Czytelnia
Wysyłasz paczki na święta? Sprawdź, jak uniknąć ewentualnych problemów

Wysyłasz paczki na święta? Sprawdź, jak uniknąć ewentualnych problemów

Planujesz wysyłkę świątecznych prezentów? Ten tekst pomoże Ci uniknąć niemiłych niespodzianek i niepotrzebnych nerwów. Podpowiadamy, jak uniknąć świątecznej katastrofy.

Nie zwlekaj - pilnuj terminów

  • Planujesz wysyłkę paczek z UK do Polski albo z Polski do UK? 

Paczkę nadaj najlepiej do 11 grudnia. Standardowy czas doręczenia przesyłki międzynarodowej to 3-5 dni roboczych, ale w okresie przedświątecznym transport może się wydłużyć. Wpływ na to mają: pogoda (śnieg, przymrozki, deszcz), zdecydowanie większa liczba przesyłek w sortowniach oraz sytuacje losowe, na które firmy kurierskie nie mają wpływu (awarie systemów firm kurierskich, migranci w Eurotunelu itp.).

  • Wysyłasz paczki z krajów Unii Europejskiej do Polski lub odwrotnie?

W tym przypadku także obowiązuje data 11 grudnia. Nadania po tym terminie nie mają gwarancji doręczenia przed Świętami.

  • Interesują Cię paczki krajowe?

Przesyłki Polska - Polska powinny być nadane do ok. 20 grudnia. Przeważnie paczki krajowe są doręczane kolejnego dnia roboczego, jednak w okresie przedświątecznym mogą pojawić się opóźnienia, co należy wziąć pod uwagę planując wysyłkę.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paczki międzynarodowe bezpiecznie jest nadać do 11 grudnia, a przesyłki krajowe do 20 grudnia.

Sprawdź dane nadawcy i odbiorcy

Z naszego doświadczenia wynika, że wiele problemów z odbiorem czy doręczeniem paczki, związanych jest z błędem w adresie popełnionym w trakcie składania zamówienia. Sprawdź dokładnie dane nadawcy i odbiorcy. Jeżeli zauważysz błąd - skontaktuj się z nami - zaktualizujemy Twoje zamówienie.

 

Opakowanie ma znaczenie

To, w jaki sposób opakujesz swoją przesyłkę może wpłynąć na terminowość doręczenia. Czy wiesz, że w przypadku niewłaściwego opakowania, kurier ma prawo odmówić jej przyjęcia? Paczki źle zabezpieczone mogą ulec zniszczeniu w transporcie, odkleja się od nich etykieta i paczki gubią się. Zalecamy, aby wewnątrz przesyłki umieścić kartkę z danymi nadawcy i odbiorcy - w przypadku zagubienia ułatwi to identyfikację przesyłki w sortowni. Tu dowiesz się, jak zapakować paczkę.

 

Zakazane przedmioty

Pamiętaj, każda firma kurierska ma swój regulamin, na który zgadzasz się podczas zamawiania usługi. Niektóre towary są zakazane w transporcie drogowym - kurier może odmówić odebrania przesyłki, jeśli zawiera ona rzeczy niedozwolone. Przepakowanie paczki i ponowne zamówienia kuriera spowoduje minimum 1 dzień opóźnienia w doręczeniu przesyłki. Zwróć uwagę na listę rzeczy zabronionych przygotowując świąteczną przesyłkę, a unikniesz nieporozumień i nerwów.

 

Monitoring przesyłki

W panelu do śledzenia znajdziesz wiele informacji dotyczących statusu Twojej paczki. W razie braku aktualizacji skanów ponad 48 godzin (nie liczymy weekendów, kiedy nie są one uaktualnianie) - niezwłocznie skontaktuj się z nami.

Jak co roku, dołożymy wszelkich starań, by wszystkie świąteczne przesyłki dotarły bezpiecznie i na czas. Wiele zależy od warunków pogodowych oraz sprawności działania wybranych przez Ciebie firm kurierskich. Duże znaczenie ma także to, jak opiszesz, zabezpieczysz i opakujesz swoją paczkę. W razie pytań - nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji. Udanych przygotowań do Świąt.