Czytelnia
Jak nadać paczkę w oddziale?

Jak nadać paczkę w oddziale?

Zamówiłeś kuriera w usłudze "od drzwi do drzwi", jednak wolisz doręczyć paczkę bezpośrednio do oddziału? Sprawdź kiedy i jak możesz to zrobić.

 

1. W usłudze Parcelforce paczkę możesz doręczyć do głównego oddziału w dniu nadania paczki. Wystarczy, że będziesz miał ze sobą numer przesyłki Parcelforce zaczynający się od "EK". Numer ten otrzymasz mailowo w planowanym dniu odbioru paczki przez kuriera. Dokładny adres oddziału mozesz sprawdzić bezpośrednio na stronie Parcelforce, po wpisaniu kodu pocztowego Nadawcy. Paczki możesz też zanieśc do dowolnego Post Office. Pamiętaj tylko o wydrukowaniu etykiety i dokumentów celnych.

Wyszukiwarka oddziałów Parcelforce przy nadaniu osobistym paczki do polski

2. W usługach DPD Classic i GLS  paczkę możesz doręczyć bezpośrednio do oddziału po uprzednim poinformowaniu o tym konsultantów Przesyłarka.pl. W DPD Classic i GLS  doręczając paczkę do oddziału musisz mieć ze sobą numer przesyłki, który otrzymasz mailowo w dniu nadania. Paczkę do oddziału można doręczyć tylko w zaplanowanym w zamówieniu dniu nadania. 

Dokładną lokalizację Twojego najbliższego oddziału znajdziesz na stronach Przewoźników, po wprowadzeniu kodu pocztowego Nadawcy:

3. W usłudze UPS możesz zostawić paczkę w dowolnym punkcie współpracującym z UPS. Wystarczy, że będziesz miał etykietę.

4. W usłudze DHL paczki możesz nadać w dowolnej Żabce lub innym punkcie DHL. Trzeba mieć wydrukowaną etykietę oraz dokumenty celne, jeśli paczka idzie do Anglii.

Paczki bezpośrednio do oddziału można doręczać tylko na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. W przypadku pozostałych krajów odradzamy bezpośrednie doręczanie paczek do oddziału, ze względu na fakt, że często takie paczki nie są poprawnie oklejane i pojawiają się problemy w transporcie.

Fot. Bench Accounting on Unsplash

Czytaj więcej:
Paczki z UK do Polski - nadaj je samodzielnie
Paczki Polska - Anglia