Czytelnia
Jak wysłać narty kurierem?

Jak wysłać narty kurierem?

Czy przesyłka kurierska to dobry i bezpieczny sposób na wysyłkę sprzętu narciarskiego? Tak, pod warunkiem, że długość nart mieści się w granicach maksymalnych wymiarów standardowej przesyłki kurierskiej. W większości firm kurierskich możesz nadać standardowe narty długości 175 cm.

Firma kurierska

Maksymalny wymiar najdłuższego boku [cm]

Maksymalna suma wymiarów [cm]

DPD Classic (usługa krajowa) 250 300
DPD International Parcel 175 300
GLS 200 300
UPS 270 419

Jak zapakować narty do wysyłki kurierem?

Decydując się na wysyłkę nart kurierem, zadbaj o odpowiednie ich zabezpieczenie. Twoja paczka przejedzie dziesiątki kilometrów, będzie przenoszona, sortowana, układana. Zatem sposób i jakość opakowania to jednocześnie bezpieczeństwo Twojego sprzętu.

 

Znalezienie odpowiednio długiego kartonu może okazać się kłopotliwe. Na rynku opakowań dostępne są długie kartony teleskopowe, jednak ich nabycie nie jest proste i tanie. Lepszym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju długie kartony po materiałach budowlanych takich jak: listwy, panele, karnisze. Jeśli jednak takich nie posiadasz — bez obaw, przy użyciu nożyka, mocnej taśmy klejącej i kilku standardowych kartonów samodzielnie skonstruujesz solidne opakowanie.

 

Jak zapakować narty dla kuriera?

Wybrany karton dotnij do wymiarów nart, a następnie obie części sklej za pomocą mocnej taśmy klejącej.

 

Pakowanie nart

Odpowiednie spakowanie nart, zabezpieczy je przed porysowaniem i uszkodzeniem. Przyda się folia bąbelkowa, która zabezpiecza i amortyzuje narty. Folię bąbelkową kupisz w sklepie papierniczym lub markecie budowlanym.

 

Narty ułóż ślizgami do siebie i zepnij ski rzepami, jeśli ich nie masz, możesz wykorzystać plastikową opaskę zaciskową lub inną taśmę, za pomocą której złączysz narty. Następnie owiń narty folią bąbelkową. Zwróć uwagę na końcówki nart oraz zapięcia te posiadają delikatne elementy, które łatwo uszkodzić. Całość owiń taśmą klejącą. Tak zabezpieczony sprzęt włóż do pokrowca na narty (jeśli taki posiadasz), jeśli nie, dotnij karton do wymiarów nart. Zwróć uwagę, by całość tworzyła prostopadłościan. W innym wypadku paczka zostanie oznaczona jako niestandardowa, co wpłynie na koszt przesyłki.

 

Pozostałą wolną przestrzeń wypełnij różnego rodzaju wypełniaczami. Możesz wykorzystać dostępne na rynku specjalne wypełniacze do pudełek (Flopak, Skropak), styropian, folię bąbelkową, powietrzne maty i poduszki, nieźle sprawdzają się też stare gazety zwinięte kulki z papieru, a nawet stary koc czy inny materiał. Ważne, by nie pozostawiać w kartonie pustej przestrzeni. Wypełniacze nie tylko chronią zawartość przesyłki, ale i nadają sztywność paczce, dzięki czemu nie jest tak podatna na odkształcenia przy przygnieceniu. Całość zamknij za pomocą mocnej taśmy pakowej.

 

Folia stretch to dobry pomysł na dodatkowe zabezpieczenie paczki. Dodatkowo chroni karton przed wilgocią, o którą w zimie nie trudno. Upewnij się jednak, czy wybrana firma kurierska przyjmuje tak zapakowane paczki (np. w przypadku DPD powinien być to karton - bez folii stretch).


Więcej informacji dotyczących wymogów pakowania znajdziesz tu oraz w regulaminie wybranego przewoźnika.

 

Kierunek Polska -

Standardowa paczka o wymiarach 190 cm x 25 cm x 25 cm

Czechy od 67,99 PLN
Słowacja od 81,99 PLN
Włochy od 105,99 PLN
Austria od 79,99 PLN
Polska od 34,49 PLN

* Ceny dla przesyłki standardowej o wadze 5kg  z dn. 03.01.2020

 

Chcesz wysłać sprzęt narciarski paczką kurierską, ale masz pytania - skontaktuj się z nami.

Na zdjęciu kask CSG Helmets