Czytelnia
5 kroków, jak wysłać paczki do Portugalii

5 kroków, jak wysłać paczki do Portugalii

Aby wysłać paczki prywatne lub biznesowe do Portugalii wystarczy trzymać się 5 zasad, o których piszemy poniżej. 

 

 

Jak wysłać paczki do Portugalii - najważniejsze informacje:
1. Wybierz odpowiedniego kuriera.
2. Uzupełnij poprawnie dane paczki oraz nadawcy i odbiorcy.
3. Właściwie zapakuj i zabezpiecz przesyłkę.

1. Wybierz kuriera na Przesylarka.pl

Jest kilka sposobów na wysyłkę paczek do Portugalii: poczta, autobus, podrzucenie paczki do auta znajomych lub nieznajomych, wysyłka bezpośrednio w firmie kurierskiej, co kosztuje spore pieniądze lub możesz skorzystać z usług brokera kurierskiego, gdzie nadasz paczki do Portugalii w dużo niższej cenie i masz znacznie lepszą obsługę Klienta.

Przy wyborze firmy kurierskiej kieruj się albo ceną za usługę albo czasem realizacji transportu. Masz do wybory trzy sprawdzone i najbardziej popularne firmy kurierskie, które mogą przetransportować Twoją paczkę do Portugalii. Są to kurierzy: DPD, GLS i UPS. 

Najtańszą opcją na wysyłkę lekkiej paczki jest usługa UPS, gdzie zapłacisz ok. 124 zł. Przy cięższych przesyłkach (powyżej 10 kg) tańszą opcją będzie kurier DPD i za doręczenie paczki do Portugalii zapłacisz niecałe 145 zł.

2. Podaj lokalny numer telefonu i nazwy ulic/ miejscowości

Istotnym warunkiem szybkiej i bezproblemowej dostawy paczki do Portugalii jest właściwe wypełnienie formularza zamówienia. Należy pamiętać o poprawnym wpisaniu adresu odbioru przesyłki oraz adresu doręczenia. Tutaj niezwykle istotne są lokalne kody pocztowe, nazwy ulic i miejscowości w języku polskim do odbioru paczki i w języku portugalskim w miejscu doręczenia. Ważne jest także wpisanie miejscowego numeru telefonu. Kurier w Polsce nie zadzwoni na portugalski numer komórkowy i podobnie kurier w Portugalii nie wykona połączenia międzynarodowego na numer polski. 

3. Podaj dokładne wymiary i wagę przesyłki

Zamówienie złóż dopiero, kiedy Twoja paczka jest spakowana i zawiera wszystkie towary, które chcesz wysłać. Zmierz każdy z boków paczki i wpisz je w formularzu zamówienia. Zważ przesyłkę i podaj jej wagę. Rekomendujemy dodać po 2-3 cm do każdego z boków, na wypadek odkształcenia kartonu oraz 1-2 kg do wagi. Najczęściej paczki nadawane przez osoby prywatne ważone są na domowych wagach łazienkowych. Wagi te nie są skalibrowane i pomiar zależy od tego, gdzie i jak ustawimy wagę. Firmy kurierskie korzystają ze skalibrowanych i certyfikowanych wag automatycznych. Dlatego polecamy lekko zawyżyć wagę i wymiary. W ten sposób unikniesz ewentualnych dopłat nałożonych przez firmę kurierską, jeśli waga i/lub wymiary paczki będą większe niż zadeklarowane w zamówieniu.4. Odpowiednio zapakuj i zabezpiecz paczkę

Firmom kurierskim zależy, aby wysyłane za ich pośrednictwem paczki były zapakowane w karton, miały kształt prostopadłościanu, nie były owinięte folią stretch ani w całości taśmą klejącą i nei miały wystających, niestandardowych elementów. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ sortowanie mają automatyczne sortery, które są w stanie przesortować miliony paczek dziennie. Jeśli trafi się karton owinięty folią stretch lub taśmą powoduje on „zatrzymanie” taśmy sortującej i wstrzymanie procesu sortowania. Nawet krótki przestój kosztuje firmę kurierską ogromne pieniądze, dlatego na paczki niestanadardowe nakładane są dodatkowe, często bardzo wysokie dopłaty. 

Wystarczy, że zabezpieczysz delikatne przedmioty w przesyłce, wypełnisz wolne przestrzenie w kartonie, aby towary nie przemieszczały się i zakleisz karton na łączeniach. To wystarczy. Ważne, aby użyć w miarę nowego i wytrzymałego pudła. Karton używany już kilka razy w przeszłości nie spełni swojej funkcji zabezpieczającej i może się rozerwać. 

5. Monitoruj swoją paczkę

Po odebraniu przesyłki przez kuriera otrzymasz numer trackingowym, po którym możesz śledzić transport paczki do Portugalii. Nasz autorski system również śledzi Twoją przesyłkę i jeśli wydarzy się coś niespodziewanego możemy szybko zareagować w firmie kurierskiej. Warto skorzystać z opcji powiadomień sms-owych, dzięki którym odbiorca otrzyma sms-a w dniu doręczenia paczki i będzie pod wskazanym w zamówieniu adresem, kiedy kurier dostarczy przesyłkę.

Teraz widzisz, że nadanie paczki do Portugalii jest szybkie, proste i tanie. Należy tylko przestrzegać tych 5 zasad. A jeśli masz pytania dotyczące wysyłki paczek do Portugalii – skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta – wyjaśnimy, pomożemy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.