Czytelnia
10 barier i wyzwań podczas wysyłki paczek z Anglii

10 barier i wyzwań podczas wysyłki paczek z Anglii

Zapoznaj się z barierami i wyzwaniami podczas wysyłki paczek z Anglii. Poniżej znajdziesz 10 najważniejszych informacji.

 

 

1. Jakie są konsekwencje nieprecyzyjnego podania danych adresowych nadawcy lub odbiorcy podczas wysyłki paczek z Anglii?

Przede wszystkim może nie dojść do odbioru paczki przed kuriera, ponieważ pod wskazanym w zamówieniu adresem nie będzie paczki do nadania. Podobnie ma się sytuacja z doręczeniem paczki z Anglii w Polsce. Kurier nie będzie mógł skutecznie doręczyć przesyłki lub zostawi ją pod niewłaściwym adresem. Paczka może zaginąć, a tego chcemy uniknąć. Dlatego pamiętaj, aby podać poprawny i aktualny adres nadawcy paczki z Anglii i odbiorcy w Polsce.

2.  Co może prowadzić do uszkodzeń zawartości paczki podczas transportu?

Najzęstszą przyczyną uszkodzeń paczek z Anglii jest niewłaściwe zabezpieczenie towarów. Jeżeli wysyłasz delikatną, krucha lub wartościową rzecz owiń ją folią bąbelkową a wolną przestrzeń w kartonie wypełnij styropianem, papierem, poduszkami z powietrzem lub innymi wypełniaczami.

3.  Dlaczego warto śledzić przesyłkę online?

Po odbiorze paczki z Anglii przez kuriera otrzymasz numer do śledzenia online. Dzięki niemu możesz samodzielnie sprawdzać, na jakim etapie transportu znajduje się Twoja paczka. Możesz monitorować statusy na naszej stronie lub bezpośrednio na stronach Przewoźnika. Jeśli zauważysz przestój dłuższy niż 3 dni, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta, abyśmy mogli podjąć interwencję, jeśli będzie ona wymagana. Szybka reakcja na ewentualny problem pomaga w jego skutecznym rozwiązaniu i szybkim doręczeniu przesyłki do odbiorcy.

4. Co może prowadzić do problemów z odprawą celno-skarbową paczki?

Aby odprawa zbiorcza przesyłki z Anglii przeszła szybko i bezproblemowo należy pamiętać o kilku sprawach:

  • dokładnym określeniu zawartości przesyłki (wypisz wszystkie grupy towarów w paczce);
  • rozsądnym oszacowaniu wartości towarów w paczce. Komputer o wartości £5 lub 30 kg paczka o łącznej wartości £3 będą budziły podejrzenia pracowników agencji celnej. Określ wartość towaru zdroworozsądkowo.
  • nie przekraczaj łącznej wartości towarów. Aktualnie z VAT i opłat celno-skarbowych zwolnione są przesyłki o równowartości do €45. O ile wysyłając jedną paczkę system Przesyłarka.pl nie pozwoli Ci przekroczyć tego progu, o tyle przy nadaniu kilku paczek nie jesteśmy w stanie tego zrobić, więc samodzielnie przelicz sumę wartości towarów w przypadku wysyłki kilku paczek;

5. Dlaczego wysyłkę paczek z Anglii warto zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem?

Średni czas transportu paczki z Anglii do Polski w usłudze UPS wynosi aktualnie 3-5 dni roboczych, a w przypadku Parcelforce to 6-12 dni roboczych. Jeżeli twoja paczka ma dotrzeć do Polski w ciągu kilku dni – wybierz UPS, jeżeli możesz poczekać – zdecyduj się na Parcelforce. Wysyłając paczkę wcześniej unikasz stresu związanego z ewentualnym opóźnieniem dostawy. Dołóż dwa dni na ewentualne problemy związane z transportem lub odprawą celną przesyłki.

6. Co może pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z wysyłką?

Jeżeli cokolwiek dzieje się z Twoją paczką z Anglii – skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta. Doświadczeni konsultanci pomogą w rozwiązaniu problemu czy to na etapie odbioru paczki, jej transportu, odprawy celnej czy doręczenia. Jeśli cokolwiek stanie się z towarem w przesyłce z Anglii – również pamiętaj, aby dać nam znać. Złożymy reklamację i uzyskasz odszkodowanie w firmie kurierskiej.

7. Co jest istotne przy wyborze kuriera z Anglii?

Dla każdego z nas ważne mogą być inne elementy transportu paczki z Anglii. Istotny staje się czas transportu, cena za usługę, max. wartość wysyłanego towaru, która zwolniona jest z opłat celnych (£36 w UPS i £135 w Parcelforce) koniecznośc drukowania dokumentów do odprawy celnej. Na te elementy usługi należy zwrócić uwagę wybierając kuriera, który przetransportuje Twoją paczkę z Anglii.

8. Co powinno być uwzględnione przy przygotowaniu paczki?

Przede wszystkim kwestie formalne – nie możesz wysłać towarów, które są zakazane w transporcie drogowym z Anglii. Lista tych towarów dostępna jest w Regulaminie Przesyłarka.pl.  Kolejną rzeczą jest odpowiednie zabezpieczenie towarów w przesyłce – patrz pkt. 2. Trzecim elementem, który warto wziąć pod uwagę jest karton i jego zabezpieczenie. Wybierz solidny, najlepiej 5-warstwowy karton do transportu paczki. Nie owijaj go folia stretch ani żadnym innym materiałem. Wystarczy, że zakleisz karton taśmą klejącą na łączeniach. Mocne pudło zabezpieczone taśmą wytrzyma sortowanie i transport. 

9. Dlaczego ważne jest ubezpieczenie przesyłki?

Paczki na trasie Anglia – Polska ubezpieczone są do wartości towarów wpisanych w formularzu zamówienia na wypadek zaginięcia i uszkodzenia w firmie UPS i tylko zaginięcia w Parcelforce. Jeżeli zostaną uszkodzone towary, a wybrałeś firmę Parcelforce, to niestety Przewoźnik ten nie gwarantuje odszkodowania w takim przypadku. Natomiast możesz liczyć na rekompensatę w firmie UPS.

10. Jakie korzyści niesie ze sobą skorzystanie z porównywarki usług kurierskich Przesyłarka.pl?

W Przesyłarka.pl mamy konkurencyjne ceny na rynku, zajmujemy się całością formalności celnych, doświadczeni konsultanci odbierają telefony w 22 sek. i doskonale wiedzą, jak pomóc i co jest możliwe do zrobienia. U nas możesz opłacić zamówienie w trzech walutach i różnymi metodami płatności. Mamy 12 lat doświadczenia na rynku i specjalizujemy się właśnie w wysyłce paczek z Anglii.

Jeżeli masz dodatkowe pytania – zapraszamy do kontaktu

Czytaj więcej:

Najczęściej popełniane błędy przy wysyłce paczek do Anglii

Jak najtaniej wysłać paczkę do Anglii w 2024 roku?