Czytelnia
Jak tanio wysłać przesyłkę krajową?

Jak tanio wysłać przesyłkę krajową?

Chcesz zamówić towar z drugiego końca Polski? Chcesz wysłać prezent bliskiej osobie? Musisz zwrócić rzecz do sprzedawcy? Zastanawiając się w jaki sposób to zrobić, najpewniej do głowy przychodzą dwa rozwiązania: udanie się na pocztę lub wysyłka kurierska. 

 

Poczta Polska czy kurier – jak nie przepłacać? 

Decydując się na skorzystanie z usług poczty, musisz pójść / pojechać osobiście z paczką do placówki i zaczekać w kolejce. Nie wszystkie punkty przyjmują też duże paczki powyżej 20 kg. Każda paczka w cenie jest ubezpieczona jedynie do kwoty 100 zł. Koszt nadania standardowej paczki 30 kg to około 36 – 37 zł. 

Wysyłka kurierem jest o wiele wygodniejsza. Całe zamówienie odbywa się drogą online, bez wychodzenia w domu, a za wszystko zapłacisz nieco powyżej 20 zł. 

„Door to door” lub nadanie w punkcie

Usługa „od drzwi do drzwi” – usługa, którą oferują wszyscy dostępni przewoźnicy. Kurier przyjedzie pod adres nadawcy i dostarczy paczkę do wskazanego miejsca. Średni czas transportu paczki krajowej to 1 -2 dni robocze. 

Nadanie i odbiór w punkcie – jest to usługa, którą oferuje firma kurierska UPS. W tej opcji po złożeniu zamówienia, na adres e-mail otrzymasz list przewozowy do wydrukowania, który należy umieścić na przesyłce. Tak przygotowaną paczkę możesz już zanieść do wybranego przez siebie punktu.

Punkt, do którego możesz dostarczyć paczkę, odnajdziesz po swoim kodzie pocztowym. 

Składanie zamówienia

Całe zamówienie złożysz w kilka minut poprzez formularz dostępny w zakładce „porównaj i zamów kuriera”.  Dostęp do niego jest przez 24/7. Po wpisaniu kierunku transportu oraz wagi i wymiarów przesyłki, system wyświetli dostępne usługi. Możesz porównać oferty różnych przewoźników m.in. DPD, DHL, UPS. 
 


Cena 

Poniżej porównanie ceny wysyłki paczki 5 kg i 30 kg oraz przybliżony czas transportu. 

Cena paczek krajowych na Przesyłarka.pl
Kurier 5 kg 30 kg Średni czas transportu
Nadanie i odbiór w punkcie UPS 15,29 zł brak usługi 1 – 3 dni robocze
DHL 20,49 zł 24,19 zł 1 – 2 dni robocze
DPD Classic 20,49 zł 23,49 zł 1 – 3 dni robocze
UPS Standard 36,19 zł 36,29 zł 1 – 2 dni robocze
UPS Express Saver 40,19 zł 40,19 zł 1 dzień roboczy

Płatność

Płatności za zamówienie dokonasz wygodnie przez Internet. Dostępne metody płatności to: przelew tradycyjny, PayPal, szybki przelew oraz karta płatnicza. 

Gdy płatność zostanie już zaksięgowana, automatycznie otrzymasz potwierdzenie na adres e-mail podany w zleceniu. 

Jeżeli zależy Ci, aby przyspieszyć księgowanie wpłaty, prześlij Nam potwierdzenie na adres e-mail: przelewy(at)przesylarka.pl. Po sprawdzeniu poprawności danych, zaksięgujemy wpłatę. 

Odbiór paczki przez kuriera

Kurierzy standardowo pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. W usłudze DPD Classic jest możliwość kontaktu z kurierem, ponieważ nadawca w dniu odbioru paczki otrzyma wiadomość sms z numerem do kierowcy.

W usłudze UPS masz możliwość wybrania preferowanego przez Ciebie przedziału godzinowego odbioru paczki przez kuriera. Jest to czterogodzinny przedział – do wybrania z listy. 

Pamiętaj, aby zapoznać się z regulaminem wybranego przewoźnika. Szczególnie ważne jest sprawdzenie listy towarów zabronionych w transporcie. 

W razie dodatkowych pytań skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta – konsultant chętnie odpowie na Twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości. 

Czytaj więcej:
Kurier DPD
Kurier DHL

Kurier UPS