Czytelnia
Jak wysłać paczkę do Irlandii w 2024 roku?

Jak wysłać paczkę do Irlandii w 2024 roku?

Istnienie dwóch terytoriów: Republiki Irlandii i Irlandii Północnej, z których każde podlega innym regulacjom prawnym i celnym, wpływa zarówno na koszty transportu, czas wysyłki oraz dostępne firmy kurierskie. Zobaczmy, jak wysłać paczki do Irlandii w 2024 roku. 

 

 

Streszczenie najważniejszych informacji o tym, jak wysłać paczkę do Irlandii w 2024 roku:
1. Zaznacz odpowiedni kraj docelowy - Irlandia Północna lub Irlandia.
2. Wybierz kuriera, który przetransportuje Twoją paczkę.
3. Paczki do Irlandii doręczane sś średnio w ciągu 4-5 dni roboczych..

Zrozumienie regulacji celnych

Po zmianach spowodowanych Brexitem, wiele osób nie wie, że wysyłka paczki z Polski do Irlandii Północnej nie wymaga odprawy celnej. Paczki transportowane są jak przed Brexitem i nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty czy wdrażane procedury celne. Wystarczy wpisać zawartość paczki, oszacować wartość towaru do ubezpieczenia i gotowe.

Dostępne usługi kurierskie

Chcąc wysłać paczkę do Irlandii Północnej możesz skorzystać z oferty UPS (w wersji ekonomicznej i expressowej) oraz GLS. 

Paczki do Irlandii Południowej wyślesz kurierem DPD (nadanie w punkcie DPD Pickup lub w usłudze „od drzwi do drzwi), UPS oraz GLS. 

Koszt paczki w 2024 roku

Koszty wysyłki paczki do Irlandii mogą różnić się w zależności od przewoźnika i aktualnych kosztów paliwa na rynkach międzynarodowych. Inna jest też cena wysyłki do Irlandii Północnej ,a inna do Republiki Irlandii. 

Cena paczki do Irlandii Północnej

Za 10 kg paczkę o wymiarach 20x30x40 zapłacisz ok. 127,59 zł w usłudze UPS i 183,49 zł kurierem GLS.

Cena paczki do Irlandii Południowej

Paczka do Republiki Irlandii o tej samej wadze i wymiarach kosztuje odpowiednio: 111,39 zł przy nadaniu w punkcie DPD Pickup, 120,29 w usłudze DPD Classic, 133,19 zł w serwisie drogowym UPS i 237,19 zł kurierem GLS. 

Zakazane towary

Bez względu na to, czy paczka wysyłana jest do Irlandii Północnej czy Południowej istnieje taka sama lista przedmiotów zakazanych do transportu. Nie można wysyłać alkoholu, narkotyków, tytoniu, płynów, żywych zwierząt, delikatnych przedmiotów, gotówki, dzieł sztuki itp. Pełną listę towarów zabronionych znajdziesz w naszym Regulaminie.

Czas dostawy

Standardowy czas dostawy paczki do Irlandii jest dłuższy niż do innych krajów europejskich, co należy wziąć pod uwagę przy planowaniu wysyłki. Średni czas dostawy wynosi 4-5 dni roboczych. Nie wliczamy do tego dnia odbioru przesyłki lub nadania jej w punkcie DPD lub UPS. 

Dane nadawcy i odbiorcy

Precyzyjne i poprawne dane nadawcy i odbiorcy są niezbędne dla zapewnienia płynności procesu dostawy. Dlatego bez względu na to, do jakiego kraju wysyłana jest paczka – sprawdź dwa razy poprawność danych nadawcy i odbiorcy oraz uzupełnij lokalne numery telefonu na wypadek konieczności kontaktu ze strony firmy kurierskiej.

Śledzenie przesyłki

Możesz śledzić swoją paczkę poprzez wpisanie numeru zamówienia z narzędziu do lokalizacji Przesylarka.pl lub na stronach przewoźnika.

Jesteśmy do dyspozycji

Nasz Dział Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Napisz do nas lub zadzwoń – odpowiemy na wszystkie pytania związane z wysyłką paczek do Irlandii i nie tylko :)