Czytelnia
Jak wysłać paczkę z Niemiec do Polski w 3 minuty?

Jak wysłać paczkę z Niemiec do Polski w 3 minuty?

Obliczyliśmy, ile czasu jest potrzebne na wysłanie paczki z Niemiec do Polski. Wystarczą 3 minuty! Chcesz wysłać paczkę do Polski? Zobacz, jak zrobić to szybko, sprawnie i bez zbędnych komplikacji. 
 

Wyślij paczki z Niemiec


Najważniejsze informacje o wysyłce paczki z Niemiec do Polski:
1. Zamówienie i opłacenie kuriera z Niemiec do Polski nie zajmie Ci więcej niz 3 minuty!
2. Najtańszą opcją wysyłki paczki z Niemiec jest kurier DPD. 
3. Kurier DPD i GLS będzie miał etykiety, ty nie musisz nic drukować. Wybierając UPS musisz wydrukować list przewozowy na paczkę z Niemiec.
4. Średni czas transportu paczki z Niemiec do Polski to 2-3 dni robocze.

 

1. Jak wysłać paczkę z Niemiec do Polski?

Aby wysłać przesyłkę z Niemiec do Polski, wejdź na stronę Przesyłarka.pl i wybierz kierunek transportu, który Cię interesuje. Jako kraj nadania zaznacz Niemcy, a kraj doręczenia – Polskę. Twoja paczka powinna być już spakowana, zmierzona oraz zważona. Uzupełnij informacje na temat przesyłki: wagę i wymiary. Nie przejmuj się oznaczeniami długość, szerokość i wysokość – system odpowiednio przypisze dane po ich wpisaniu.

Po wpisaniu wymiarów i wagi paczki otrzymasz najniższą cenę, jaką zapłacisz za przesyłkę. 

Możesz wybrać dowolną walutę: PLN, EUR lub GBP.

Ten etap zamówienia paczki z Niemiec do Polski nie zajmie Ci więcej niż 30 sek:)

2. Wybierz kuriera z Niemiec do Polski

Aktualnie najtańszą opcją wysyłki paczki z Niemiec do Polski jest kurier DPD. Koszt 20 kg paczki z Niemiec do Polski to ok. 20.29 EUR. W cenie towary są ubezpieczone do 1000 zł. Jeżeli wysyłasz bardziej wartościowe przedmioty – możesz doubezpieczyć paczkę za dodatkową, niewielką opłatą.

Inną opcją wysyłki jest firma GLS, UPS oraz UPS Express Service. Za transport paczki z Niemiec kurierem UPS trzeba zapłacić 31.49 EUR, a GLS 38.79 EUR. Usługa ekspresowa UPS z Niemiec do Polski to koszt ok. 179 EUR.

Każda z firm dostarczy przesyłkę w ciągu 2-3 dni roboczych, więc warto w tym przypadku kierować się ceną i wybrac między DPD i UPS.
Kurier UPS ma tę przewagę, że zamiast czekac na odbiór przesyłki z Niemiec do Polski możesz zanieść ją do dowolnego punktu nadań UPS Pick-up point.

Paczki z Niemiec do Polski - Przesylarka.pl
Najtańszą opcją wysyłkipaczki z Niemiec do Polski jest kurier DPD. Porównanie robione na dzień 24.03.2023

3. Podstawowe informacje - paczki z Niemiec

Po wybraniu kuriera, który przewiezie paczki z Niemiec do Polski należy uzupełnić informacje na temat przesyłki. 

Opis zawartości - należy wymienić wszystkie towary wysyłane w paczce. Pamiętaj, że nie wszystko możesz wysłać kurierem – sprawdź listę towarów zabronionych.

Wartość przesyłki – to łączna wartość przedmiotów, które wysyłasz. Jeżeli paczka zostanie uszkodzona lub zagubiona firma kurierska będzie wymagała potwierdzeń wartości dla transportowanych towarów.

Data odbioru – wybierz, kiedy kurier ma podjechać po paczkę. W 95% paczki są odbierane są w pierwszym terminie, zdarzają się jednak przypadki losowe, kiedy kurier nie odbierze paczki. W takiej sytuacji skontaktuj się z nami, abyśmy ponowili zamówienie na kolejny termin lub jeśli wybrałes kuriera UPS i Twoja paczka nie waży więcej niż 20 kg - możesz zanieśćją do punktu nadań UPS.

Wybierz rodzaj opakowania – firmy kurierskie pobierają dodatkowe opłaty za opakowanie niestandardowe. Zapoznaj się z opisem, kiedy paczka jest niestandardowa. Paczka standardowa, to paczka w kartonie o kształcie prostopadłościanu, która nie przekracza max. wymiarów i wagi.

Ten etap zajmie Ci ok. 45 sek.

4. Nadawca i odbiorca - paczki z Niemiec do Polski

W tym kroku należy uzupełnić dane nadawcy i odbiorcy przesyłki. Ważne, aby sprawdzić dokładnie adres odbioru i doręczenia, a także wpisać lokalne numery telefonu, aby kurier mógł zadzwonić w razie potrzeby.

Ten etap zajmie ok. 45 sek.

5. Podsumowanie - paczki z Niemiec do Polski

Jeżeli widzisz, że jest błąd w zamówieniu, to jest moment, kiedy możesz edytować je i poprawić nieścisłość. Tutaj także wyrażasz zgody i akceptujesz Regulamin Przesyłarki i wybranej firmy kurierskiej.

6. Płatność za przesyłkę z Niemiec do Polski

Zamówienie kuriera z Niemiec do Polski możesz opłacić w trzech walutach: EUR, PLN i GBP. W zależności od wybranej waluty będziesz miał różne opcje płatności. Najbardziej popularne to: płatność kartą, Przelewy 24, Blik, Paypal lub przelew tradycyjny. Możesz także wybrać płatnośc za kuriera z Niemiec Google Pay lub Apple Pay. 
 

7. Potwierdzenie zamówienia paczki do Polski

Po opłaceniu zamówienia na paczkę z Niemiec do Polski otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem płatności. Jeżeli nie otrzymasz go - być może wystąpił problem z płątnością - skontaktuj się z nami - sprawdzimy, dlaczego płatność zostala przerwana. Jeżeli płacisz przelewem tradycyjnym - wyslij nam potwierdzenie płątności - na tej podstawie zatwierdzimy zlecenie. 

Całość zamówienia i opłacenia kuriera na przesyłkę Niemcy – Polska zajmuje nie więcej niż 3 minuty. Nie trzeba stać w kolejce na poczcie, szukać przewozu busem czy angażować znajomych. Samodzielnie wyślesz paczkę na trasie Niemcy – Polska w rozsądnej cenie i szybkim czasie realizacji. Sprawdź na Przesyłarka.pl – paczki Niemcy – Polska.

Czytaj więcej:

Jak wysłać paczki do Niemiec?

Jak wysłać tanie paczki do Niemiec
 

Wyślij paczki do Polski