Czytelnia
Jak wysłać paczki do Polski z Irlandii Północnej?

Jak wysłać paczki do Polski z Irlandii Północnej?

Sprawdź, jak szybko, tanio i sprawnie możesz wysłać paczki z Irlandii Północnej do Polski. Jakiego kuriera wybrać i jakie są ceny przesyłek z Irlandii Północnej? 

 

 
 

Streszczenie, jak wysłać paczki do Polski z Irlandii Północnej:
1. Wybierz kuriera UPS, który odbierze paczkę od Ciebie lub dowieź ją do punktu UPS.
2. Cena przesyłki do Polski z Irlandii Północnej zależy od wagi i wymiarów.
3. Max. waga paczki to 30 kg, a obwód 300 cm.
4. Możesz doubezpieczyć paczkę za dodatkową opłatą.
5. Czas transportu to 5-7 dni roboczych.


Paczki z Irlandii Północnej do Polski po Brexicie

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, Irlandia Północna, mimo że jest częścią Zjednoczonego Królestwa przez pewien czas funkcjonuje w ramach Unii Europejskiej. Transport towarów między Irlandią a Polską zwolniony jest z formalności celnych i odbywa się na „starych zasadach”. Nie ma więc limitów wartości towarów, deklaracji celnych i innych formalności, które wystąpiły przy transporcie z pozostałych części UK (Anglia, Walia, Szkocja).

Paczki wysyłane są bez zmian – jak przed Brexitem.

Zmieniła się jednak trasa transportu i niektóre firmy wycofały się z tego rynku.

Paczki z Irlandii do Polski – jaki kurier?

Aktualnie w ofercie Przesyłarka.pl znajdziesz jedną firmę kurierską, która przetransportuje przesyłki z Irlandii Północnej do Polski – kurier UPS. Wcześniej paczki woziła też firma Parcelforce, ale z uwagi na uwarunkowania prawne, zrezygnowaliśmy ze współpracy z tym przewoźnikiem na kierunku Irlandia Północna -Polska, ponieważ przesyłki poddawane są kontrolom celnym i podlegają formalnością celnym, co znacznie wydłuża czas transportu. Usługa UPS jest usługą stabilną i rozsądną, jeśli chodzi o czas realizacji.

Paczki z Irlandii Północnej – cennik

Cena paczki z Irlandii Północnej do Polski zależy od wagi rzeczywistej i gabarytowej kartonu. Przedziały cen określone są co kilogram i przykładowo za 10 kg paczkę z Irlandii Północnej trzeba zapłacić £24.69, za 20 kg - £29.49, a 30 kg paczka kosztuje £33.49.

Oczywiście można wybrać płatność w PLN lub EUR.

Ile idzie paczka z Irlandii Północnej do Polski?


Czas transportu paczki z Irlandii Północnej do Polski w usłudze UPS wynosi 5-7 dni roboczych. Paczki wysyłane są do Irlandii, Francji, Niemiec i trafiają do sortowni w Polsce.

Ubezpieczenie paczki do Polski z Irlandii Północnej

Paczki są ubezpieczone do kwoty 323 zł. Można dodatkowo ubezpieczyć towar, jednak wymaga to dopłaty. Wysokość dopłaty za ubezpieczenie paczki zależy od rzeczywistej wartości towaru i narzucona jest przez kuriera UPS.

Towary zabronione w paczkach z Irlandii Północnej

Ogólna zasada jest dosyć prosta – nie wysyłaj towarów płynnych, w delikatnych i szklanych opakowaniach. Duże gabaryty odpowiednio zabezpiecz. Nie owijaj paczki folią stretch ani żadnym innym materiałem. Wolne przestrzenie w kartonie wypełnij wypełniaczami i zabezpiecz. Karton powinien mieć kształt prostopadłościanu i być w miarę sztywny i mocny, aby nie odkształcał się w transporcie. Zabronione jest wysyłanie w paczkach tytoniu, alkoholu, narkotyków i materiałów pirotechnicznych. Sprawdź pełną listę towarów zabronionych do transportu z Irlandii Północnej.

Nadanie paczki z Irlandii Północnej

Paczki do Polski z Irlandii Północnej możesz nadać na dwa sposoby – od drzwi do drzwi lub punkt – drzwi. W pierwszym przypadku kurier podjedzie po paczkę pod wskazany w zamówieniu adres i odbierze ją od nadawcy. Nie można jednak dokładnie określić godziny podjazdu kuriera – możemy wskazać jedynie szacowany przedział czasowy. Z doręczenia paczki do punktu można skorzystać, kiedy przesyłka nie waży więcej niż 20 kg. Zamiast czekać na kuriera można samodzielnie zanieść paczkę do dowolnego punktu UPS. Następnie kurier odbierze przesyłkę z danego punktu i zostanie ona przetransportowana na terytorium Polski.

Czy muszę drukować etykietę na paczkę z Irlandii Północnej

Jedyna dostępną opcją kurierską na tym kierunku jest firma UPS, a zamówienia w UPS wymagają wydrukowania etykiety i przymocowania jej do paczki przed przyjazdem kuriera. Etykietę wysyłamy na adres email wskazany w zamówieniu w ciągu kilku minut po opłaceniu zlecenia. Wystarczy ją wydrukować i nakleić na paczkę.

Paczki do Polski z Belfastu, Newry, Dungannon i Colaraine

Paczki do Polski można wysłać z dowolnego miejsca na terenie Irlandii Północnej. Kod pocztowy wraz z nazwą miasta wskazujesz na etapie składania zamówienia. Jeżeli chcesz zanieść paczkę do punktu UPS – najbliższy oddział znajdziesz w wyszukiwarce punków DropOff UPS. Wystarczy wpisać nazwę kraju United Kingdom i kod pocztowy, a w wynikach wyszukiwania otrzymasz wszystkie punktu UPS w danej miejscowości uszeregowane od tego, który jest najbliżej wpisanego kodu pocztowego. 

Jeżeli masz dalsze pytania dotyczące wysyłki paczek z Irlandii Północnej do Polski – napisz do nas lub zadzwoń – chętnie porozmawiamy. 

Czytaj więcej:
Paczki do Irlandii
Jak wysłac paczki do Irlandii Północnej