Pytania i odpowiedzi

5 rzeczy, o których warto pamiętać wysyłając paczki na Święta

Święta Bożego Narodzenia już za pasem. Dla osób planujących wysłanie świątecznej paczki przesyłamy kilka praktycznych wskazówek:

1. Wydłużony czas dostawy

Wysyłając paczkę na terenie Polski sugerujemy nadanie jej do wtorku 20 grudnia. W przypadku przesyłki międzynarodowej sugerujemy nadanie do środy 14 grudnia.

Zwykle średni czas dostawy przesyłki na terenie Polski to jeden dzień roboczy, a na terenie Unii Europejskiej to 3 do 5 dni roboczych. Jednak w okresie świątecznym, ze względu na zwiększoną liczbę przesyłek oraz zmienne warunki pogodowe, czas transportu może się wydłużyć.

2. Nie wszystko można wysłać

Pamiętaj o towarach, które są zabronione w transporcie drogowym. Sprawdź listę rzeczy, których nie można przesyłać w paczkach.

3. Dobrze zapakowana paczka, to doręczona paczka

Jednym z częstych problemów z dostarczeniem przesyłki jest jej niepoprawne zapakowanie. Warto sprawdzić jak przygotować przesyłkę do transportu.

4. Odbiór i doręczenie także wieczorem

W okresie świątecznym przewoźnicy często pracują dłużej, więc mogą odbierać i dostarczać paczki nawet do godz. 21:00.

5. Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Wiemy, jak ważne jest by przesyłki dotarły na czas, dlatego też przez większość grudnia nasi konsultanci będą do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 22:00 czasu polskiego i w soboty od 10:00 do 16:00.

 

Życząc udanych przygotowań do Świąt!
Pozdrawiamy,
Zespół Przesyłarka.pl