czytelnia
Jak wysłać opony kurierem?

Jak wysłać opony kurierem?

Wysyłka opon kurierem, wbrew pozorom nie jest, aż takim wyzwaniem. Przy odpowiednim przygotowaniu się do tematu, ich wysyłka nie powinna sprawić problemu. Należy pamiętać, że oferty usług transportowych w tym przypadku będą się różniły nie tylko ceną, ale i warunkami ich wysyłania i pakowania. To istotne, ponieważ źle przygotowana i zapakowana paczka zostanie zwrócona do nadawcy, z naliczeniem opłat za przesyłkę zwrotną lub nie zostanie przyjęta do transportu.
Warto również zasięgnąć aktualnej wiedzy bezpośrednio u przewoźnika lub brokera usług kurierskich, ponieważ zasady dotyczące pakowania i wysyłek mogą ulec zmianie.

 

# Pamiętaj - wysyłane opony muszą być czyste

Wysyłka opon kurierem DPD

W ramach standardowych usług kurierskich firma DPD oferuje wysyłkę opon (bez felg), w transporcie krajowym i międzynarodowym. W transporcie krajowym opony muszą być zapakowane pojedynczo, owinięta taśmą na której umieszczona jest etykieta adresowa według wzoru na zdjęciu poniżej. Należy zwrócić uwagę by etykieta była naklejona w taki sposób aby kod kreskowy był czytelny - nie powstawały żadne zagniecenia ani pofałdowania. Instrukcja pakowania paczek w DPD
 
Prawidłowe pakowanie opon w DPD
Prawidłowe pakowanie opon w wysyłce krajowej w DPD (źródło www.dpd.com.pl)
 
W transporcie międzynarodowym w usługach DPD pakowane mogą być pojedynczo lub po dwie. Eytkieta naklejona w widocznym miejscu, w taki sposób aby umożliwić jej skanowanie - zwróć uwagę by na kodzie kreskowym nie powstały zagniecenia lub pofałdowania. 
Pakowanie opon w DPD transport międzynarodowy
Prawidłowe pakowanie opon w transporcie międzynarodowym w DPP (źródło www.dpd.com.pl)
 
W przypadku wysyłki opon do krajów skandynawskich: Norwegia, Dania, Szewcja, Finlandia należy zapakować je wyłącznie w sposób pokazany poniżej. Do Szwecji istnieje możliwość wysyłki opon zapakowanych pojedynczo.
DPD pakowanie opon wysyłka do krajów skandynawskich
Jedyne możliwe zapakowanie opon w wysyłce do krajów skandynawskich.
 
Niepoprawne zapakowanie opony skutkuje zwykle zwrotem przesyłki do Nadawcy oraz naliczeniem opłat za przesyłkę oraz jej zwrot. Zwróć zatem uwagę, na sposób jej przygotowania do wysyłki. Innym bezpiecznym sposobem przygotowania opon do wysyłki - rekomendowanym przez nas jest zapakowanie jej pojedynczo w karton.
 

Wysyłka opon kurierem UPS

W usługach kurierskich UPS konieczne jest zapakowanie opony pojedyńczo w odpowiednio duży i sztywny karton, a także zabezpiecz przedmiot przed swobodnym przemieszczaniem się w kartonie podczas transportu. Wskazówki dotyczące pakowania przesyłek w usługach kurierskich UPS znajdziesz w przewodniku Doradca ds. pakowania UPS.
 
 
 

Pakowanie opon - kurier UPS

Prawidłowe pakowanie opon - kurier UPS (źródło: www.ups.com)

 

Wysyłka opon kurierem FedEx

Opony można wysłać również za pośrednictwem firmy FedEx. . W ramach wysyłki standardowej możemy nadać opony o średnicy do 17 cali (zewnętrzna średnica nie może przekraczać 700 mm), pakowane pojedynczo lub podwójnie, których waga nie przekracza 35 kg. 
W przypadku firmy FedEx dopuszczalne są różne sposoby pakowania opon: opakowania tekturowe (okrągłe pokrywy, pojedynczy pas), opakowania foliowe (folia stretch lub folia termokurczliwa). Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe umieszczenie etykiet tak, by kod kreskowy dostępny był dla urządzeń skanujących. Instrukcja pakowania opon w usługach Fedex.

Wysyłka opon kurierem Fedex

Prawidłowe pakownie opon w usługach kurierskich Fedex

Wysyłka opon kurierem Geis

Korzystając z usług firmy Geis, będziemy zobowiązani do wysyłki opon pojedynczono, zapakowanej w karton. Nie ma możliwości  wysyłki całego koła.

 

Wysyłka opon kurierem Geis - pakowanie
Prawidłowe pakownie opon w usługach kurierskich Geis

Wysyłka opon kurierem GLS

W przypadku usług kurierskich firmy GLS - opon nie wyślemy, jest to przedmiot znajdujący się na liście rzeczy wyłączonych z obrotu. Jeśli masz pytania bądź wątpliwości dotyczące wysyłki przedmiotów w ramach standardowych usług kurierskich, zapraszamy do kontaktu z naszym DOK. 
 

 

Nadaj paczkę kurierem