Czytelnia
Nadanie paczki UPS

Nadanie paczki UPS

Przy wyborze firmy kurierskiej kierujemy się przede wszystkim ceną usługi oraz czasem doręczenia.


Na rynku istnieje wielu przewoźników, którzy oferują transport paczek. Naszą uwagę zwracają w szczególności znane firmy kurierskie, które trudnią się w tranzycie przeróżnych przesyłek. Jedną z nich jest firma kurierska UPS, która zajmuje się wysyłką krajową i międzynarodową. Poniżej kilka istotnych informacji dotyczących tego przewoźnika.

Nadanie przesyłki UPS.

Jak większość przewoźników, także UPS, oferuje usługę „door to door”. Oznacza to, że kurier wybranego dnia przyjeżdża pod adres nadawcy i odbiera przesyłkę. Następnie jest ona przekazywana do dalszego transportu i ostatecznie, również kurier osobiście doręcza paczkę na adres naszego odbiorcy. 

Jeżeli nie masz możliwości oczekiwania na kuriera, możesz skorzystać z opcji, jaką jest „nadanie i odbiór w punkcie”. Po złożeniu całego zamówienia, na adres e-mail otrzymasz list przewozowy, który należy wydrukować i przykleić na paczkę. Tak przygotowany pakunek możesz zanieść do wybranego przez siebie punktu. Masz na to 7 dni od momentu otrzymania etykiety. Paczki są odbierane z punktów przez kurierów, transportowane i również dostarczane do określonego w zamówieniu punktu, z którego odbiorca osobiście je odbiera. Wybór punktu nadania i odbioru umożliwi Ci przycisk „szukaj”, wystarczy podać kod pocztowy.

Punkt nadań i odbiorów UPS

 

Czas dostawy

Firma kurierska UPS oferuje dwie podstawowe usługi, jeżeli chodzi o szybkość dostawy:

- usługę standardową, jaką jest UPS Standard, gdzie średni czas dostawy przesyłki to około 3 dni robocze. UPS zastrzega, że czas ten nie może być dłuższy niż 9 dni roboczych;

- usługę UPS Express Saver, gdzie paczka już na drugi dzień może być u odbiorcy. Czas doręczenia wynosi 1 – 2 dni robocze. 
 


Cena wysyłki

Na cenę transportu mają wpływ 3 główne parametry: kierunek wysyłki, waga oraz wymiary przesyłki. 

Przykładowy cennik dla paczek o różnych wagach z podstawowym ubezpieczeniem. W punkcie nadasz paczkę maksymalnie do 20 kg. 

Ceny paczek UPS w transporcie krajowym
Usługa/cena UPS Standard UPS Express Saver Nadanie i odbiór w punkcie
5 kg 36,39 zł 36,39 zł 36,39 zł
10 kg 40,29 zł 40,29 zl 40,29 zl
30 kg 15,39 zł 16,59 zł

brak

 

Ceny wysyłki paczki 30 kg z i do Polski z trzech różnych krajów. 

Ceny paczek UPS w transporcie międzynarodowym
Kierunek UPS Standard UPS Express Saver
Polska – Niemcy 147,89 zł 969,89 zl
Niemcy – Polska 198,99 zł 944,19 zł
Polska – Holandia 184,99 zł 1211,89 zł

Holandia – Polska
216,19 zł 1151,59 zl
Polska – Wielka Brytania 190,69 zł 1202,69 zł

Wielka Brytania - Polska
236,19 zł 1151, 59 zł


Cena wysyłki wzrasta, kiedy ubezpieczysz paczkę na wyższą kwotę lub zależy Ci na expressowej wysyłce. 

Ubezpieczenie

Deklarowana podczas składania zamówienia wartość przesyłki nie może być wyższa niż jej rzeczywista wartość. 

Zwykła wartość przesyłki (ubezpieczenie podstawowe) będącej przedmiotem usług krajowych będzie równa kwocie 323 PLN, a przesyłki będącej przedmiotem usług międzynarodowych będzie równa wyższej z następujących dwóch kwot:

1. kwocie 323 PLN albo

2. kwocie stanowiącą iloczyn pełnych kilogramów przesyłki i równowartości w złotych polskich kwoty 8,33 SDR.

Maksymalna wartość ubezpieczenia przesyłki krajowej i międzynarodowej w serwisie Przesyłarka.pl to 5000 zł. Szczegółowe warunku ubezpieczenia

Dopuszczalne gabaryty paczki

Korzystając z UPS maksymalna waga paczki jaką możesz nadać to 70 kg. Maksymalna długość paczki wynosi 274 cm w przypadku wszystkich usług paczkowych. Jej łączny obwód nie może przekraczać 400 cm. Definicja „dużej paczki” według UPS: „dana paczka jest traktowana jako „Duża paczka”, kiedy jej długość oraz obwód [obwód = (2 x szerokość) + (2 x wysokość)] łącznie wynoszą więcej niż 300 cm, ale nie przekraczają maksymalnego rozmiaru UPS wynoszącego 400 cm.”

Śledzenie przesyłki UPS

Każda paczka otrzymuje konkretny, unikatowy numer za pośrednictwem którego, możną ją śledzić online. Dostęp do śledzenia masz przez 24/7. O każdej porze możesz sprawdzić, na jakim etapie transportu znajduje się Twoja przesyłka, co jest bardzo istotne dla każdego z nas. 

Czego nie mogę wysłać?

Przedmioty, które są kategorycznie zabronione w wysyłce, zarówno w usługach krajowych, jak i zagranicznych, to przede wszystkim: wyroby tytoniowe, napoje alkoholowe, przedmioty o wyjątkowej wartości np. antyki, dzieła sztuki, żywe zwierzęta, rośliny, kość słoniowa, towary uznawane za niebezpieczne. 

Towary te nie podlegają ubezpieczeniu, przewoźnik nie wypłaci odszkodowania w razie uszkodzenia / zaginięcia paczki z ich zawartością.