Czytelnia
Czas na wysyłkę paczek do Anglii i do Polski

Czas na wysyłkę paczek do Anglii i do Polski

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, Black Friday i grudniowy szczyt paczkowy. W przesyłkach z Polski do UK i z Anglii do Polski pojawia się dodatkowo widmo Brexitu. Chcesz, aby Twoje paczki dotarły przed Świętami i wprowadzeniem kontroli celnych? Wyślij je już teraz!
 

 

Jeżeli chcesz wysłać paczkę z Polski do Anglii lub z Anglii z Polski – zrób to jak najszybciej. Rekomendujemy, aby wysłać paczki międzynarodowe do 11 grudnia. Zyskasz dzięki temu gwarancję, że przesyłki dotrą na czas i prezenty znajdą się pod choinką. Paczki wysłane po tym terminie wciąż mają szansę na dostarczenie przed Świętami, jednak firmy kurierskie nie dają już gwarancji.

Wyjątkowy grudzień

Firmy kurierskie już teraz mierzą się z ogromną liczbą przesyłek w sieciach kurierskich i sortowniach. Wynika to z pandemii koronowirusa i większej liczby zamówień realizowanych w trybie online. Dodatkowo Klienci, którzy normalnie wysłaliby paczki z Polski do Anglii i z Anglii do Polski w przyszłym roku – robią to już teraz, aby uniknąć cła, kontroli i wydłużonego czasu transportu. 

Coraz bliżej…Brexit

Nieubłaganie zbliża się termin zakończenia okresu przejściowego między UK a UE. Oznacza to, że od Nowego Roku wszystkie przesyłki transportowane między Wielką Brytanią a Polską będą podlegały kontrolom celnym, a co za tym idzie wydłuży się czas transportu, sposób zamawiania paczek oraz ich cena. Na chwile obecną wiemy, że od 1 stycznia 2021 roku przez pewien czas będzie ogromny chaos na granicy między UK a UE, a wielu przewoźników rezygnuje z transportu na tym kierunku. Ostatnie dni na przyjmowanie paczek z Polski do UK bez formalności celnych i dodatkowych opłat to 18 grudnia z firmą GLS i 23 grudnia z firmą Świat Przesyłek. Paczki z Anglii do Polski możesz nadać najpóxniej do 29 grudnia.

Pandemia

Dodatkowo pandemia koronowirusa powoduje, że Polacy częściej dokonują zakupów online, a sortownie pękają w szwach od paczek krajowych. Kurierzy dwoją się i troją, aby dostarczyć paczki na czas, jednak są tylko ludźmi i ich wirus także dopada, przez co firmy kurierskie mają braki kadrowe.

Do kiedy wysłać paczki

Choć firmy kurierskie jeszcze nie wskazały, jaki termin wysyłki będzie gwarantował doręczenie paczek międzynarodowych przed Świętami, to nauczeni doświadczeniem lat ubiegłych, rekomendujemy, aby wysłać paczki już w pierwszym tygodniu grudnia, a jeśli to się nie udao, to do 11 grudnia. Paczki wysłane po tym terminie wciąż mają dużą szansę na doręczenie przed Wigilią, jednak przewoźnicy nie dadzą już takiej gwarancji.

Zatem – czas zastanowić się nad prezentami, zakupić je, spakować i wysłać jak najszybciej. Oczywiście z Przesyłarka.pl :)

Przypominamy także o naszej promocji na Paczki z Wielkiej Brytanii do Polski - 30 kg przesyłkę wyślesz już za 18,89 GBP/ 92,99 PLN.