Czytelnia
Jak wysłać paczkę z Niemiec do Polski w 3 minuty?

Jak wysłać paczkę z Niemiec do Polski w 3 minuty?

Obliczyliśmy, ile czasu jest potrzebne na wysłanie paczki z Niemiec do Polski. Wystarczą 3 minuty! Chcesz wysłać paczkę do Polski? Zobacz, jak zrobić to szybko, sprawnie i bez zbędnych komplikacji. 
 

Wyślij paczki z Niemiec


1. Przesyłarka.pl – Twój partner przy wysyłce paczek z Niemiec do Polski

Wejdź na stronę Przesyłarka.pl i wybierz kierunek transportu, który Cię interesuje. Jako kraj nadania zaznacz Niemcy, a kraj doręczenia – Polskę. Twoja paczka powinna być już spakowana, zmierzona oraz zważona. Uzupełnij informacje na temat przesyłki: wagę i wymiary. Nie przejmuj się oznaczeniami długość, szerokość i wysokość – system odpowiednio przypisze dane po ich wpisaniu.

Po wpisaniu wymiarów i wagi paczki otrzymasz najniższą cenę, jaką zapłacisz za przesyłkę. 

Możesz wybrać dowolną walutę: PLN, EUR lub GBP.

Ten etap nie zajmie Ci więcej niż 30 sek:)

Przesyłki Niemcy - Polska Przesylarka.pl

2. Kliknij w przycisk "Wycena przesyłki" i zobacz, jakiego kuriera do Polski możesz wybrać

Aktualnie najtańszą opcją jest kurier DPD. Koszt 20 kg paczki z Niemiec do Polski to 87,99 zł / 19,99 EUR. W cenie towary są ubezpieczone do 1000 zł. Jeżeli wysyłasz bardziej wartościowe przedmioty – możesz doubezpieczyć paczkę za dodatkową, niewielką opłatą.

Inną opcją wysyłki jest firma GLS, UPS oraz UPS Express Service.

Każda z firm dostarczy przesyłkę w ciągu 2-3 dni roboczych, więc warto wybrać pomiędzy DPD a GLS.

3. Podstawowe informacje

Po wybraniu kuriera, który przewiezie paczki z Niemiec do Polski należy uzupełnić informacje na temat przesyłki. 

W opisie zawartości należy wymienić wszystkie towary wysyłane w paczce. Pamiętaj, że nie wszystko możesz wysłać kurierem – sprawdź listę towarów zabronionych.

Wartość przesyłki – to łączna wartość przedmiotów, które wysyłasz. Jeżeli paczka zostanie uszkodzona lub zagubiona firma kurierska będzie wymagała potwierdzeń wartości dla transportowanych towarów.

Data odbioru – wybierz, kiedy kurier ma podjechać po paczkę. W 95% paczki są odbierane są w pierwszym terminie, zdarzają się jednak przypadki losowe, kiedy kurier nie odbierze paczki. W takiej sytuacji skontaktuj się z nami, abyśmy ponowili zamówienie na kolejny termin.

Wybierz rodzaj opakowania – firmy kurierskie pobierają dodatkowe opłaty za opakowanie niestandardowe. Zapoznaj się z opisem, kiedy paczka jest niestandardowa. Paczka standardowa, to paczka w kartonie o kształcie prostopadłościanu, która nie przekracza max. wymiarów i wagi.

Ten etap zajmie Ci ok. 45 sek.

4. Nadawca i odbiorca

W tym kroku należy uzupełnić dane nadawcy i odbiorcy przesyłki. Ważne, aby sprawdzić dokładnie adres odbioru i doręczenia, a także wpisać lokalne numery telefonu, aby kurier mógł zadzwonić w razie potrzeby.

Ten etap zajmie ok. 45 sek.

5. Podsumowanie

Jeżeli widzisz, że jest błąd w zamówieniu, to jest moment, kiedy możesz edytować je i poprawić nieścisłość. Tutaj także wyrażasz zgody i akceptujesz Regulamin Przesyłarki i wybranej firmy kurierskiej.

6. Płatność

W zależności od wybranej waluty będziesz miał różne opcje płatności. Najbardziej popularne to: płatność kartą, Przelewy 24, Blik, Paypal lub przelew tradycyjny.
 

7. Po opłaceniu zamówienia otrzymasz od nas email z potwierdzeniem.

Całość zamówienia i opłacenia kuriera na przesyłkę Niemcy – Polska zajmuje nie więcej niż 3 minuty. Nie trzeba stać w kolejce na poczcie, szukać przewozu busem czy angażować znajomych. Samodzielnie wyślesz paczkę na trasie Niemcy – Polska w rozsądnej cenie i szybkim czasie realizacji. Sprawdź na Przesyłarka.pl – paczki Niemcy – Polska.

Czytaj więcej:
Jak wysłać paczki do Niemiec?

Jak wysłać tanie paczki do Niemiec
 

Wyślij paczki do Polski