Czytelnia
Wysyłamy świąteczne prezenty kurierem

Wysyłamy świąteczne prezenty kurierem

Świąteczną tradycją jest obdarowywanie bliskich prezentami. I chyba większość z nas nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez prezentów pod choinką. Radość z prezentów mają nie tylko obdarowywani, ale i obdarowujący. A momentom rozpakowania towarzyszą przeróżne emocje od szczęścia i radości, po znudzenie (5 para skarpetek) czy zdziwienie.

Dla wielu osób, już samo pakowanie świątecznych prezentów, to swego rodzaju rytuał w który wkładają wiele serca.

Raz, dwa, trzy… pakujemy

Ozdobne pakowanie prezentów to czynność, która wielu osobom sprawia zarówno wiele trudności jak i radości.  Można puścić wodze swej fantazji. :) Z pewnością nie powinna to być sytuacja stresująca - zatem jeśli wolisz, skorzystaj z dostępnych na rynku gotowych świątecznych opakowań. Jeśli jednak szukasz kreatywnych rozwiązań w pakowaniu prezentów, polecamy kilka inspirujących filmików, które znajdziesz  tu, tu i tu.

Kurier to nie Mikołaj

Otóż to! Kurier to nie Mikołaj przemierzający płynnie w swych saniach po niebie. W sortowni nie pracują Elfy, które za pomocą magii delikatnie przenoszą i sortują paczki. Czy wierzysz czy nie, rzeczywistość wygląda inaczej. :) Twoja paczka, wśród tysięcy innych paczek, jest przenoszona, przewożona, mknie po taśmach w automatycznej sortowni, podskakując i obijając się o inne. Wszystko odbywa się szybko, na czas.  Dlatego zadbaj, aby Twoje prezenty zostały odpowiednio zapakowane, a trud włożony w pakowanie prezentów nie poszedł na marne.

Jak pakować? To proste!

Przydadzą się: pudełka, karton i coś co pomoże wypełnić wolną przestrzeń (folia bąbelkowa, papier, stare gazety, styropian czy wypełniacz z innych paczek).

  • Prezent włóż najlepiej w dopasowane pudełko.

  • Jeżeli pozostanie jakaś wolna przestrzeń - wypełnij ją folią, wypełniaczem, papierem - dodatkowo zabezpieczysz prezent i delikatne ozdobne elementy

  • Tak przygotowane prezenty zapakuj w solidny karton, z podwójnymi ściankami. Jeśli paczka jest cięższa wykorzystaj w tym celu jeszcze grubszy karton (np. 3-5 warstwowy). Nie warto używać kartonów wtórnych - są słabsze i szybko mogą ulec uszkodzeniu.

  • Dokładnie wypełnij wolną przestrzeń w paczce - folia bąbelkowa, gazeta, wypełniacz, styropian - zabezpieczą przedmioty i usztywnią przesyłkę. Dobrze jest odpowiednio dobrać wypełnienie do zawartości paczki.

  • Zabezpiecz karton taśmą klejącą -  stosuj taśmę dobrej jakości, która nie odklei się podczas transportu.

  • Nie łącz i nie grupuj paczek - każda paczka powinna zostać nadana jako całość, z jedną etykietą.

  • Nie owijaj paczki sznurkiem, papierem, folią stretch: papier rozrywa się, sznurek może wkręcić się w rolki taśmy sortującej, a folia utrudnia transport na taśmie.

Więcej informacji dotyczących wymogów pakowania znajdziesz tu.

Chcesz wysłać świąteczne prezenty bliskim, ale nadal masz pytania - skontaktuj się z nami.

 


 

Czytaj więcej: