Czytelnia
Jak wysłać paczki do Belgii - poradnik

Jak wysłać paczki do Belgii - poradnik

W Belgii przebywa ponad 50 tys. Polaków. Na przestrzeni ostatnich 10 lat liczba ta zwiększyła się o 10 tys. Wybieramy Belgię jako kraj do pracy, na studnia oraz miejsce do życia. Jeżeli Ty lub Twoi bliscy mieszkają w Belgii – możesz pokazać, że o nich pamiętasz wysyłając paczki z okazji urodzin, świąt czy innych, wyjątkowych okoliczności. Zobacz, jak szybko i najtaniej wysłać paczkę prywatną lub biznesową do Belgii. 
 

 

Streszczenie informacji o wysyłce paczek do Belgii:
1. Paczki do Belgii wyślesz kurierem DPD, GLS i UPS. Za 30 kg przesyłke zapłacisz 95,89 zł w usłudze DPD.
2. Max. waga paczki do Belgii to 31,5 kg a obwód 300 cm.
3. Kurier DPD i GLS będzie miał etykiety, ty nie musisz nic drukować. Wybierając UPS musisz wydrukować list przewozowy na paczkę do Belgii.
4. Średni czas transportu paczki do belgii to 2-4 dni robocze.


Jak wysłać paczkę do Belgii 

Najszybciej i najtaniej jest wysłać paczkę do Belgii za pośrednictwem firmy kurierskiej. Jest to wygodniejsze i tańsze niż wysyłka paczki na poczcie. Wystarczy, że w serwisie brokerskim Przesyłarka.pl wybierzesz kierunek transportu – Polska – Belgia, wpiszesz wymiary i wagę paczki, a w rezultacie zobaczysz oferty kurierów do Belgii. Aktualnie możesz wybrać spośród trzech firm kurierskich: DPD, GLS i UPS. Każda oferta ma inną cenę podstawową za wysłanie paczki do Belgii, inne warunki wysyłki i czas transportu – szczegóły znajdziesz poniżej.

Ile kosztuje paczka do Belgii?

Ceny za wysłanie paczki do Belgii zaczynają się już od 95,89 zł kurierem DPD. W firmie DPD mamy wynegocjowane jednakowe stawki bez względu na wagę paczki. A więc wysyłając 10, 12, czy 30 kg przesyłkę zapłacisz stałą cenę – 95,89 zł. 

Cena paczki do Belgii w usłudze UPS zależy od wagi i wymiarów przesyłki. Kurier UPS przetransportuje 5 kg przesyłkę do Belgii w cenie 96,89 zł, a za 30 kg paczkę trzeba będzie zapłacić w usłudze UPS 160,29 zł. 

Wysyłka 5 kg paczki do Belgii kurierem GLS będzie nas kosztowała 106,99 zł, a 30 kg 130,99 zł

Ile idzie paczka do Belgii?

Średni czas transportu przesyłek do Belgii to 2-4 dni robocze – w zależności od wybranej firmy kurierskiej. I tak kurier DPD doręczy paczkę w 3-4 dni robocze, przewoźnik GLS w 3 dni robocze, a UPS dostarcza paczki do Belgii w ciągu 2 dni roboczych. Należy pamiętać, że paczki najpierw transportowane są do lokalnego oddziału firmy kurierskiej, następnie do sortowni głównej, gdzie są kierowane do odpowiedniego kraju. Po dotarciu do sortowni głównej w Belgii, paczki są sortowane do lokalnych oddziałów i po dojechaniu do najbliższego oddziału są wydawane kurierowi do doręczenia. Transport paczki można śledzić po numerze trackingowym. O tym, gdzie jest Twoja paczka możesz dowiedzieć się na naszej stronie lub szukając na stronie wybranego kuriera do Belgii.

Czy przesyłki do Belgii są ubezpieczone?

Warunki ubezpieczenia od zniszczenia lub zagubienia przesyłki do Belgii zależą od wybranej przez Ciebie firmy kurierskiej. Pamiętaj, jeżeli paczka zaginie lub zostanie uszkodzona, odpowiedzialność przewoźnika ogranicza się do rzeczywistej, czyli udokumentowanej fakturami lub paragonami, wartości towaru.

Kurier DPD ma wliczone w cenę ubezpieczenie towaru do kwoty 1000 zł. Możesz za dodatkową opłatą, zwiększyć poziom ubezpieczenia do 20 000 zł. 

W usłudze UPS do Belgii paczki ubezpieczone są do wyższej z wartości – 323 zł lub według wskaźnika SDR – czyli 42 zł za kg przesyłki.

W usłudze GLS paczki ubezpieczone są według wskaźnika SDR, czyli każdy kg wagi ubezpieczony jest do ok. 42 zł. Jeżeli Twoja paczka jest warta więcej – możesz doubezpieczyć przesyłkę do jej rzeczywistej wartości, nie wyższej jednak niż 4 000 zł.

Jak wygląda odbiór i doręczenie paczki do Belgii?

Składając zamówienie wybierasz dzień, w którym kurier powinien odebrać Twoją paczkę do Belgii. W usłudze UPS dodatkowo możesz określić przedział godzinowy podjazdu po przesyłkę. W 95% paczki odbierane są w ustalonym terminie, zdarzają się jednak sytuacje nadzwyczajne, kiedy kurier nie odbierze paczki od razu. Skontaktuj się wtedy z nami i ponowimy podjazd kuriera na najszybszy możliwy termin. W Belgii kurier paczki dostarczy pod wskazany w zamówieniu adres. Kurier nie ma obowiązku kontaktować się przez odbiorem i doręczeniem przesyłki, dlatego warto śledzić paczkę na naszej stronie. Jeżeli odbiorca nie będzie dostępny w dniu doręczenia, kurierzy mają prawo zostawić paczkę u sąsiada lub w najbliższym punkcie pick-up, co będzie widoczne na skanach lub kurier pozostawi awizo.

Jak zapakować paczkę do wysyłki do Belgii?

Przede wszystkim unikaj owijania kartonu folią stretch. Korzystaj z miarę nowego kartonu, który nie ma dziur i innych przetarć. Towary wewnątrz kartonu nie mogą swobodnie przemieszczać się – wszystkie wolne przestrzenie w paczce powinny być wypełnione wypełniaczami (folia bąbelkowa, koce, zmięty papier). Więcej na temat paczkowania paczki dowiesz się z naszego wpisu Jak przygotować paczkę dla kuriera?

Czego nie można wysłać w paczce do Belgii?

Firmy kurierskie w Regulaminach mają zapisy, że nie przyjmują i nie ubezpieczają towarów płynnych i półpłynnych, delikatnych, szklanych. Teoretycznie zabronione jest wysyłanie przetworów, mięsa, wędlin, zwierząt, alkoholu, narkotyków oraz materiałów pirotechnicznych. Dokładna lista rzeczy zabronionych w przesyłkach do Belgii.

Wysyłka paczki do Belgii nie zajmie Ci więcej niż 3 minuty, nie zapłacisz więcej niż za 3 pizze, a paczka będzie na miejscu w 3 dni robocze. Jeśli masz pytania – zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta. Chętnie doradzimy i rozwiejemy Twoje wątpliwości.