Czytelnia
Paczki z UK do Polski - nadaj je samodzielnie

Paczki z UK do Polski - nadaj je samodzielnie

Mieszkasz w Wielkiej Brytanii i chciałbyś nadać paczkę do Polski? Czas oczekiwania na kuriera to cały dzień, a Ty nie masz możliwości wzięcia wolnego w pracy? Nadaj paczkę samodzielnie w jednym z tysięcy punktów DPD drop Off.


Zamiast czekać na kuriera, możesz spokojnie udać się do pracy bądź spędzić dzień wolny z rodziną, a paczkę nadać w dogodnym dla Ciebie miejscu i terminie.

Wymagania

Chciałbyś skorzystać z usługi firmy kurierskiej jaką jest DPD Drop off i podrzucić paczkę do punktu? Nie każda paczka zostanie przyjęta w punkcie DPD Drop Off - przesyłka musi spełniać pewne kryteria:

  • maksymalna waga paczki w tej usłudze to 20 kg;
  • suma dwóch najdłuższych boków nie może przekroczyć 120 cm;
  • suma obwodu podstawy i wysokości opakowania nie może przekroczyć 300 cm (obliczane według wzoru: 2xH + 2xW + L = max. 300 cm (gdzie: H - wysokość; W - szerokość; L - długość, najdłuższy bok)).
  • Wymagane jest wydrukowanie etykiety i samodzielne przyklejenie jej do przesyłki.

Jeśli spełniasz powyższe wymogi, nie ma na co czekać! Złożenie zamówienia na transport paczki do Polski jest bardzo proste, zajmie Ci to tylko chwilę. 

Krok 1-szy

Wejdź na stronę https://przesylarka.pl/zamow-przesylke i wybierz kierunek transportu: Wielka Brytania - Polska.

Uzupełnij informacje dotyczące paczki: waga i wymiary przesyłki. Pojawią się ceny na poszczególne usługi firm kurierskich od najniższej do najwyższej - wybierz DPD Drop Off.

Wybierz usługę DPD Drop Off

Paczki do Polski nadasz szybko, tanio i wygodnie wybierając usługę DPD Drop Off. Pamiętaj, że ta usługa wymusza na nas drukowanie listu przewozowego, a więc nadanie w punkcie jest możliwe tylko gdy umieścisz na paczce etykietę. 

Krok 2-gi

Kliknij w przycisk „Następny krok”. Po przeładowaniu strony zobaczysz ofertę firm kurierskich ze wszystkimi szczegółami. Wybierz DPD Drop Off. 

Wypełnij wszystkie pola, które są wymagane włącznie z polskim numerem telefonu odbiorcy. Upewnij się, że wartość paczki podana jest prawidłowo i że oznaczyłeś okienko o akceptacji regulaminu Przesyłarka.pl oraz firmy DPD.

Uzupełnij zawartość oraz wartość przesyłki do Polski

Krok 3-ci

Podczas składania zamówienia system poprosi Cię o podanie kodu pocztowego lub miasta. Po wpisaniu tej informacji przyciśnij „SZUKAJ”. Zostanie wyświetlona mapka, dzięki której będziesz mógł odszukać punkty nadania w swojej okolicy. Nie musisz go wybierać, jest to tylko informacja dla Ciebie gdzie zlokalizowane są najbliższe punkty. Paczkę oklejoną listem przewozowym możesz dostarczyć do jednego z nich.

Wybierz punkt nadania DPD gdzie nadasz paczkę do Polski

Kolejnym krokiem jest podanie adresów (adres w Wielkiej Brytanii jest wymagany na wypadek gdyby firma kurierska DPD miała problem z doręczeniem paczki do Odbiorcy w Polsce). Paczka doręczana jest pod podany przez Ciebie adres! Opłać zamówienie i gotowe!

List przewozowy zostanie wysłany na podany przez Ciebie adres e-mail w przeciągu godziny od opłacenia zamówienia. Wydrukuj go i jeszcze tego samego dnia możesz dostarczyć paczkę do punktu firmy kurierskiej DPD. Etykieta jest ważna przez 7 dni od momentu opłacenia zamówienia.

Transport przesyłki trwa średnio od 3-5 dni roboczych. Usługa kosztuje 17,99 GBP.  Paczkę możesz śledzić na stronie Przesyłarka.pl bądź bezpośrednio na stronie firmy kurierskiej DPD. 
Fot. Eurologport

Czytaj więcej:

Jak nadać paczkę w oddziale?
Paczki Polska - Anglia