Czytelnia
Instrukcja pakowania opon

Instrukcja pakowania opon

Każdego roku w sezonie wiosennym oraz jesienno-zimowym pojawiają się pytania odnośnie wysyłki opon kurierem. Wysyłka jest możliwa, natomiast należy zwrócić uwagę na odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenie przesyłki, ponieważ przewoźnicy przyjmują do transportu tylko te paczki, które są poprawnie zapakowane.
 


Każda z firm kurierskich ma swój indywidualny sposób pakowania opon uznawany za poprawny. 

Aby uniknąć problemów z transportem paczki zastosuj się do zaleceń. 

1. Podczas składania zamówienia na wysyłkę opon zawsze wybieraj niestandardowy kształt paczki.

2. Parcelforce: firma kurierska zezwala na wysyłkę opon, jedynie zapakowanych w karton z podwójnymi ściankami. Środek paczki należy wypełnić styropianem bądź innymi wypełniaczami. Opony najlepiej wysyłać w osobnych kartonach, tak aby podczas transportu nie doszło do jego rozerwania. 

Zapoznaj się z instrukcją pakowania towarów w Parcelforce. 

3. DHL: przyjmuje opony (bez felg) o średnicy mniejszej lub równej 60 cm i wadze do 31,5 kg.

Nadając jedną oponę DHL:

- owiń ją w jednym miejscu taśmą klejącą na której zostanie umieszczony list przewozowy,

- możesz nadać oponę opakowaną w karton, oponę owiń pojedynczym arkuszem kartonu o dostoswanej wielkości lub zakryj oponę od góry i od dołu okrągłymi pokrywami kartonu,

- zabezpiecz całość taśmą polipropylenową,

- list przewozowy zawsze umieszczamy na płaskim opakowaniu kartonowym.
 

 

Nadając dwie opony DHL:

- ułóż je równo jedna na drugiej, owiń opony dokładnie bardzo grubą warstwą folii stretch, list przewozowy naklejamy na płasko, najlepiej na górnej warstwie stretchu,

- połóż opony równo na sobie, kolejno taśmą klejąc zaklej je z jednej strony, z trzech pozostałych stron zabezpiecz opony taśmą polipropylenową.

- list przewozowy umieść na taśmie klejącej. 

Pamiętaj, że wysyłając dwie opony jednocześnie, Twoja paczka staje się paczką niestandardową, prosimy o oznaczenie tej informacji podczas składania zamówienia.

Zapoznaj się z instrukcją pakowania opon w firmie kurierskiej DHL

4. DPD: przewoźnik ma jeden schemat pakowania opon:

- każda opona musi być transportowana pojedynczo, na oponie przyklejamy w jednym miejscu szeroko taśmę klejącą i to na niej musi zostać umieszczony list przewozowy. Wysyłając oponę poprzez serwis DPD pamiętaj o oznaczeniu niestandardowego kształtu paczki podczas składania zamówienia. 
- etykieta adresowa powinna być naklejona w widocznym miejscu i nie zakryta taśmą;
- do Szwecji, Norwegii, Danii i Finalandii opony wysyłamy pojedynczo.

Zapoznaj się z instrukcją pakowania opon w firmie kurierskiej DPD

5. GLS: firma kurierska przyjmuje opony pakowane pojedynczo, owinięte w jednym miejscu taśmą klejącą, na której zostanie umieszczony list przewozowy. Pamiętaj, że wysyłając oponę, wysyłasz przesyłkę niestandardową, dlatego prosimy o oznaczenie niestandardowego kształtu paczki podczas składania zamówienia.

Zapoznaj się z instrukcją pakowania opon w firmie kurierskiej GLS

6. UPS - przyjmuje opony pakowane pojedynczo, z jednej strony owiniętą taśmą klejącą na której umieszczony zostanie list przewozowy. Wysyłając oponę, nadajesz przesyłkę niestandardową, dlatego prosimy o oznaczenie niestandardowego kształtu paczki podczas składania zamówienia.

Zapoznaj się z instrukcją pakowania opon w firmie kurierskiej UPS

Czytaj więcej - Wysyłka opon kurierem