Czytelnia
Ile trwa wysyłka paczki z Irlandii do Polski?

Ile trwa wysyłka paczki z Irlandii do Polski?

Transport paczki z Irlandii do Polski trwa ok. 6 dni roboczych. Zobacz, na co zwrócić uwagę, aby Twoja paczka dotarła bez opóźnień.

 

 

Streszczenie informacji Ile trwa wysyłka paczki z Irlandii do Polski?
1. Przesyłkę z Irlandii zapakuj w solidny karton i zabezpiecz delikatne elementy.
2. Poprawnie wpisz dane nadawcy i odbiorcy w loklanym języku oraz podaj loklany numer telefonu.
3. Nie wysyłaj towarów zabronionych.

Paczki z Irlandii do Polski są coraz bardziej popularne i coraz więcej osób korzysta z firm kurierskich. Średni czas doręczenia paczek na tym kierunku wynosi ok. 6 dni roboczych. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby nie było opóźnień.

1. Waga i wymiary przesyłki

Przy składaniu zamówienia na wysyłkę paczki z Irlandii do Polski należy dokładnie podać wymiary oraz wagę kartonu. Zalecamy, aby do każdego boku dodać ok. 2 cm oraz 1-2 kg wagi. Nasze wagi domowe nie są odpowiednio skalibrowane i warto mieć bufor przy wymiarach i wadze. 

2. Dane nadawcy i odbiorcy

Wypełniając zlecenie ostrożnie i poprawnie wpisz w lokalnym języku adres nadania paczki w Irlandii oraz doręczenia w Polsce. Ważne jest także, aby podać lokalny numer telefonu nadawcy i odbiorcy. Kurierzy oraz dyspozytorzy mogą chcieć się skontaktować przed odbiorem lub doręczeniem przesyłki. 

3. Odpowiednie zapakowanie paczki 

Firmy kurierskie przyjmują do transportu z Irlandii paczki w kształcie prostopadłościanu, bez wystających elementów, zapakowane w mocny karton. Jeżeli chcesz dodatkowo owinąć paczkę folią stretch lub innym materiałem – oznacz opcję niestandardową w trakcie wypełniania zamówienia. Przesyłki, które są owinięte dodatkowym materiałem są droższe, ponieważ wymagają ręcznego sortowania. 

4. Nie wysyłaj towarów zabronionych

Jeśli chcesz, aby Twoja paczka z Irlandii do Polski dotarła na czas i bez uszkodzeń nie wysyłaj towarów płynnych, delikatnych i szklanych. W transporcie mogą one ulec uszkodzeniu i zniszczyć inne przesyłki. Paczka może wówczas zostać wstrzymana do utylizacji, a tego przecież nie chcesz.

5. Opłać zamówienie kuriera 

W ostatnim kroku zamówienia kuriera należy opłacić realizację zlecenia. Masz do wyboru przelew online, płatność kartą, Paypalem, Apple Pay, Google pay oraz przelew tradycyjny. Wybierając przelew tradycyjny, płatność zostanie zaakceptowana po zaksięgowaniu środków na naszym rachunku bankowym, a wiemy, że sesje wychodzące i przychodzące są o okreśonych godzinach. Dlatego warto wysłać nam potwierdzenie przelewu i na tej podstawie zlecenie od razu zostanie przekazane do realizacji na wybrany dzień. W przypadku innych form płatności – takie potwierdzenie mamy natychmiast od operatorów płatniczych (np. Przelewy24 czy Six) i zlecenia od razu przyjmują status Opłacone.

6. Bądź pod adresem

95% przesyłek odbieranych jest w pierwszym terminie. Niestety zdarzają się przypadki, że kurier nie podejmie próby odbioru w wybranym dniu. Przyczyny mogą być różne: choroba, awaria pojazdu, zbyt dużo zleceń na dany dzień. Nie przejmuj się – skontaktuj się z nami, a my ponowimy podjazd kuriera lub wygenerujemy Ci etykietę i będziesz mógł samodzielnie zanieść paczkę do punktu.

Wysyłka paczek z Irlandii do Polski jest szybka i bezproblemowa – wystarczy, że zastosujesz się do naszych wskazówek. A jeśli masz jakiekolwiek pytania – skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta – pomożemy i odpowiemy na wszelkie zapytania.

Czytaj więcej:

Jakie są możliwości śledzenia wysyłki do Irlandii Północnej?

Praktyczne wskazówki pakowania paczek do wysyłki z Irlandii

Bariery w wysyłce paczki z Irlandii Północnej - Przesylarka.pl