Doradca ds. pakowania UPS

Wskazówki ogólne

Wskazówki co do zewnętrznego kartonu

Na pudełku musi znajdować się pieczęć z numerem oznaczającym wytrzymałość kartonu lub musi być on równoważnikiem:
 
Zalecany pojemnik: Pudełko o wytrzymałości na rozerwanie 500
Użyj nowego pojemnika wysyłkowego z falistej tektury, o podwójnych ściankach i wytrzymującego siłę rozerwania wynoszącą 500 funtów na cal kwadratowy lub odpowiednika z innego kraju niż USA.
Alternatywny pojemnik: Pudełko ECT 82
Użyj nowego pojemnika wysyłkowego z falistej tektury, o podwójnych ściankach i wytrzymującego nacisk 82 funtów na cal w teście minimalnej siły zgniecenia (ECT) lub odpowiednika z innego kraju niż USA.
Alternatywny pojemnik: Pudełko o wytrzymałości na rozerwanie 600
Użyj nowego pojemnika wysyłkowego z falistej tektury, o podwójnych ściankach i wytrzymującego siłę rozerwania wynoszącą 600 funtów na cal kwadratowy lub odpowiednika z innego kraju niż USA.
 
Wskazówki co do umieszczania produktu
 
Oddziel produkty od siebie za pomocą zalecanego materiału o grubości co najmniej 2 cali (5,08 cm).
Oddziel produkty od ścianek pojemnika za pomocą zalecanego materiału o grubości co najmniej 2 cali (5,08 cm).
 
Wskazówki co do wewnętrznej amortyzacji
 
Wybierz pojemnik wysyłkowy o prawidłowym rozmiarze, odpowiedni dla towaru lub użyj wystarczającej ilości wewnętrznego materiału opakowaniowego, aby uniemożliwić przesuwanie się przedmiotów wewnątrz paczki. Użyj materiałów, które nie ulegną zgnieceniu pod naciskiem ciężkich przedmiotów. Do wypełnienia pustych przestrzeni w pojemniku wysyłkowym można na przykład użyć ściśle ubitego papieru pakowego.
 
Zalecana amortyzacja: Pianka wypełniająca
 
Wkładki z pianki ochronnej lub wypełniającej są tworzone z substancji chemicznej, która rozszerza się i tworzy warstwę ochronną wokół zawartości.
Wkładki z pianki ochronnej lub wypełniającej tworzą warstwę wokół każdego produktu. Ten materiał amortyzujący dobrze nadaje się do wspierania rogów i ochrony krawędzi przedmiotów.
 
Dla uzyskania maksymalnej efektywności wkładka z pianki ochronnej lub wypełniającej musi być równo rozłożona wokół przedmiotów, aby mogła zapewnić ich ochronę. Materiał jest oferowany w wersjach o różnej gęstości, dlatego należy wybrać najbardziej odpowiednią piankę, spełniającą wymagania związane z produktem. Dostępne są wersje od pianek wypełniających o niskiej gęstości, przeznaczonych dla lekkich przedmiotów, aż po pianki zapewniające bardzo dobrą amortyzację.
 
Alternatywna amortyzacja: Podwójne pudełko
 
Podwójne lub nadmiarowe opakowanie to skuteczna metoda ochrony kruchych przedmiotów, gdy paczka nie nadaje się do wysyłki za pomocą usług przewoźników, takich jak firma UPS, którzy stosują ręczne i automatyczne systemy dystrybucji. 
 
Upewnij się, że oryginalne opakowanie jest nienaruszone i w dobrym stanie. Popękane lub połamane elementy z pianki należy wymienić lub naprawić. Upewnij się, że przedmiot nie może poruszać się wewnątrz oryginalnego opakowania. 
 
Wybierz nowy pojemnik wysyłkowy o zalecanej wytrzymałości, którego każdy wymiar jest dłuższy o co najmniej sześć cali (15,24 cm) od odpowiedniego wymiaru oryginalnego pudełka. Przykryj dno nowego pojemnika wysyłkowego za pomocą warstwy luźnego wypełniacza (w przypadku towarów o maksymalnej wadze wynoszącej 10 funtów/4,54 kg), folii pęcherzykowej (w przypadku towarów o maksymalnej wadze wynoszącej 50 funtów/22,68 kg), pianki ochronnej, wkładek z pianki polietylenowej lub innego materiału ochronnego o grubości od dwóch do trzech cali (od 5,08 cm do 7,62 cm). 
 
Umieść oryginalne pudełko producenta na materiale amortyzującym w środku pojemnika wysyłkowego i umieść materiał amortyzujący wokół pozostałych pięciu stron opakowania. Zamknij szczelnie klapy pudełka przy użyciu zalecanej metody i materiału.
 
Alternatywna amortyzacja: Pianka miękka
Pianka miękka stanowi materiał amortyzujący, taki jak polietylen (PE), poliuretan (PU) i polipropylen (PP), o właściwościach zapewniających amortyzację przy wielokrotnych uderzeniach.
 
Pianki te chronią kruche przedmioty przed skutkami wstrząsów i uderzeń podczas obsługi paczek w normalnych warunkach oraz zachowują ten poziom ochrony w trakcie całego procesu dystrybucji.
 
Pianki zostały specjalnie zaprojektowane oraz wstępnie przystosowane do wymiarów i wagi produktu.
 
Wskazówki co do zamknięcia
 
Zamknij szczelnie klapy pojemnika wysyłkowego przy użyciu sześciu pasków taśmy ze wzmocnionego papieru pakowego. 
Użyj taśmy o gramaturze 60 funtów, ze wzmocnieniami nylonowymi i szerokości wynoszącej co najmniej trzy cale (76,2 mm).
 
W przypadku standardowych pojemników składanych, w których klapy łączą się na środku, zaklej wieczko i dno pudełka trzema paskami taśmy, tak aby środkowe i dwa boczne łączenia były uszczelnione. 
W przypadku pojemników z falistej tektury, w których klapy nachodzą na siebie, zaklej wieczko i dno pudełka trzema paskami taśmy, tak aby trzy boczne łączenia były uszczelnione. 
 
Nie używaj taśmy maskującej, celofanowej (biurowej), izolacyjnej, sznurka ani papieru do owijania
 
Wskazówki co do umieszczenia etykiety wysyłki
 
Umieść etykietę wysyłki na górze paczki. Aby uniknąć pomyłek, upewnij się, że na paczce widoczny jest tylko jeden adres. Jeśli używasz paska do pakowania, umieść go po tej samej stronie co etykieta adresowa.
Unikaj umieszczania etykiety na szwie, zamknięciu lub taśmie uszczelniającej pudełka.
Usuń lub wykreśl stare etykiety i znakowanie z używanego pudełka. 
Umieść kopię etykiety lub inny rodzaj identyfikatora wewnątrz paczki. 
 
Uwaga: Jeśli używasz tuby pocztowej, umieść etykietę poziomo, w taki sposób, aby końcówki etykiety były skierowane w kierunku końcówek tuby i aby można było zeskanować kod kreskowy. 
 
Zawsze podawaj swój pełny adres zwrotny łącznie z ulicą i kodem pocztowym. 
Do pełnego adresu z ulicą zawsze dodawaj kod pocztowy odbiorcy.
Postaraj się podać adres z ulicą. W przypadku użycia adresu skrytki pocztowej umieść na etykiecie numer telefonu odbiorcy. Pamiętaj, że paczki wysyłane na adres skrzynki pocztowej mogą zostać opóźnione, nie są objęte Gwarancją usługi UPS i wymagają wniesienia opłaty za zmianę adresu. Adresy Poczty Wojskowej (APO) i Poczty Floty (FPO) nie są akceptowane.

W przypadku przesyłek międzynarodowych dołącz nazwisko osoby kontaktowej, numer telefonu i kod pocztowy.
Przewodnik po pakowaniu w oryginalnej wersji dostępny jest na stronie UPS.