zaktualizują się w ciągu 72 godzin - skontaktuj się z nami. Sprawdzimy, co się dzieje z przesyłką.
 

Życzymy udanych przygotowań do Świąt.