Czytelnia
Terminy wysyłki paczek na Święta i przed Brexitem

Terminy wysyłki paczek na Święta i przed Brexitem

Wysyłasz paczkę na Święta? Zobacz, do kiedy należy nadać przesyłkę, aby dotarła przed Wigilią. Nadajesz paczkę z Polski do Anglii i z Anglii do Polski? Wyślij ją przed Brexitem.

Paczki z Anglii do Polski i z Polski do Anglii na Święta:

Jeżeli chcesz mieć pewność, że paczki dojdą przed Świętami - nadaj je do 11 grudnia. Paczki wysłane po tym terminie wciąż mają szanse na doręczenie przed Wigilią, jednak firmy kurierskie nie dają już gwarancji terminowej dostawy.

Paczki z Anglii do Polski i z Polski do Anglii przed Brexitem:

Polska - UK - GLS - ostatni dzień odbioru przez kuriera 23 grudnia (pierwotnie GLS wskazywał 18 grudnia jako ostateczny termin, jednak wydłużył go do 23.12.2020)
Polska - UK - Świat Przesyłek - ostatni dzień odbioru przez kuriera 18 grudnia

UK - Polska - Parcelforce i DPD - ostatni dzień odbioru przez kuriera 29 grudnia
 

W pierwszych tygodniach stycznia, z uwagi na chaos związany z Brexitem, nie wszyscy przewoźnicy wznowią transport między Polską a Wielką Brytanią.
Firma DPD Polska i DPD UK nie będą wozić paczek do Anglii i do Polski dla brokerów i osób prywatnych. Sprawdź więcej zmian w transporcie paczek po Brexicie

Jeśli wysyłasz paczkę do któregoś z krajów UE lub do Polski - zrób to do 14 grudnia - będziesz mieć pewność, że paczka dojdzie przed Świętami.

W okresie świątecznym transport przesyłek może się wydłużyć, co jest powodowane ogromną liczbą paczek w sieciach firm kurierskich, nieprzewidywalnymi warunkami pogodowymi oraz wzmożonym ruchem drogowym. Nie czekaj na ostatnią chwilę i nadaj paczkę jak najszybciej.

Paczki krajowe
Przesyłki krajowe powinny być nadane najpóźniej 18 grudnia, aby kurierzy zdążyli je doręczyć przed Wigilią.

Życzymy udanych przygotowań do Świąt i zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.