Czytelnia
Zamów kuriera do Belgii

Zamów kuriera do Belgii

Na trasie Polska – Belgia oferujemy usługi takich firm kurierskich jak: DPD Classic, GLS, UPS Standard oraz UPS Express Saver. Podczas składania zamówienia na naszej stronie sam wybierasz, która firma kurierska będzie transportowała Twoją paczkę. 

Wyślij paczkę


Ile jedzie paczka do Belgii

Średni czas transportu paczki na tej trasie  w usługach ekonomicznych to 3-4 dni robocze. W usłudze UPS Express Saver średni czas transportu paczki z Polski do Belgii to 1-2 dni robocze. Pamiętaj, że w okresie pandemii możliwe są opóźnienia w transporcie, a firmy kurierskie zrezygnowały z gwarantowanego terminu na doręczenie paczki. Przesyłkę zawsze warto zamówić 1-2 dni wcześniej, aby mieć pewność, że zostanie doręczona na czas.

 

Cena paczek do Belgii

Cena transportu paczki jest zależna od trzech wskaźników: wagi, wymiarów oraz wartości przesyłki. 

Kurier  Cena 2 kg paczki
GLS do Belgii już od 70,99 zł - zamów teraz
DPD do Belgii już od 81,99 zł - zamów teraz
UPS do Belgii już od 150,59 zł - zamów teraz

Ceny paczek zaczynają się od 70.99 zł za niewielką paczkę do 2 kg w usłudze GLS. Koszt transportu paczki o wadze 30 kg to 81.99 zł w usłudze DPD Classic, 97.99 zł w usłudze GLS oraz 184.99 zł w usłudze UPS Standard. 

W cenie zawarte są już wszystkie opłaty paliwowe i drogowe oraz podstawowe ubezpieczanie. Jeżeli zadeklarujesz wartość wyższą niż ubezpieczenie w cenie, system doliczy koszt dodatkowego ubezpieczenia. Warto zapoznać się z warunkami ubezpieczenia wybranego Przewoźnika.

 

Przygotowanie paczki do transportu

Pamiętaj, że kurier przyjeżdża po gotową paczkę. Należy ją odpowiednio zabezpieczyć do transportu przed jego przyjazdem. Przedmioty należy zapakować w mocny, solidny karton i odpowiednio zabezpieczyć taśmą.  Uwaga! Aby uniknąć dodatkowych kosztów – nie owijaj kartonu folią, papierem czy sznurkiem. Taka paczka jest traktowana jako niestandardowa, co generuje dodatkowe opłaty. Paczka standardowa to zwykły karton zabezpieczony jedynie taśmą.

Możesz dodatkowo, nakleić na paczkę oraz włożyć do środka adres Nadawcy i Odbiorcy oraz napisać numer kontaktowy. Pomoże to w identyfikacji paczki w razie jej zagubienia.

 

Śledzenie, czyli gdzie jest moja paczka

Po złożeniu i opłaceniu wysyłki, Twoje zamówienie jest automatycznie przekazywane do wybranej firmy kurierskiej. Na adres e-mail otrzymasz numer trackingowy  paczki do jej śledzenia. Po wpisaniu numeru na stronie Przesyłarka.pl w zakładce „Śledzenie przesyłki”  lub bezpośrednio na stronie wybranego Przewoźnika od razu pojawi się informacja o aktualnym statusie Twojej paczki. Pamiętaj, że skany nie są widoczne w czasie rzeczywistym, a ich  aktualizacja następuje średnio co 48 -72 godziny robocze. Paczka otrzymuje kolejny skan w momencie zarejestrowania jej w jednej z sortowni pośrednich. W momencie kiedy paczka będzie wydana do doręczenia – taka informacja pojawi się na trackingu.

Więcej:

Zamów kuriera do Belgii

Wyślij paczkę