Czytelnia
Wysyłka opon kurierem

Wysyłka opon kurierem

Kupujesz lub sprzedajesz używane opony? Wyślij je kurierem na Przesylarka.pl. Będzie bezpiecznie, szybko i tanio.
 Przed nami sezon jesienny i wymiana opon z letnich na zimowe. Nie każdy decyduje się na zakup nowych opon w e-sklepach sieciowych lub stacjonarnych. Dobrą i ekonomiczną opcją jest odkupienie używanych opon od innego użytkownika. Używane, nie zawsze oznacza gorsze lub mniej bezpieczne, o czym przekonuje się coraz więcej użytkowników czterech kółek.

Przy zakupie opon online warto zwrócić uwagę na podstawowe parametry jak rozmiar oraz model samochodu. Nie bez znaczenia jest także rodzaj bieżnika, ponieważ to on odpowiada za bezpieczeństwo jazdy.

Wysyłka opon w kraju

Kupując lub sprzedając używane opony możesz je nadać firmą kurierską. Należy jednak pamiętać, aby odpowiednio zapakować opony do transportu, aby uniknąć dodatkowych kosztów za zawrócenie przesyłki.

W usłudze DPD opona powinna być wysyłana osobno/ pojedynczo i owinięta taśmą, do której przyklejona jest etykieta. Nie musisz drukować etykiety – kurier DPD przyjedzie z gotowym listem przewozowym i umieści go na przesyłce.

Cena za wysyłkę opon DPD w kraju wynosi ok. 40 zł (w zależności od rozmiaru opony i jej wagi). Opona 13 calowa waży ok. 5-7 kg, zaś 14 calowa – 5-9 kg. 

W usłudze UPS należy spakować opony w specjalny karton i zabezpieczyć wolne przestrzenie w opakowaniu. Opony powinny być spakowane pojedynczo.
 

Zobacz, jak prawidłowo zapakować opony w transporcie krajowym. 


Wysyłka opon za granicę

Z racji tego, że miliony Polaków mieszkają i pracują poza Polską, zdarzają się sytuację, że sprowadzają opony z Polski do innego kraju europejskiego. Możliwy jest transport opon za granicę. Należy zwrócić uwagę, aby wysyłać opony zapakowane pojedynczo lub max. podwójnie, bez felg. Etykieta powinna być w widocznym miejscu, aby łatwo można było ją zeskanować. 
 

Zobacz, jak prawidłowo zapakować opony w transporcie międzynarodowym