Czytelnia
Kurier do Bawarii - to musisz wiedzieć

Kurier do Bawarii - to musisz wiedzieć

Jest 5 rzeczy, o których warto wiedzieć, aby zamówić kuriera do Bawarii i wysłać paczkę do Niemiec. Zobacz, co jest najważniejsze.

 

 

 

Streszczenie informacji na temat wyboru kuriera do Bawarii:
1. Wybierz kuriera w serwisie Przesylarka.pl.
2. Za 20 kg przesyłkę do Niemiec zapłacisz 84,29 zł.
3. Kurier dostacza paczki do Bawarii w 2-3 dni robocze.
4. Paczki sa ubezpieczone w cenie transportu, ale można je dodatkowo doubezpieczyć. 
5. Nie musisz drukować etykiety wybierając kuriera do Bawarii.

Jakiego kuriera do Bawarii wybrać?

W serwisie Przesylarka.pl masz możliwość zamówienia kuriera do Bawarii trzech, sprawdzonych firm przewozowych: DPD, GLS i UPS. To Ty decydujesz, którą firmę transportową wybierzesz i jaki parametr wysyłki paczki do Bawarii jest dla Ciebie najważniejszy.  

Cena paczki do Bawarii

Ceny przesyłek do Bawarii zależą od wagi, wymiarów paczki oraz jej wartości. Zobacz przykładowe ceny dla paczki o wadze 22 kg i wymiarach 25 cm x 30 cm x 35 cm.

Kurier do Bawarii Cena paczki do Bawarii
DPD 84,29 zł
UPS Standard 121,39 zł
GLS 143,39 zł
UPS Express Saver 668,59 zł

Porównanie paczki do Niemiec o wymiarach 25 cm x 30 cm x 35 cm i wadze 22 kg w serwisie Przesylarka.pl dnia 22.05.2023

Czas transportu paczki do Bawarii

Czas transportu paczki do Bawarii wynosi średnio 2-3 dni robocze. Kurier DPD transportuje przesyłki w 2-3 dni robocze, Kurier UPS w 2 dni robocze, kurier GLS w 2 dni robocze, a serwis UPS Express w 1 dzień roboczy. Warto zauważyć, że jest to czas średni i dotyczy dni roboczych. Do czasu transportu kurierem do Bawarii nie wlicza się dni wolnych, świąt oraz weekendów.

Ubezpieczenie paczki do Bawarii

Każdy kurier do Bawarii stosuje inny sposób ubezpieczenia przesyłek. I tak w DPD, paczki do 1000 zł są ubezpieczone w cenie. Można za dodatkową opłatą doubezpieczyć przesyłkę do max. wartości 20 000 zł. Inny sposób stosowany jest przez kuriera UPS. Tutaj paczki ubezpieczone są w ceni do 323 zł, a dodatkowe ubezpieczenie stanowi % wartości towaru, nie mniej niż 59,60 zł. Kurier do Bawarii GLS ubezpieczy paczkę w cenie do ok. 42 zł za kilogram, wyższa wartość będzie wymagała dodatkowych kosztów. Należy pamiętać, że ubiegając się o odszkodowanie trzeba przedstawić firmie kurierskiej rzeczywistą wartość wysyłanego towaru, czyli rachunki lub FV za uszkodzony lub zaginiony przedmiot. Bez tego trudno jest uzyskać odszkodowanie, ponieważ stanowi to duże pole do nadużyć i wyłudzeń odszkodowania w firmie kurierskiej.

Czy muszę drukować etykietę na paczkę do Bawarii?

Konieczność drukowania etykiety zależy od wybranej firmy kurierskiej. Decydując się na wysyłkę kurierem do Bawarii DPD lub GLS nie trzeba drukować listów przewozowych, ponieważ kurier przywiezie je z sobą i naklei na karton przy odbiorze paczki. Wybierając kuriera UPS, należy pamiętać o wydrukowaniu etykiety przed przyjazdem kuriera. 

O której kurier do Bawarii odbierze paczkę?

W usługach ekonomicznych DPD i GLS nie ma możliwości ustalenia godziny podjazdu kuriera do Bawarii. Zjawi się on w tym czasie, kiedy ma dany kod pocztowy na swojej liście. Inaczej jest w kurierem UPS – tutaj można określić przedział czasowy, kiedy kurier zjawi się po paczkę. DO wyboru są zazwyczaj trzy przedziały i zależą one od kodu pocztowego, z którego ma być odebrana przesyłka do Niemiec.

Podsumowując, to od Ciebie zależy, jakiego kuriera do Bawarii wybierzesz. Największą popularnością cieszy się kurier DPD, z powodu ceny, natomiast jeśli chodzi o czas dostarczenia i wygodę nadania paczki, to przoduje UPS.

 

Jeśli masz pytania dotyczące wysyłki paczki do Niemiec lub kuriera do Bawarii – zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta.

 

Czytaj więcej:

Kurier do Berlina 

Czego nie można wysyłać w paczce do Niemiec - sprawdź!