Czytelnia
Jak nadać paczkę w oddziale?

Jak nadać paczkę w oddziale?

Zamówiłeś kuriera w usłudze "od drzwi do drzwi", jednak wolisz doręczyć paczkę bezpośrednio do oddziału? Sprawdź kiedy i jak możesz to zrobić.

1. W usłudze DPD International Parcel paczkę możesz doręczyć do oddziału zaraz po otrzymaniu na maila etykiety do wydruku. Na paczkę należy nakleić wydrukowany list przewozowy i z tak przygotowaną przesyłką udać się do głównego oddziału. Sugerujemy, aby paczki nadawać tylko w planowane dni nadania, czyli w dniu, kiedy kurier miał podjąć paczke do Polski od Nadawcy.
Dokładną lokalizację oraz godziny otwarcia oddziału możesz sprawdzić na stronie DPD International Parcel - wystarczy, że wpiszesz kod pocztowy Nadawcy.

Wyszukiwarka oddziałów DPD przy nadaniu osobistym paczki do Polski

2. W usłudze Parcelforce paczkę możesz doręczyć do głównego oddziału w dniu nadania paczki. Wystarczy, że będziesz miał ze sobą numer przesyłki Parcelforce zaczynający się od "EK". Numer ten otrzymasz mailowo w planowanym dniu odbioru paczki przez kuriera. Dokładny adres oddziału mozesz sprawdzić bezpośrednio na stronie Parcelforce, po wpisaniu kodu pocztowego Nadawcy.

Wyszukiwarka oddziałów Parcelforce przy nadaniu osobistym paczki do polski

3. W usługach DPD Classic, GLS oraz DPD i Świat Przesyłek paczkę możesz doręczyć bezpośrednio do oddziału po uprzednim poinformowaniu o tym konsultantów Przesyłarka.pl. W DPD Classic, GLS i DPD i Świat Przesyłek doręczając paczkę do oddziału musisz mieć ze sobą numer przesyłki, który otrzymasz mailowo w dniu nadania. Paczkę do oddziału można doręczyć tylko w zaplanowanym w zamówieniu dniu nadania. 

Dokładną lokalizację Twojego najbliższego oddziału znajdziesz na stronach Przewoźników, po wprowadzeniu kodu pocztowego Nadawcy:

4. W usłudze UPS nie ma możliwości doręczenia paczki bezpośrednio do oddziału. Natomiast w przypadku paczek krajowych Polska – Polska możesz skorzystać z usługi UPS nadanie i odbiór w punkcie.

Paczki bezpośrednio do oddziału można doręczać tylko na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. W przypadku pozostałych krajów odradzamy bezpośrednie doręczanie paczek do oddziału, ze względu na fakt, że często takie paczki nie są poprawnie oklejane i pojawiają się problemy w transporcie.
Fot. Bench Accounting on Unsplash

Czytaj więcej:
Paczki z UK do Polski - nadaj je samodzielnie
Paczki Polska - Anglia