Czytelnia
Jak najtaniej wysłać paczkę do Belgii w 2024 roku?

Jak najtaniej wysłać paczkę do Belgii w 2024 roku?

Wysyłanie paczek do Belgii w 2024 roku nie musi obciążać Twojego budżetu – kluczem jest znajomość najnowszych cenników i trików, które pozwolą Ci skutecznie obniżyć koszty wysyłki. Zobacz, jak efektywnie i ekonomicznie wysłać paczki do Belgii w 2024 roku. 

 

 

 

Streszczenie informacji o tym, jak najtaniej wysłać paczkę do Belgii w 2024 roku?
1. Paczki do Belgii wyślesz kurierem DPD, GLS i UPS. Za 30 kg przesyłke zapłacisz ok. 92  w usłudze DPD Classic.
2. Max. waga paczki do Belgii to 31,5 kg, a wymiary nie mogą przekroczyć 300 cm.
3. Wyślij paczkę w kartonie o kształcie prostopadłościanu - unikniesz dopłaty za niestandard.
4. Śledź nas na FB i czytaj nasze newslettery - wysyłamy w nich zniżki na paczki do Belgii.

 

Porównanie ofert firm kurierskich

Każda firma kurierska ma inną strategie cenową i inaczej pozycjonuje się na rynku. Np. kurier DPD przetransportuje paczki do Belgii stosując tylko dwa przedziały wagowe: do 20 i do 31,5 kg. Cena będzie się różniła nieznacznie, a różnica wynika z wyższej opłaty paliowej dla cięższych paczek. 

Kurier UPS ma przygotowany cennik dla każdego kilograma transportowanego towaru, dlatego warto precyzyjnie określić wagę rzeczywistą paczki oraz wymiary kartonu, aby uzyskać dokładną wycenę. 

W GLS jest kilka przedziałów wagowych i cena zależy od tego, w którym przedziale znajdzie się Twoja przesyłka.

Jaki kurier do Belgii jest najtańszy w 2024 roku

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć jaki kurier do Belgii jest najtańszy w 2024 roku, ponieważ cena transportu paczki do Belgii zależy od jej wagi oraz wymiarów. 

Przy przesyłkach do 20 kg najtańsza opcją będzie nadanie paczki w punkcie DPD Pickup. Cena za usługę transportu 20-kg kartonu wyniesie ok. 84 zł. 

Paczki cięższej nie można zostawić w punkcie, dlatego przy wysyłce paczki powyżej 20 kg warto skorzystać w usługi DPD Classic (od drzwi do drzwi). Za 30 kg paczkę odebraną przez kuriera od nadawcy i doręczoną przez kuriera do odbiorcy w Belgii trzeba zapłacić w 2024 roku ok. 92 zł. Jest to bardzo atrakcyjna cena biorąc pod uwagę, ile kilometrów ma do przebycia nasza przesyłka.

Waga i wymiary paczki a koszt wysyłki

Do wyceny transportu paczki do Belgii brana jest nie tylko waga towaru i paczki, ale także wymiary kartonu. Jest to tzw. waga gabarytowa. Firmy kurierskie mają swoje wzory na wyliczanie wagi gabarytowej. Nie musisz ich znać – wpisując wymiary w formularzu zamówienia na Przesyłarka.pl zostają one automatycznie przeliczone na wagę gabarytową poszczególnych firm kurierskich. 

Kody rabatowe i programy lojalnościowe

Warto śledzić nasz profil na FB oraz przeglądać maile z ofertami. Co jakiś czas publikujemy kody rabatowe na wysyłkę paczek do Belgii i organizujemy konkursy, gdzie można wygrać darmową przesyłkę. 

Praktyczne porady i tipy

1. Dopasuj wielkość kartonu do zawartości towaru.

Nie wysyłaj rzeczy w za dużym pudle, ponieważ cena za transport zależy także od wielkości kartonu. Dopasuj opakowanie do wysyłanego towaru.

2. Nie wysyłaj paczki niestandardowej.

Odkąd firmy kurierskie wprowadziły automatyczne sortery, paczki, których boki przekraczają max. wymiary lub towar jest w kartonie, z którego wystają jakieś elementy, traktowane są jako niestandardowe. Na przesyłki niestandardowe nakładane są spore dopłaty, dlatego warto zadbać o sposób pakowania paczki. Nie owijaj także kartonu folią stretch, tylko zaklej łączenia taśmą klejącą. Najlepiej wyślij paczkę w kartonie w kształcie prostopadłościanu i zabezpiecz łączenia taśmą klejącą. To wystarczy do ochrony przesyłki, a Ty unikniesz dodatkowych opłat i wyślesz paczkę do Belgii taniej. 

3. Nadaj paczkę w punkcie DPD Pickup – najniższa cena.

Wysyłasz paczkę do Belgii, która nie waży więcej niż 20 kg, a suma jej boków nie przekracza 250 cm? Zaoszczędź na wysyłce i nadaj paczkę w jednym z tysięcy punktów DPD Pickup.

Masz pytania odnośnie do wysyłki do Belgii? Zapraszamy do kontaktu z naszym przesympatycznym Działem Obsługi Klienta.