czytelnia
Jak wysłać telewizor kurierem?

Jak wysłać telewizor kurierem?

Jeśli zamierzasz wysłać telewizor kurierem, koniecznie zapoznaj się z zasadami jego bezpiecznego transportu.


Dziś znaczna część telewizorów to urządzenia o dużych rozmiarach i ekranach 50-60 calowych. Urządzenia tych rozmiarów muszą być transportowane na paletach do tego przeznaczonych. UWAGA: Przesyłarka.pl nie oferuje przesyłek paletowych. Co ważne, w ramach standardowych usług kurierskich nie wysyła się telewizorów plazmowych, a jedynie LCD oraz LED.

Telewizory o mniejszych wymiarach można nadać przesyłką kurierską, jednak nie każda firma kurierska przyjmuje takie przesyłki a te, które to umożliwiają jasno określają zasady ich pakowania i zabezpieczenia. W ten sposób zabezpieczają się na wypadek uszkodzenia czy zniszczenia sprzętu. To nadawca przesyłki odpowiada za jakość jej zabezpieczenia i pakowania. 

Przesyłki zawierające telewizor wyceniane są tak samo, jak inne standardowe paczki kurierskie czyli na podstawie wymiarów i wagi paczki. Pamiętaj więc, by telewizor wraz z opakowaniem nie przekroczył maksymalnych wymiarów i wagi. Wycenę transportu przesyłki zrobisz korzystając z kalkulatora Przesyłarki.

Jakim kurierem wysłać telewizor?

Jak już zostało wspomniane - nie każda firma kurierska w ramach standardowych usług kurierskich przyjmuje takie przesyłki, a jeśli nawet przyjmuje to często takie paczki nie będą objęte ubezpieczeniem, zatem w razie ewentualnego uszkodzenia lub zniszczenia sprzętu nadawca nie będzie miał prawa do reklamacji usługi i odszkodowania. Każda z firm kurierskich ma własne zasady transportu, z którymi zawsze warto się zapoznać przed nadaniem przesyłki, a jeśli nie jesteś pewien co możesz przesłać  - zapytaj nasz zespół DOK.

W przypadku standardowych usług ekonomicznych ubezpieczeniu podlegają wyłącznie telewizory, które zostały prawidłowo zapakowane i zabezpieczone. A to oznacza, że nieodpowiednio zapakowana przesyłka będzie wykluczona z reklamacji. Dlatego zapoznaj się z warunkami transportu telewizorów wybranej firmy kurierskiej. Ważnym elementem jest oryginalne opakowanie producenta.

Wysyłka telewizora kurierem DPD

W usłudze DPD Classic firma przyjmuje telewizory do transportu, których przekątna nie przekracza 40 cali, a w  usłudze DPD International przyjmuje do transportu telewizory o maksymalnej przekątnej 37 cali. Nadawana przesyłka nie może przekraczać maksymalnych wymiarów paczki standardowej:

  • DPD Classic (przesyłki krajowe): maksymalna waga 50kg, a suma długości, szerokości oraz wysokości nie może przekroczyć 300 cm

  • DPD Classic (serwis międzynarodowy) / DPD International Parcel - maksymalna waga paczki 31.5 kg,suma długości, szerokości oraz wysokości nie może przekroczyć 300 cm, przy czym najdłuższy bok nie może być dłuższy niż 175cm

Wysyłka telewizora kurierem UPS

Firma UPS przyjmuje do transportu jedynie telewizory o przekątnej do 32 cali. Telewizory o większych wymiarach muszą być transportowane na paletach usługą dedykowaną. Nadawana przesyłka nie może przekraczać maksymalnych wymiarów paczki standardowej:

  • waga paczki nie może przekroczyć 70 kg, suma obwodu podstawy i wysokości opakowania nie może przekroczyć 419 cm, a najdłuższy bok nie może być dłuższy niż 270 cm

Wysyłka telewizora kurierem Parcelforce

Firma nie ubezpiecza przesyłek w których znajduje się telewizor, co oznacza, że wysyłka odbywa się na odpowiedzialność nadawcy. W razie uszkodzenia nadawca nie będzie mógł dochodzić odszkodowania.

Jak zapakować telewizor do wysyłki kurierem?

Główną zasadą przesyłania telewizorów kurierem to obowiązkowe oryginalne opakowanie telewizora, które odpowiednio go zabezpiecza. Jeśli nie posiadasz już oryginalnego pudła, zdobądź takie które odpowiada orginałowi. Do transportu takich przedmiotów stosuje się z zasady kartony tektury 5 warstwowej, które są twardsze i bardziej odporne. Jeśli wysyłasz telewizor w podwójnym kartonie, wolną przestrzeń pomiędzy ściankami kartonów należy wypełnić. 

 

Jak zapakować tv dla kuriera

Wysyłając telewizor kurierem - koniecznie zapakuj go w oryginalny karton.

 

Odłącz kabel od telewizora i owiń go folia babelkową lub innym materiałem, który ochroni go w trakcie transportu. Podobnie postąp z nóżką lub innym mocowaniem TV oraz z pilotem. Każda z tych części powinna być zabezpieczona folią babelkową, aby uniknac zalania lub złamania w trakcie transportu kurierskiego.
Telewizor wewnątrz pudła musi być odpowiednio zabezpieczony przed uszkodzeniem i przemieszczaniem się. W tym celu dobrze wykorzystać dedykowane styropianowe wytłoczki, poduszki powietrzne, folię bąbelkową. Dobrze zabezpiecz ekran telewizora - to najwrażliwsza część, która łatwo ulega uszkodzeniu. Można go zabezpieczyć panelem styropianowym, folią bąbelkową lub dodatkową warstwą grubej tektury która będzie osłaniać monitor.  
Pamiętaj by nie pozostawić wolnej przestrzeni w kartonie - wypełniając je usztywnisz paczkę i dodatkowo zabezpieczasz przedmiot przed możliwym przemieszczaniem się. W tym celu możesz użyć dostępnych na rynku wypełniaczy, poduszki powietrzne czy kulki ze zwiniętych gazet. Zamknij karton i dobrze zaklej mocną taśmą, tak by karton nie otwarł się podczas transportu. Bezwzględnie opisz zawartość przesyłki.

Sprawdź telewizor przy kurierze

Przy doręczeniu paczki, w której znajduje się telewizor, sprawdź przy kurierze, czy opakowanie nie nosi śladów uszkodzenia. Jeśli je zauważysz - zgłoś to kurierowi. Odnotuje on ten fakt na swoim urządzeniu i będziesz miał podstawę do dalszej reklamacji. Jeżeli po odjedzie kuriera zauważysz uszkodzenia elementów wewnątrz pudła - konieczne będzie spisanie protokołu szkody. W tym celu skontaktuj sie z nami - zorganizujemy podjazd kuriera, który dokona czynności sprawdzających i spisze odpowiednie oświadczenia. Po spisaniu protokołu szkody przechodzimy do dalszch etapów reklamacji.