Czytelnia
Paczki na Litwę – to, czego powinieneś się dowiedzieć

Paczki na Litwę – to, czego powinieneś się dowiedzieć

Planujesz wysłać paczkę z Litwy do Polski lub przesyłkę na Litwę? Przeczytaj poniższe wskazówki, aby dowiedzieć się, jak najszybciej, najbezpieczniej i najbardziej ekonomicznie wysłać swoją przesyłkę.

 

 

Paczki na Litwę – to, czego powinieneś się dowiedzieć:
1. Wybierz kuriera na Przesylarka.pl.
2. Nadaj paczkę door 2 door lub zanieś do punktu (w usłudze UPS).
3. Przesyłki dostarczane są w ciągu 2-3 dni roboczych i ubezpieczone są w cenie do kwoty 1000 zł lub według SDR.

 

Najlepszy wybór kuriera

Najbardziej efektywnym sposobem wysłania przesyłki do lub z Litwy jest skorzystanie z usług firmy kurierskiej współpracującej z Przesyłarka.pl. To szybki i pewny sposób na nadanie paczki na Litwę. Na stronie Przesylarka.pl masz możliwość wyboru spośród 4 usług kurierskich na Litwę: DPD, UPS Standard, GLS i UPS Express. W przypadku DPD i GLS możesz zamówić kuriera na odbiór paczki następnego dnia roboczego, a w przypadku UPS możesz nadać paczkę tego samego dnia, jeśli zamówienie zostanie złożone przed godziną 16:00.

Kiedy kurier odbierze paczkę? 

Kurierzy odbierają paczki codziennie od poniedziałku do piątku spod wskazanego adresu. W przypadku DPD i GLS nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić godziny, kiedy kurier się zjawi, ale otrzymasz numer kontaktowy do kierowcy i będziesz mógł spróbować ustalić czas odbioru samodzielnie. W usłudze UPS masz możliwość wybrania 4-godzinnego okna odbioru.

Ile kosztuje paczka? 

Najtańszą opcją wysyłki lekkich paczek na Litwę są firmy GLS i DPD. Za przesyłkę o wadze 2 kg zapłacisz 91,39 zł w DPD i 109,49 zł z kurierem GLS. Jeśli przesyłka jest cięższa, to wciąż te dwie firmy są bardziej opłacalną opcją. Za paczkę ważącą 20 kg zapłacisz 91,39 zł w DPD i 137,69 zł w GLS. Najbardziej kosztownym wyborem jest UPS Express, gdzie 20-kilogramowa paczka kosztuje ponad 900 zł.

Ile kosztuje paczka z Litwy do Polski? 

W przypadku wysyłki paczki z Litwy do Polski, najbardziej ekonomicznymi opcjami dla lekkich paczek jest kurier DPD i UPS. Przesyłka o wadze 2 kg kosztuje odpowiednio 99,99 zł w DPD i 148,79 zł w UPS. Jeśli planujesz wysłać cięższą paczkę do Polski, to warto rozważyć DPD za 102,29 zł lub UPS za 191,19 zł.

Ile trwa dostarczenie paczki? 

Średni czas dostarczenia przesyłek na tym kierunku wynosi 1 dzień w przypadku usługi UPS Express i 2 dni w UPS Standard. Paczki wysyłane za pośrednictwem GLS i DPD docierają średnio w ciągu 2-3 dni roboczych. W obliczeniach czasu dostawy nie uwzględniamy dni weekendowych i dni ustawowo wolnych od pracy. Ponadto dzień odbioru paczki nie jest wliczany do czasu dostawy.

Czy przesyłki są ubezpieczone? 

Tak, każda przesyłka jest ubezpieczona na wartość rzeczywistą towaru, chociaż w przypadku wartościowych przedmiotów może być konieczna dodatkowa opłata za ubezpieczenie. W firmie DPD przesyłki na Litwę są ubezpieczone do wartości 1000 zł. Istnieje również możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia za niewielką opłatą. Max. wartość ubezpieczenia przesyłki to 10 000 zł.

Podobne zasady obowiązują w firmie UPS, gdzie standardowe ubezpieczenie obejmuje wartość do 323 zł, a jeśli wartość towaru jest wyższa, konieczne jest dodatkowe ubezpieczenie za niewielką opłatą.

W przypadku firmy GLS stosuje się tzw. ubezpieczenie SDR, które obejmuje każdy kilogram przesyłki ubezpieczeniem do około 42 zł. Można je rozszerzyć za pomocą dopłaty.

Jakie są maksymalne wymiary i waga paczki? 

Każda firma kurierska ma swoje własne wytyczne dotyczące max. wymiarów i wagi paczki. Na przykład w firmie DPD dopuszczalna waga wynosi 31,5 kg, a suma obwodu podstawy paczki i wysokości nie może przekroczyć 300 cm. 

W przypadku firmy GLS maksymalna waga to 30 kg, a wymiary są obliczane na podstawie wzoru: 2xH + 2xW + L = max. 300 cm (gdzie: H - wysokość; W - szerokość; L - długość, najdłuższy bok). 

W UPS maksymalna waga przesyłki to 30 kg, a jej wymiary nie mogą być większe niż 290 cm. Każda firma kurierska stosuje dodatkowe opłaty za nadmierne wagi lub większe wymiary. 

Warto czasem rozważyć wysłanie dwóch mniejszych przesyłek na Litwę zamiast jednej, która przekracza maksymalne wymiary lub wagę.

Mamy nadzieję, że opisaliśmy dokładnie temat wysyłki paczki na Litwę – to, czego powinieneś się dowiedzieć. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące wysyłki paczek na Litwę lub z Litwy do Polski, zachęcamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta Przesylarka.pl.