Pytania i odpowiedzi

Świąteczne aktualności

Wysyłasz świąteczną paczkę? Przeczytaj kilka praktycznych informacji:

1. Zablokowanie odbiorów DPD Classic w Polsce w dniach 21 i 22 grudnia 2017.

Z uwagi na ogromną liczbę przesyłek w sieci DPD Classic, firma DPD Polska wstrzymała nowe odbiory. Kurierzy koncentrują się na doręczeniach.

Oznacza to, że 21 i 22 grudnia nowe zlecenia odbioru nie będą realizowane. Klienci, którzy otrzymali numery do kurierów, mogą samodzielnie kontaktować się z nimi w celu ustalenia odbioru.

 

2. Usługa Express

Jeśli nie chcesz już ryzykować wysyłki paczki serwisem ekonomicznym - zobacz, jaką ofertę mają firmy UPS i FedEx w serwisie expresowym.

 

3. Odbiór przesyłki

Prosimy pamietać, że dzień odbioru przesyłki nie jest dniem gwarantowanym. Ok. 95% przesyłek jest odbieranych w terminie, niestety firmy kurierskie na wypadek nieprzewidzianych sytuacji (pogoda, awaria samochodów itp.) nie gwarantuje odbioru w pierwszym terminie.

 

4. Warunki atmosferyczne w Wielkiej Brytanii

Z powodu przymrozków oraz śniegu, niektóre regiony Wielkiej Brytanii mają 24-godzinne opóźnienia w realizacji odbiorów i doręczeń. Firmy kurierskie zatrudniają dodatkową pomoc, aby sprostać wszystkim zamówieniom.

 

5. Terminy nadania paczek

  • W przypadku przesyłki międzynarodowej sugerujemy złożenie i opłacenia zamówienia w dniach 8 - 11 grudnia. Wówczas paczki powinny być odebrane przez kuriera do wtorku 12 grudnia, co jest bezpiecznym terminem. Firmy kurierskie podają, że utrzymają średni 5-dniowy czas realizacji, ale z doświadczenia ubiegłych lat wiemy, że mogą się pojawić niespodziewane sytuacje, które wydłużą transport. 
    Po sugerowanym przez nas terminie, paczki będą wciąż odbierane i doręczane, jednak istnieje ryzyko, że nie dotrą do adresta przed Świętami.
  • Jeśli wysyłasz paczkę krajową, masz czas do ok. 20 grudnia.
    Zwykle średni czas dostawy przesyłki na terenie Polski to jeden dzień roboczy, a na terenie Unii Europejskiej to 3 do 5 dni roboczych. Jednak w okresie świątecznym, ze względu na zwiększoną liczbę przesyłek oraz zmienne warunki pogodowe, czas transportu może się wydłużyć.


Pamietaj, im szybciej wyślesz paczkę, tym większą masz pewność, że znajdzie się u odbiorcy na czas.
 

6. Czego nie wysyłać

Pamiętaj o towarach, które są zabronione w transporcie drogowym. Sprawdź listę rzeczy, których nie można przesyłać w paczkach.

7. Dobrze zapakowana paczka, to doręczona paczka

Jednym z częstych problemów z dostarczeniem przesyłki jest jej niepoprawne zapakowanie. Warto sprawdzić jak przygotować przesyłkę do transportu.

8. Odbiór i doręczenie także wieczorem

W okresie świątecznym przewoźnicy często pracują dłużej, więc mogą odbierać i dostarczać paczki nawet do godz. 20:00.

9. Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Wiemy, jak ważne jest by przesyłki dotarły na czas, dlatego też przez większość grudnia nasi konsultanci będą do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00 czasu polskiego. Od 19 grudnia wracamy do stardardowych godzin pracy: 8:00 - 18:00 czasu polskiego.

 

Życząc udanych przygotowań do Świąt!
Pozdrawiamy,
Zespół Przesyłarka.pl