Czytelnia
Jak wysłać opony kurierem?

Jak wysłać opony kurierem?

Wysyłka opon kurierem nie musi być skomplikowana. Zobacz, jak nalezy spakować opony do transportu krajowego i zagranicznego u poszczególnych kurierów.

Wysyłka opon kurierem, wbrew pozorom nie jest, aż takim wyzwaniem. Przy odpowiednim przygotowaniu się do tematu, ich wysyłka nie powinna sprawić problemu. Należy pamiętać, że oferty usług transportowych w tym przypadku będą się różniły nie tylko ceną, ale i warunkami ich wysyłania i pakowania. To istotne, ponieważ źle przygotowana i zapakowana paczka zostanie zwrócona do nadawcy, z naliczeniem opłat za przesyłkę zwrotną lub nie zostanie przyjęta do transportu.

Warto również zasięgnąć aktualnej wiedzy bezpośrednio u przewoźnika lub brokera usług kurierskich, ponieważ zasady dotyczące pakowania i wysyłek mogą ulec zmianie.

# Pamiętaj - wysyłane opony muszą być czyste

Wysyłka opon kurierem DPD

W ramach standardowych usług kurierskich firma DPD oferuje wysyłkę opon (bez felg), w transporcie krajowym i międzynarodowym. W transporcie krajowym opony muszą być zapakowane pojedynczo, owinięta taśmą na której umieszczona jest etykieta adresowa według wzoru na zdjęciu poniżej. Należy zwrócić uwagę by etykieta była naklejona w taki sposób aby kod kreskowy był czytelny - nie powstawały żadne zagniecenia ani pofałdowania. Instrukcja pakowania paczek w DPD

 

Prawidłowe pakowanie opon w DPD

Prawidłowe pakowanie opon w wysyłce krajowej w DPD (źródło www.dpd.com.pl)

 

W transporcie międzynarodowym w usługach DPD opony pakowane mogą być pojedynczo lub po dwie. Eytkieta naklejona w widocznym miejscu, w taki sposób aby umożliwić jej skanowanie - zwróć uwagę by na kodzie kreskowym nie powstały zagniecenia lub pofałdowania. 

Pakowanie opon w DPD transport międzynarodowy

Poprawne pakowanie opon w transporcie międzynarodowym w DPP (źródło www.dpd.com.pl)

 

W przypadku wysyłki opon do krajów skandynawskich: Norwegia, Dania, Szewcja, Finlandia należy zapakować je wyłącznie w sposób pokazany poniżej. Do Szwecji istnieje możliwość wysyłki opon zapakowanych pojedynczo.

DPD pakowanie opon wysyłka do krajów skandynawskich

Jedyne możliwe zapakowanie opon w wysyłce do krajów skandynawskich.

 

Niepoprawne zapakowanie opony skutkuje zwykle zwrotem przesyłki do Nadawcy oraz naliczeniem opłat za przesyłkę oraz jej zwrot. Zwróć zatem uwagę, na sposób jej przygotowania do wysyłki. Innym bezpiecznym sposobem przygotowania opon do wysyłki - rekomendowanym przez nas jest zapakowanie jej pojedynczo w karton.

Wysyłka opon kurierem UPS

W usługach kurierskich UPS konieczne jest zapakowanie opony pojedyńczo w odpowiednio duży i sztywny karton, a także zabezpiecz przedmiot przed swobodnym przemieszczaniem się w kartonie podczas transportu. Wskazówki dotyczące pakowania przesyłek w usługach kurierskich UPS znajdziesz w przewodniku Doradca ds. pakowania UPS.

 

 

 

Pakowanie opon - kurier UPS

Prawidłowe pakowanie opon - kurier UPS (źródło: www.ups.com)

 

Wysyłka opon kurierem GLS

W przypadku usług kurierskich firmy GLS - opon nie wyślemy, jest to przedmiot znajdujący się na liście rzeczy wyłączonych z obrotu. Jeśli masz pytania bądź wątpliwości dotyczące wysyłki przedmiotów w ramach standardowych usług kurierskich, zapraszamy do kontaktu z naszym DOK. 

Czytaj więcej - Wysyłka opon kurierem

 

Wyślij paczkę

 

Rozmawiaj z konsultantem