Czytelnia
Paczki do Polski – kompletna lista porad

Paczki do Polski – kompletna lista porad

Mieszkasz, pracujesz lub prowadzisz biznes poza Polską? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wysyłce paczki do Polski. Prezentujemy kompletną listę porad.

 

 

 

Streszczenie informacji na temat wysyłki paczki do Polski:
1. Wyślij paczkę sprawdzoną firmą kurierską na Przesylarka.pl.
2. To ty wybierasz firmę kurierską.
3. Najtańsze paczki do Polski wyślesz kurierem UPS lub DPD.
4. Pamietaj o poprawnym zaadresowaniu przesyłki i podaniu lokalnych numerów telefonu.

Paczki do Polski – jak wysłać?

Najlepszym sposobem na wysyłkę paczki do Polski jest nadanie jej sprawdzoną firmą kurierską. Możesz oczywiście szukać prywatnych przewoźników, jednak ich usługi mają sporo minusów:

wygoda nadania i odbioru paczki do Polski. Najczęściej musisz dowieźć karton w wyznaczone miejsce o wyznaczonej porze i wtedy przewoźnik odbierze przesyłkę. Firmy kurierskie odbierają paczki codziennie od poniedziałku do piątku z każdego miejsca i kodu pocztowego. Nie musisz więc nigdzie jeździć z kartonem, kurier odbierze go spod wskazanego adresu i doręczy pod wskazany adres.

- cena za transport. Niestety ceny prywatnych firm przewozowych są znacznie wyższe niż firm kurierskich. Wynika to z wolumenu, który jest przewożony przez jednych i drugich. Im więcej paczek przewozi przewoźnik, tym ceny są niższe. Globalne firmy jak DPD, DHL, UPS czy GLS mają zoptymalizowane koszty przez co ich oferta jest korzystniejsza niż prywatnych, mniejszych przewoźników. Przesyłarka przewozi dziesiątki tysięcy paczek miesięcznie i dzięki temu możemy zaproponować Ci ceny niższe niż konkurencja. Z nami wyślesz paczki do Polski nawet 70% taniej.

- ubezpieczenie towaru. Firmy kurierskie ubezpieczają towar na wypadek uszkodzenia lub zagubienia w transporcie. W cenie paczki są ubezpieczone do określonej kwoty, a jeśli towar wysyłany w paczce do Polski ma wyższą wartość niż podstawowe ubezpieczenie, można przesyłkę dodatkowo ubezpieczyć. Operatorzy busów lub prywatni przewoźnicy często nie ubezpieczają paczek, co oznacza, że w razie uszkodzenia nie otrzymasz żadnego odszkodowania za zniszczony towar.

Kurier polska Europa i kurier do Polski

Oferty różnych kurierów do Polski sprawdzisz i porównasz na stronie Przesylarka.pl, która działa jako pośrednik kurierski/ broker kurierski. Przesyłarka ma podpisane umowy z najlepszymi firmami kurierskimi w Europie, dzięki czemu masz pewność, że Twoja paczka trafi w dobre ręce. W serwisie masz do wyboru firmy: DHL, DPD, GLS, UPS i Parcelforce. To Ty decydujesz, którego kuriera do Polski wybierzesz. Najczęściej najtańszą opcją w przedziale powyżej 10 kg jest firma DPD. Jeśli Twoja paczka do Polski ważny mniej niż 10 kg, wtedy tańsza może się okazać usługa UPS lub GLS.

Ceny za przesyłki kurierskie do Polski

Cena za transport paczki do Polski z krajów UE zależą od kilku czynników: wagi i wymiarów kartonu, wartości wysyłanych towarów oraz usług dodatkowych np. sms z informacją do odbiorcy o godzinie doręczenia przesyłki lub wybór przedziału godzinowego, kiedy kurier odbierze paczkę. Poniżej przykładowe ceny za standardowe przesyłki kurierskie do Polski z kilku wybranych krajów Europy.

Przykładowe ceny za wysyłkę 10 kg paczki do Polski
Kraj nadania Najniższa cena Kurier
Niemcy 87,89 zł DPD
Wielka Brytania 119,89 zł UPS
Holandia 94,69 zł DPD
Irlandia Północna 134,69 zł UPS
Irlandia 155,49 UPS
Włochy 151,99 zł UPS
Hiszpania 151,99 zł UPS
Porówanie wykonano w serwisie Przesylarka.pl w dniu 13.07.2023

 

Adresowanie paczki Polska

Po wybraniu kuriera, który przetransportuje Twoją przesyłkę do Polski należy uzupełnić dane nadawcy i odbiorcy paczki. Pamiętaj, aby sprawdzić wpisane adresy oraz podać lokalny numer telefonu nadawcy i odbiorcy. Numery są potrzebne kurierom, aby móc skontaktować się w razie jakiś nieprawidłowości lub pytań związanych ze znalezieniem adresu lub mieszkania. Kurierzy wykonują połączenia tylko na numery lokalne, dlatego podając polski numer telefonu przy odbiorze z Wielkiej Brytanii nie mamy co liczyć, że pracownik firmy kurierskiej zadzwoni na podany numer. Poprawne adresy i numery telefonów wpływają na skrócenie czasu transportu i bezpieczne doręczenie paczki do Polski.

Jeśli masz pytania dotyczące wysyłki paczki do Polski – zapraszamy do kontaktu z naszym Działek Obsługi Klienta.

 

Czytaj więcej:

Jak wysłać paczki do Polski - przewodnik