Czytelnia
Paczki do Czech – to musisz wiedzieć

Paczki do Czech – to musisz wiedzieć

Chcesz wysłać prywatne lub biznesowe paczki do Czech? Sprawdź, o czym musisz pamiętać przed nadaniem przesyłki do Czech.
 

 

Paczki do Czech – to musisz wiedzieć - najważniejsze informacje:
1. Max. waga paczki do Czech to 31,5 kg w usłudze DPD.
2. Średni czas transportu paczki do Czech i przesyłek z Czech do Polski to 2-3 dni robocze.
3. Kurier DPD i GLS bedzie miał gotowe etykiety - nie muszisz nic drukować.

Jaka jest max. waga i wymiary paczki

W każdej firmie kurierskiej są inne regulacje odnośnie do wymiarów i wagi przesyłek do Czech. Najczęściej max. waga rzeczywista nie może przekroczyć 30 kg (w przypadku kuriera DPD jest to 31,5 kg), a wymiary przesyłki po obwodzie nie mogą być większe niż 300 cm. Jak obliczyć wymiary kartonu po obwodzie? Skorzystaj z poniższego wzoru: 2xH + 2xW + L = max. 300 cm (gdzie: H - wysokość; W - szerokość; L - długość, najdłuższy bok). Składając zamówienie w serwisie Przesyłarka.pl nie musisz nic wyliczać – wystarczy, że podasz wagę i wymiar każdego boku, a system przeliczy je na wagę gabarytową. Jeżeli przekroczysz dopuszczalne wskaźniki – poinformujemy Cię o tym. Pamiętaj, aby podać rzeczywiste wymiary i wagę przesyłki do Czech (rekomendujemy nawet podanie po 2 cm więcej w każdym boku). W przeciwnym wypadku, kiedy paczka będzie cięższa lub większa, kurier doliczy dodatkową opłatę.

Jak zamówić kuriera?

Wystarczy, że na stronie Przesylarka.pl wybierzesz kierunek transportu Polska – Czechy lub Czechy – Polska, podasz wymiary i wagę paczki, a otrzymasz porównanie firm kurierskich dostępnych na tym kierunku. Będą to: GLS, DPD, UPS Standard i UPS Express. To Ty decydujesz, z usług którego kuriera skorzystasz. Każda firma ma inny regulamin transportu, warunki ubezpieczenia oraz czas i sposób realizacji usługi. Wszystkie te cechy poznasz na ekranie porównującym kurierów do Czech.

Ile kosztuje paczka?

Cena paczki do Czech zależy od jej wagi, wymiarów, wartości oraz wybranych opcji dodatkowych. Najtańszym kurierem do Czech dla paczek do 10 kg jest DPD. Koszt takiej paczki to 84,89 zł. W GLS zapłacisz 89,79 zł, a paczka do Czech UPS Standard kosztuje 115,29 zł. Paczki o wadze 30 kg kosztują odpowiednio: 86,79 zł w DPD, 118,39 w GLS, 144,19 zł kurierem UPS i 788,19 zł serwisem UPS Express.

Ile kosztuje paczka z Czech do Polski?

Znowu, cena zależna będzie od wagi, wymiarów oraz wybranych opcji dodatkowych. 30 kg paczka z Czech do Polski kosztuje 105,69 zł kurierem DPD, 155,29 zł kurierem GLS i 157,59 zł serwisem UPS. 

Ile idzie paczka?

Transport przesyłki z Polski do Czech trwa średnio ok. 2-3 dni robocze. Co oznacza średnio? Część przesyłek zostanie doręczonych w 1-2 dni, a część w 3-4 dni robocze. Nie możemy zagwarantować, że Twoja paczka zostanie doręczona w 2 dni, ponieważ może się zdarzyć jakaś nieprzewidziana sytuacja, która wydłuży transport o jeden dzień. Na podstawie tysięcy wysłanych paczek na tym kierunku, możemy jednak stwierdzić, że średnio paczki doręczane są w ciągu 2-3 dni roboczy. Do czasu transportu nie wliczamy dni wolnych oraz dnia odbioru paczki przez kuriera.

Chcesz wysłać paczki do Czech lub z Czech do Polski i masz dodatkowe pytania – zapraszamy do kontaktu z Działem Obsługi Klienta Przesylarka.pl

Czytaj więcej:

Jak wysłać paczkę do Czech? 

Paczka do Czech najtaniej - sposoby na oszczędność przy wysyłce