Czytelnia
Jak wysłać paczki z Niemiec do Polski?

Jak wysłać paczki z Niemiec do Polski?

Zastanawiasz się, jak można wysłać paczki do Polski z Niemiec. Pocztą? Busem? A może kurierem? Porównaliśmy dla Was ceny, czas transportu oraz wygodę trzech wspomnianych sposobów wysyłki paczek z Niemiec do Polski.
 

 

UWAGA! Do końca stycznia 2022 rabat 10% na paczki do Niemiec i z Niemiec do Polski. Wpisz hasło PaczkiDoNiemiec i wysyłaj paczki 10% taniej.

 

Streszczenie:
1. Najtańszą opcją wysyłki paczki z Niemiec do Polski jest kurier DPD - 20 kg paczkę wyślesz za €19,99.
2. Czas transportu paczki do Polski to 2-3 dni robocze w usłudze DPD, GLS i UPS.
3. Kurier do Polski realizuje usługę "od drzwi do drzwi". W serwisie UPS możesz zanieść paczkę do punktu, jeżeli jej waga nie przekracza 20 kg.
4. Zamówienie kuriera do Polski zajmuje 3 minuty.
5. Paczki do Polski możesz opłacić trzema walutami: PLN, EUR i GBP.

 

Ceny paczek z Niemiec do Polski

Na początek porównajmy ceny za transport paczki na kierunku Niemcy - Polska. Nadając paczkę w placówce Deutsche Post za 20 kg karton zapłacisz €31,99. Usługa „od drzwi do drzwi” jest droższa o €3 i za podjazd kuriera DHL (cześć Deutsche Post) i odebranie paczki do Polski zapłacisz €34,99.

Drugim sposobem wysyłki paczki do Polski jest nadanie jej busem, który transportuje ludzi między Polską a Niemcami. Koszt takiej usługi wacha się w granicach 120 – 150 zł (€30-38). 

Trzecim, najtańszym sposobem wysyłki paczki, jest zamówienie kuriera w serwisie Przesyłarka.pl. Paczkę z Niemiec do Polski wyślesz kurierem DPD w cenie €19,99 (z kodem PaczkiDoNiemiec będzie 10% taniej!). Możesz także zdecydować się na wysyłkę UPS (koszt to €27,79 minus 10%) lub GLS (w cenie €27,89 minus 10%).

Czas transportu paczek do Polski

Deutsche Post/ DHL wskazuje średni czas doręczenia paczki do Polski w ciągu 3 dni roboczych. W usłudze pocztowej musimy się jednak liczyć, że odstoimy swoje w kolejce nadając paczkę w placówce.

Wysyłając paczkę busem najczęściej należy dostarczyć ją we wskazanym dniu i godzinie we wskazane miejsce na trasie przejazdu auta i podobnie jest z jej doręczeniem – odbiorca musi czekać o wskazanej godzinie w ustalonym miejscu. Ponieważ bus jedzie bezpośrednio do Polski, bez przeładunków w sortowniach, czas realizacji transportu może się zamknąć nawet w 24 godzinach. Warto jednak wziąć pod uwagę, że paczki w transporcie busami nie są ubezpieczone i w razie ich uszkodzenia nie możesz liczyć na odszkodowanie.

Przeciętny czas transportu paczek kurierem DPD, GLS lub UPS w serwisie Przesyłarka.pl, wynosi 2-3 dni robocze. Realizowana usługa zakłada, że kurier przyjeżdża pod wskazany adres nadawcy i doręcza paczkę do odbiorcy, co jest przewagą przy wysyłce dużych i ciężkich paczek.

Wygoda nadania paczek do Polski

W usłudze Deutsche Post należy dostarczyć przesyłkę do placówki i odstać swoje w kolejce lub za dodatkową, niemałą opłatą, wezwać kuriera pod wskazany adres. Decydując się nadać paczkę busem, musisz liczyć się z koniecznością dostarczenia jej w umówione miejsce o określonej godzinie.

Wysyłając paczkę z Niemiec do Polski poprzez serwis Przesyłarka.pl zamawiasz kuriera do Polski w 3 minuty (online), płacisz za niego przelewem, kartą, paypalem lub Blikiem w walucie PLN, € lub GBP. Nie musisz też drukować etykiet (w usłudze DPD i GLS), podpisywać umów i stać w kolejkach – kurier przyjedzie do Ciebie i będzie miał gotowy list przewozowy. A to wszystko znacznie taniej niż na poczcie czy wysyłając paczkę busem.

Porównanie wysyłki paczki z Niemiec do Polski
Sposób transportu Cena za 20 kg paczkę Średni czas transportu Sposób nadania
Deutsche Post/ DHL €31,99 – €34,99 4 dni robocze

W punkcie, usługa „od drzwi do drzwi” dodatkowo płatna

 
Busy €30 – €38 1 dzień roboczy Doręczenie w określonym dniu i czasie we wskazane miejsce
Przesylarka.pl €19,99 2-3 dni robocze Usługa „od drzwi do drzwi”

* Porównanie wykonane w dn. 17.01.2022 na stronach Deutsche Post/ DHL, wyszukiwarce Google i Przesylarka.pl dla 20 kg paczki o wymiarach nieprzekraczających 300 cm po obwodzie.

Chcesz wysłać paczkę rodzinie, znajomym lub klientom? Zrób to szybko, wygodnie i tanio za pośrednictwem serwisu Przesyłarka.pl. Pamiętaj, że w styczniu możesz zamówić kuriera z Niemiec do Polski 10% taniej. 

 
 

Czytaj więcej:

Jak wysłać paczkę z i do Niemiec