Czytelnia
Paczki na Święta? Nie zwlekaj z wysyłką.

Paczki na Święta? Nie zwlekaj z wysyłką.

Przed nami jeden z najgorętszych okresów paczkowych w roku. Za chwile czeka nas Black Friday, Cyber Monday, Mikołajki i w końcu Święta Bożego Narodzenia. Firmy kurierskie zacierają ręce licząc na wyższe przychody, zaś Klienci powinni liczyć się z opóźnieniami w doręczeniu paczek i nadawać je jak najszybciej.

 

Od drugiej połowy listopada liczba paczek transportowanych przez firmy kurierskie wzrasta o 40-60 proc. w porównaniu do średniej liczby paczek z pozostałych miesięcy w roku. Największy wzrost notuje e-commerce, czyli zakupy robione przez internet. Wzrasta także liczba paczek wysyłanych między osobami indywidualnymi (tzw. C2C).

Ze statystyk Przesyłarki wynika, że pierwszy wzrost wysyłek paczek międzynarodowych przypada na początek grudnia, a największy szczyt paczkowy już od lat następuje w okolicach 9-12 grudnia. 

Firmy kurierskie już od września przygotowują się do obsłużenia ruchu świątecznego. Podpisywane są nowe umowy z podwykonawcami, zatrudniani są dodatkowi kurierzy, modernizowane są centra przeładunkowe i sortownie. Zdarza się, że pracownicy biurowi w okresie świątecznym odbierają i doręczają przesyłki. Wszystko po to, aby zaspokoić potrzeby Klientów.

Mimo starań firm kurierskich, w okresie okołoświątecznym dochodzi do opóźnień w doręczeniach. Jak szacują eksperci z serwisu Dla Handlu, w drugiej połowie listopada terminowość doręczeń spada o 50%. Najczęściej są to opóźnienia 2 dniowe i większe.

Jeżeli wysyłasz Świąteczne paczki – pamiętaj – nadając je wcześniej unikasz ryzyka opóźnień w doręczeniu i masz gwarancję doręczenia przed Świętami.

Paczki międzynarodowe
Jeśli wysyłasz paczkę do któregoś z krajów UE lub do Polski - zrób to do 12 grudnia - będziesz mieć pewność, że paczka dojdzie przed Świętami.
W okresie świątecznym transport przesyłek może się wydłużyć, co jest powodowane ogromną liczbą paczek w sieciach firm kurierskich, nieprzewidywalnymi warunkami pogodowymi oraz wzmożonym ruchem drogowym. Nie czekaj na ostatnią chwilę i nadaj paczkę jak najszybciej.

Paczki krajowe
Przesyłki krajowe powinny być nadane najpóźniej 19 grudnia, aby kurierzy zdążyli je doręczyć przed Wigilią.

Życzymy udanych przygotowań do Świąt i zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

 
 
Rozmawiaj z konsultantem