Czytelnia
Paczki do Danii – to musisz wiedzieć

Paczki do Danii – to musisz wiedzieć

Chcesz wysłać paczkę z Danii do Polski lub przesyłkę do Danii? Zobacz, o czym należy pamiętać, aby szybko, bezpiecznie i tanio wysłać przesyłkę.

 

 

Streszczenie informacji o wysyłce paczki do Danii:
1. Wybierz kuriera DPD, GLS lub UPS na Przesylarka.pl.
2. Średni czas transportu paczki do Danii i przesyłek z Danii do Polski to 2-4 dni robocze.
3. Przesyłki są ubezpieczone w cenie transportu. Możesz dodatkowo ubezpieczyć towar do jego rzeczywistej wartości.

Kurier do Danii najlepszym wyborem

Najskuteczniej wyślesz przesyłkę do i z Danii za pośrednictwem firmy kurierskiej współpracującej z Przesyłarka.pl. Jest to szybki i bezpieczny sposób na nadanie paczki. Na stronie Przesylarka.pl masz do wyboru 4 usługi kurierskie do Danii: DPD, UPS Standard, GLS i UPS Express. W serwisie DPD i GLS możesz zamówić kuriera po odbiór paczki na kolejny dzień roboczy, a w przypadku UPS możesz nadać paczkę tego samego dnia, o ile zlecenie zostanie złożone do godziny 16.00. 

Kiedy kurier odbierze paczkę?

Kurierzy odbierają paczki do Danii codziennie od poniedziałku do piątku spod wskazanego adresu. W serwisie DPD i GLS nie jesteśmy w stanie określić godziny podjazdu kuriera, ale otrzymasz numer do kierowcy i możesz spróbować samodzielnie ustalić czas podjazdu. W usłudze UPS masz możliwość zawężenia godzin odbioru do 4-godzinnego okna. 

Ile kosztuje paczka?

Najtańszą opcja wysyłki małych i lekkich paczek do Danii jest firma GLS i DPD. Za 2 kg przesyłkę zapłacisz 99,29 zł w GLS i 101,39 kurierem DPD. Cięższe paczki są tańsze w DPD i UPS. Za 20 kg paczkę opłata wynosi 101,39 zł w DPD i 151,89 zł w UPS. Najdroższy jest kurier UPS Express. 20 kilogramowa paczka kosztuje ponad 800 zł.

Ile kosztuje paczka z Danii?

Na kierunku Dania – Polska najtańszą opcją wysyłki lekkiej paczki będzie również kurier GLS i DPD. 2 kg paczka kosztuje odpowiednio: 136,19 zł w GLS i 138,49 zł w DPD. Jeśli chcesz wysłać cięższą przesyłkę do Polski, to warto wybrać kuriera DPD w cenie 138,49 zł lub UPS za 169,19 zł.

Ile idzie paczka?

Średni czas transportu na tym kierunku wynosi 1 dzień w usłudze UPS Express i 2 dni w UPS Standard. Paczki wysyłane GLS i DPD docierają średnio w ciągu 3-4 dni roboczy. Do czasu transportu nie są wliczane weekendy i dni ustawowo wolne od pracy. Także dzień odbioru paczki nie wlicza się do jej czasu transportu. 

Czy paczki są ubezpieczone?

Tak, każda przesyłka jest ubezpieczona do rzeczywistej wartości towaru, niemniej przy bardziej wartościowych towarach może być konieczna dopłata do ubezpieczenia. W firmie DPD paczki do Danii ubezpieczone są w cenie paczki do 1000 zł. Za dodatkową opłatą można skorzystać z extra ubezpieczenia. Podobnie jest w firmie UPS, gdzie w cenie jest ubezpieczenie do 323 zł, a jeśli towar jest droższy – należy go doubezpieczyć za niewielką dopłatą. W usłudze GLS stosowane jest tak zwane ubezpieczenie SDR, czyli każdy kg paczki ubezpieczony jest do ok. 42 zł. Można rozszerzyć ten przedział za dopłatą. 

Jakie są max. wymiary i waga paczki?

Każda firma kurierska ma inne wytyczne wobec dopuszczalnych wymiarów i wagi paczki. I tak w firmie DPD max waga wynosi 31,5 kg, a suma obwodu podstawy paczki i wysokości nie może przekroczyć 300 cm. W GLS max waga to 30 kg i również 300 cm wyliczanych według wzoru: 2xH + 2xW + L = max. 300 cm (gdzie: H - wysokość; W - szerokość; L - długość, najdłuższy bok). W UPS waga dopuszczalna na Przesyłarka.pl to 30 kg, a wymiary nie mogą być większe niż 290 cm. Każda firma kurierska stosuje extra dopłaty za przeważenia lub większe wymiary. Warto czasem wysłać dwie mniejsze przesyłki do Danii niż jedną, która przekroczy max. wymiar lub wagę. 

Jeśli chcesz wysłać paczkę do Danii lub z Danii do Polski i msz pytania – zapraszamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta Przesylarka.pl.

Czytaj więcej: