Pytania i odpowiedzi - tanie paczki kurierskie

Intro

Jak złożyć zamówienie na paczkę po Brexicie?

Od 1 stycznia 2021 roku każda paczka transportowana z Anglii, Walii i Szkocji do Polski i paczki z Polski do Anglii, Walii i Szkocji przechodzą odprawę celną. 
Każdą grupę towarów należy wpisać osobno - np.:
4 x spodnie damskie bawełniane,
3 x zabawki dla dzieci, lego plastikowe,
2 x torebka damska sztuczna skóra itd.

Oprócz nazwy przedmiotu dobrze jest uzupełnić materiał, z jakiego jest wykonany oraz do czego służy. Zobacz nasz film, który wyjaśnia, jak poprawnie złozyć zamówienie.
Ważne jest, aby zamówienie składać, kiedy paczka jest już spakowana w kartonie, poniewaz istotne jest precyzyjne określenie wagi oraz wymiarów przesyłki. Jeżeli zaniżysz parametry - firmy kurierskie nakładają dopłaty za paczki niestandardowe i przekraczające max. dozwolone wymiary i wagę. 

 

 

Jak określić wartość rzeczy wysyłanych do UK lub z UK do Polski?

Rzeczy nie na sprzedaż/ osobiste/ prezenty

Jeżeli wysyłasz towar w celach niehandlowym i są to używane ciuchy, zabawki lub inne towary nie na sprzedaż - Ty określasz ich wartość.
Ciuszki dla dzieci mogą być warte 1 lub 2 GBP, a sweter damski - 2 GBP. To Ty decydujesz według własnego uznania o wartości tych przedmiotów.

Towary wysyłane w celach handlowych
Jeżeli wysyłasz towary na sprzedaż, bez względu, czy jest to sprzedaż B2B czy B2C - musisz określić rzeczywistą wartość transportowanego towaru i dołączyć FV handlową do przesyłki.

Czy muszę drukować dokumenty celne i kiedy je otrzymam?

Dokumenty celne są przygotowywane przez nas. Należy je wydrukować, podpisać w oznaczonych miejscach i załączyć w foliowej koszulce na zewnątrz kartonu.

Paczki do Polski z UK (Parcelforce) - otrzymasz od nas dokumenty celne na adres email wskazany w zamówieniu. Dokumenty są wysyłane dzień roboczy przed planowanym odbiorem przesyłki przez kuriera.

Paczki do Anglii (UPS i DHL) - otrzymasz od nas dokumenty celne na adres email wskazany w zamówieniu. Dokumenty są wysyłane dzień roboczy przed planowanym odbiorem przesyłki przez kuriera.

Firmy wysyłające towar do UK lub z UK do Polski B2B lub B2C mogą być proszone o załączenie dokumentów rejestracyjnych firmy.

Jakie są opłaty celne po Brexicie?
Są cztery typy opłat po Brexicie:

1. Opłata celna eksportowa
Paczki do Polski i do UK przechodzą odprawę celną eksportową – przy wywozie z Polski i z UK ( ten koszt zawarty jest już w cenie przesyłki).

2. Opłata celna importowa
Pojawia się w momencie wwiezienia towaru na teren Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii (poza Irlandią Północną). Koszt tej opłaty ponosi odbiorca paczki.
W firmie Parcelforce, opłata importowa pobierana jest przez Pocztę Polską i wynosi 8,50 zł. Powinien ją zapłacić odbiorca przed otrzymaniem przesyłki. 
W firmie UPS do tej pory Klienci nie otrzymywali dopłaty za odprawę celną importową. Jeżeli to się zmieni - poinformujemy Państwa.
W DHL na chwilę obecną Klienci nie otrzymywali dopłaty za odprawę celną importową. Jeżeli to się zmieni - poinformujemy Państwa.

W firmie DPD opłata celna importowa wynosi 6.05 EUR (z VAT) i płaci ją odbiorca w momencie, kiedy paczka dotrze do agencji celnej DPD w Holandii. Odbiorca otrzymuje maila z informacją o płatności i linkiem. Płatność jest w walucie EUR i można jej dokonać kartą płatniczą.
 Po uiszczeniu opłaty otrzymasz fakturę od DPD NL.

3. VAT
Towary przywożone z Anglii na teren Unii Europejskiej i z UE na teren UK powinny być objęte VAT-em kraju odbiorcy. Przepisy w Polsce mówią o zwolnieniu z podatku VAT towarów, których wartość nie przekracza 45 EUR i wysyłane są w celach niehandlowych. Pisaliśmy o tym w tym wpisie.

Wystepuje wyjątek w usługach DPD IP. Ponieważ paczki odprawiane są w Holandii, a tam kwotą zwolnioną z VAT jest 22 EUR – towary do tej kwoty nie podlegają opłatom celnym (ani opłacie importowej ani VAT). Jeżeli jednak wartość towarów w paczce do Polski przekroczy 22 EUR – agencja nalicza VAT w wysokości 21% dla transportowanych towarów oraz opłatę celną importową. Temat jest ustalany z firmą DPD UK.
 
Od 1 lipca wchodzi w życie tzw. pakiet e-commerce. Wprowadza on konieczność zapłaty VAT od wszystkich przesyłek B2C wysyłanych z UK do UE. Szczegóły znajdziesz w naszej czytelnie we wpisie Zmiany w podatku VAT dla paczek B2C z UK do Polski

4. Cło
Dzięki umowie, która została zawarta między Unią Europejską a Wielką Brytanią, towary powinny być zwolnione z cła. Jest jednak jeden warunek – powinny one pochodzić z jednego z krajów UE lub UK.
UWAGA! Agencja celna DPD w Holandii nalicza cło od towarów, których wartość przekracza łącznie 150 EUR w przesyłkach adresowanych do jednego odbiorcy. Jeżeli wysyłasz jedną paczkę o wartości do 150 EUR cło nie wystąpi, jeżeli wysyłasz trzy paczki do jednego odbiorcy o wartości 22 EUR + 60 EUR + 80 EUR - zapłacisz cło od sumy 162 EUR według stawek celnych dla określonych grup towarów.
 
Czy trzeba płacić cło po Brexicie?

Unia Europejska i Wielka Brytania uzgodniły, że dla towarów pochodzących z krajów UE i UK nie będzie naliczane cło.
Dlatego na naszym formularzu domyślnie ustawione są dwa kraje pochodzenia towarów: Polska (dla paczek wysyłanych do UK) i Wielka Brytania (dla paczek wysyłanych do Polski). 

Jak przygotować dokumenty celne?

Nie musisz sam przygotowywać dokumentów celnych do odprawy celnej paczek do i z Anglii. Przygotujemy je za Ciebie na podstawie danych zawartych w zamówieniu i wyślemy mailem do wydrukowania i podpisu. 

Paczki do Polski
- W usłudze Parcelforce otrzymasz dokument CN23 do wydrukowania w trzech kopiach, podpisania i doklejenia do zewnętrznej strony kartonu (w koszulce foliowej).

- W DPD IP dokumenty w formie elektronicznej przesyłane są bezpośrednio do agencji celnej - nie musisz ich drukować.

Paczki do Anglii

- W UPS - należy wydrukować dokumenty celne, które wyślemy na email Zleceniodawcy w 3 kopiach, podpisać je w oznaczonych miejscach i dołączyć do paczki.
- W DHL - należy wydrukować dokumenty celne, które wyślemy na email Zleceniodawcy w 2 kopiach, podpisać je w oznaczonych miejscach i dołączyć do paczki.

Ile idzie paczka po Brexicie?

Aktualnie paczki z Anglii do Polski, w usłudze Parcelforce, transportowane są średnio 5-10 dni roboczych. Paczki w Polsce doręcza Poczta Polska.

Paczki z Polski do Anglii transportowane usługą UPS mają średni czas doręczenia przesyłek to 3-7 dni roboczych.

Średni czas doręczenia paczek z Polski do Anglii w usłudze DHL to 3-5 dni roboczych.

Aktualnie informacje na temat paczek do Polski i do UK znajdziesz w naszym Przewodniku Brexitowym.

Czy mogę samodzielnie zmienić szczegóły zamówienia?

Jeżeli zamówienie zostało opłacone, wciąż możesz poinformować nas o chęci wprowadzenia zmian. Najskuteczniejszą metodą jest zgłoszenie zmiany w Panelu Klienta. Możesz w ten sposób szybko i sprawnie zmienić datę odbioru paczki lub inne parametry przesyłki (np. adres nadania, adres doręczenia, wagę i wymiary paczki itd.). Jak zmienić detale zamówienia? 

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta. 
  Zaloguj się do serwisu Przesylarka.pl
 2. W zakładce Zamówienia opłacone znajdź zamówienie, w którym chcesz wprowadzić zmiany.
   
 3. Zgłoś zmianę klikając w link przy zamówieniu.
  Zgłoś zmianę w zamówieniu kuriera
 4. Poinformujemy Cię mailowo, kiedy zmiana zostanie wprowadzona przez naszych konsultantów.
Jak zalogować się do Panelu klienta?

Do zamówienia kuriera w serwisie Przesyłarka.pl nie potrzebujesz rejestrować konta. Zachęcamy jednak do tego, ponieważ zarejestrowany użytkownik ma więcej możliwości. Po utworzeniu konta masz dostęp do swojej historii, książki adresowej, a także możesz samodzielnie i szybko zgłaszać zmiany w zamówieniu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz od nas link do logowania/rejestracji. Aby zalogować się do Przesyłarka.pl wystarczy kliknąć w odpowiedni link w prawym górnym rogu strony.

Logowanie - rejestracja w Przesyłarka.pl

Jak przygotować przesyłkę do transportu?
(synonim: TVtelewizorekranszkłoszklaneporcelanapiekarnikAGDkomputerlaptopkonsolamonitorpakować)

Paczka – skorzystaj z solidnego kartonu, który ma odpowiednią grubość i wytrzymałość. Nie używaj opakowań wtórnych - są one słabe i mogą ulec uszkodzeniu w transporcie. Zabezpiecz paczkę silną taśmą klejącą, która nie odpadnie w trakcie transportu. Użyj kartonu odpowiedniej wielkości. Wypełnij pudło po brzegi np. zmiętą gazetą, folią bąbelkową lub innymi wypełniaczami, aby zabezpieczyć zawartość i usztywnić opakowanie. W żadnym wypadku nie łącz dwóch przesyłek w jedną (np. poprzez doklejenie dodatkowego pudełka do powierzchni przesyłki) - w takim przypadku poszukaj odpowiednio dużego kartonu, aby przesyłka była wysyłana jako całość. Przewoźnik może zrzec się odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia na podstawie nieodpowiedniego zabezpieczenia przesyłki. Pamiętaj, aby nie owijać paczki sznurkiem ani folią stretch. Przesyłki przechodzą przez automatyczne sortownie, w których sznurek może zahaczyć się o jedną z maszyn, a stretch blokuje automatyczne sortery.

Usługa kurierska nie gwarantuje przewozu paczki w określonej pozycji. W przypadku jeśli Twoja przesyłka wymaga sczególnych warunków transportu musi znajdować się na palecie. 
 
Delikatne przedmioty bardzo dobrze zabezpiecz np. folią bąbelkową i bezpiecznie je umieść w kartonie.Delikatne przedmioty bardzo dobrze zabezpiecz np. folią bąbelkową i bezpiecznie je umieść w kartonie. Więcej
Delikatny sprzęt zapakuj w oryginalnym opakowaniu lub takim, które odzwierciedla jego właściwości.Delikatny sprzęt zapakuj w oryginalnym opakowaniu lub takim, które odzwierciedla jego właściwości. Więcej
Upewnij się, że delikatne przedmioty nie stykają się z bokami kartonu.Upewnij się, że delikatne przedmioty nie stykają się z bokami kartonu.
Skorzystaj z solidnego kartonu o odpowiedniej grubości i wytrzymałości. Pamiętaj, że paczki są przeładowywane w sortowniach i transportowane jedna na drugiej.Skorzystaj z solidnego kartonu o odpowiedniej grubości i wytrzymałości. Pamiętaj, że paczki są przeładowywane w sortowniach i transportowane jedna na drugiej.
Wypełnij karton po brzegi, aby zabezpieczyć zawartość i usztywnić opakowanie. Puste przestrzenie wypełnij np. folią bąbelkową lub zmiętą gazetą.Wypełnij karton po brzegi, aby zabezpieczyć zawartość i usztywnić opakowanie. Puste przestrzenie wypełnij np. folią bąbelkową lub zmiętą gazetą.
Odpowiednio zabezpiecz karton silną taśmą klejącą. W razie potrzeby opisz go ostrzeżeniami, np.: Ostrożnie / Fragile. Czytelnie i trwale opisz paczkę podając pełny adres nadawcy i odbiorcy. Na paczce umieść otrzymany od nas numer trackingowy przesyłki.Odpowiednio zabezpiecz karton silną taśmą klejącą. W razie potrzeby opisz go ostrzeżeniami, np.: Ostrożnie / Fragile. Czytelnie i trwale opisz paczkę podając pełny adres nadawcy i odbiorcy. Na paczce umieść otrzymany od nas numer trackingowy przesyłki. Więcej
 

Bagaż/Torba/Plecak - wszystkie wysyłane bagaże (walizka, torba, plecak) muszą być zapakowane w karton. Firmy kurierskie nie przyjmują bagaży, które zawinięte są w folię stretch. Wysyłając bagaż umieść go w odpowiednio dużym kartonie, a następnie dodatkowo zabezpiecz wypełniając wszystkie wolne przestrzenie (w tym celu można użyć np. papierowych kulek ze starych gazet). Jeśli chcesz, możesz dodatkowo zabezpieczyć bagaż folią. Karton zamknij i zaklej solidną, mocną taśmą. Tak przygotowaną paczkę, możesz przekazać kurierowi.

 

Jak zapakować bagaż dla kuriera

Prawidłowa pakowanie bagażu (walizka, torba, plecak)

 

Wózek dziecięcy i inne – muszą być zapakowane w oryginalny lub odpowiadający ich wielkości wytrzymały karton. Musi on być zabezpieczony silną taśmą klejącą na łączeniach.

 

Rower - sprawdź nasz poradnik Jak zapakować i wysłać rower?

 

W paczce jest coś kruchego? Korzystaj tylko z bardzo wysokiej jakości, wytrzymałego kartonu. Oklej lub opisz go ostrzeżeniami, np.: Ostrożnie / Fragile itp. Szkło, porcelanę i inne delikatne przedmioty należy dokładnie zabezpieczyć np. folią bąbelkową i zapakować w osobne pudełka - tak, jak w przypadku fabrycznie zapakowanych zestawów zakupionych w sklepie. Karton należy dokładnie wypełnić np. zmiętą gazetą, aby przedmioty nie obijały się o siebie - dodatkowo usztywni to przesyłkę oraz zapewni amortyzację. Przedmioty te wysyłane są na Twoje ryzyko, ponieważ firma kurierska nie zapewnia specjalnych warunków przewozu. Paczki zawsze trafiają do mechanicznej sortowni, a nasi przewoźnicy nie ponoszą odpowiedzialności lub ponoszą tylko ograniczoną odpowiedzialność za ich uszkodzenia. Zapoznaj się z regulaminem wybranego przewoźnika przed nadaniem tego typu przedmiotów.

 

Wysyłasz telewizor lub inny delikatny sprzęt? Zastosuj powyższe wskazówki i dodatkowo pamiętaj, aby wysyłać go w oryginalnym opakowaniu lub takim, które odzwierciedla jego właściwości. Karton powinien być gruby i wytrzymały, boki urządzeń zabezpieczone obiciami styropianowymi, a wszelkie puste miejsca wypełnione folią bąbelkową lub zmiętą gazetą. Jeśli jest to monitor lub telewizor zabezpiecz dodatkowo jego ekran - np. grubym kocem. Umieść na opakowaniu informację: "Uwaga szkło", "Fragile", "Glass" itp. Pamiętaj, że paczki są przeładowywane i ocierają się o inne przesyłki w sortowniach. Nieprawidłowo zabezpieczone przedmioty do tego rodzaju transportu mogą wówczas ulec uszkodzeniu. Firmy kurierskie DPD, DPD i Świat Przesyłek, UPS przyjmują do transportu jedynie

telewizory do 32”. Firma kurierska GLS nie przyjmuje do transportu sprzętu elektronicznego w tym telewizorów - ich wysyłka odbywa się na odpowiedzialność Zleceniodawcy.

 

Opony – zamawiając transport opon, przygotuj je zgodnie z instrukcją prawidłowego pakowania opon DPD Polska (PDF, 355 KB). W pzypadku wysyłki opon usługą UPS, przesyłka musi być zapakowana w karton. Firma UPS ma swoje wytyczne odnośnie pakowania - dostępne są na stronie UPS.

 

Adresowanie – każda przesyłka musi być czytelnie i trwale zaopatrzona w adresy nadawcy i odbiorcy, a więc w imię i nazwisko, ulicę, miasto włącznie z kodem pocztowym i krajem. Po zakończeniu procesu płatności, otrzymasz e-mail zawierający podsumowanie Twojego zamówienia. Zalecamy wydrukowanie strony z podsumowaniem oraz umieszczenie jej w przezroczystej koszulce przytwierdzonej bezpiecznie do paczki.                                                                                

zależności od wybranej usługi, kurier przywiezie ze sobą list przewozowy lub musisz go wydrukować przed przyjazdem kuriera (szczegóły)Upewnij się, że list przewozowy zawiera poprawne dane, a jeśli wysyłasz więcej niż jedną przesyłkę to upewnij się, że każda z przesyłek otrzymała poprawną etykietę.


Zobacz nasz Przewodnik Jak zapakować paczkę 
Masz więcej pytań dotyczących zabezpieczenia przesyłki? Skontaktuj się z nami.
 
Czy moja przesyłka jest ubezpieczona?
(synonim: podnieśćwykupićzwiększyćpolisacennezabezpieczenietelewizor)

Tak. Wszystkie usługi kurierskie oferowane na naszej stronie są ubezpieczone od uszkodzenia oraz zaginięcia. Wyjątek stanowi usługa Parcelforce, gdzie ubezpieczenie w cenie pokrywa zaginięcie przesyłki - ubezpieczenie od uszkodzenia należy opłacić dodatkowo. Ubezpieczeniu podlegają jedynie przedmioty zawarte w opisie przesyłki do wartości przedstawionej faktury. Przedmioty niezgodne z regulaminem Przewoźnika nie podlegają ubezpieczeniu.

 

Wysokość ubezpiecznia dla każdego z Przewoźników przedstawia się następująco:

 • Dla usługi DPD Classic każda przesyłka jest standardowo ubezpieczona do kwoty 1 000 zł. Nadawca może podwyższyć poziom ubezpieczenia deklarując wyższą wartość przesyłki, nie wyższą jednak niż rynkowa wartość przesyłanych towarów (wiąże się to ze zwiększonym kosztem przesyłki). Maksymalna wartość ubezpieczenia paczki to 100 000 zł.
 • Dla usługi DPD International Parcel i DPD Drop Off w cenie podstawowej przesyłka jest ubezpieczona do wartości SDR, czyli ok. 42 zł za kg.
  Nadawca może podwyższyć poziom ubezpieczenia (max. do 2 000 zł) deklarując wyższą wartość przesyłki, nie wyższą jednak niż rynkowa wartość przesyłanych towarów. Wiąże się to z dodatkową opłatą w wysokości 42 zł.
 • Dla usługi GLS każda przesyłka jest standardowo ubezpieczona do wartości SDR (czyli ok 42 zł za kg) nie więcej niż rzeczywista wartość netto transportowanych towarów. Max. ubezpieczenie to 4 000 złDla usługi GLS nie ma możlwiości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia powyżej 4 000 zł. 
 • Dla usługi UPS, o ile wyższa wartość nie została zadeklarowana, wartość przesyłki w usłudze krajowej jest równa kwocie 323 PLN, a przesyłki będącej przedmiotem usług międzynarodowych jest równa wyższej z następujących dwóch kwot: kwocie 323 PLN albo kwocie stanowiącą iloczyn pełnych kilogramów przesyłki i równowartości w złotych polskich kwoty 8,33 SDR.
  Nadawca może podwyższyć poziom ubezpieczenia deklarując wyższą wartość przesyłki, nie wyższą jednak niż zwykła wartość takiej przesyłki. Wiąże się to z podwyższoną kwotą przesyłki. Dla osób indywidualnych, firma UPS przyznaje odszkodowanie w kwocie netto (pomniejszone o podatek VAT).
 • Paczkii w usłudze Parcelforce dla Klientów Przesyłarka.pl ubezpieczone są do kwoty 500 PLN w wypadku ich zagubienia. Parcelforce nie ubezpiecza przesyłek na wypadek uszkodzenia.

  Pamiętaj! Aby uzyskać odszkodowanie za zagubioną lub zniszczoną paczkę musisz przedstawić dowód wartości ubezpieczonych towarów (FV VAT lub rachunek). Jeżeli zostawisz wartość przesyłki na poziomie 0 PLN – nie będzie ona ubezpieczona na wypadek uszkodzenia w transporcie.

Więcej informacji znajdziesz w naszym Regulaminie.

Jakie są ograniczenia wagowe i wymiarowe przesyłek?
(synonim: drogo17.99paczka91.99taniawysoka cenakosztofertapromocjarozmiarwzórdużawielkośćnajtańszailejakie)

Poniżej znajdziesz maksymalane wymiary i wagę dla każdego z Przewożników z naszej oferty:
 

 

DPD Classic (serwis krajowy):

 • maksymalna waga paczki w tej usłudze to 50 kg - koszt usługi uzależniony jest od rzeczywistej wagi i wymiarów paczki;
 • paczki o wadze reczywistej powyżej 31,5 kg powinny być umieszczone na palecie;
 • najdłuższy bok nie może przekroczyć 175 cm (paczki powyżej 150 cm traktowane są jako niestandardowe);
 • suma długości, szerokości oraz wysokości nie może przekroczyć 300 cm, obliczane według wzoru: H + W + L = max. 300 cm (gdzie: H - wysokość; W - szerokość; L - długość, najdłuższy bok). 
 • w przypadku, gdy waga gabarytowa, liczona według podanego niżej wzoru, przekracza wagę rzeczywistą, cena ustalana jest za wagę gabarytową (naliczana dla paczek/palet o wadze gabarytowej większej niż 31,5 kg)
   
                                                 wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm)     
            waga gabarytowa = ------------------------------------------------------------------------
                                                                                     6000

DPD Classic (serwis międzynarodowy)

 • maksymalna waga paczki w tej usłudze to 31.5 kg 
 • najdłuższy bok nie może przekroczyć 175 cm;
 • suma obwodu podstawy i wysokości opakowania nie może przekroczyć 300 cm, obliczane według wzoru: 2xH + 2xW + L = max. 300 cm (gdzie: H - wysokość; W - szerokość; L - długość, najdłuższy bok).
 • Max. waga rzeczywista i gabarytowa to 31,5 kg przy eksporcie z Polski i 31,5 kg wagi rzeczywistej  i 41,6 kg wagi gabarytowej przy imporcie do Polski.
   

                                               wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm)     
       waga gabarytowa = ------------------------------------------------------------------------
                                                                                   6000
 

 

GLS:

 • w czasie koronawirusa max. waga paczki nie może przekroczyć 31.5 kg (do września 2020 roku max. waga paczka wynosiła 30 kg);
 • łączna waga paczki nie może przekroczyć 40 kg - koszt usługi uzależniony jest od rzeczywistej wagi paczki;
 • najdłuższy bok nie może przekroczyć 200 cm;
 • suma obwodu podstawy i wysokości opakowania nie może przekroczyć 300 cm, obliczane według wzoru: 2xH + 2xW + L = max. 300 cm (gdzie: H - wysokość; W - szerokość; L - długość, najdłuższy bok).

UPS:

 • łączna waga paczki nie może przekroczyć 70 kg - koszt usługi uzależniony jest od rzeczywistej wagi i wymiarów paczki;
 • najdłuższy bok nie może przekroczyć 270 cm;
 • suma obwodu podstawy i wysokości opakowania nie może przekroczyć 400 cm, obliczane według wzoru: 2xH + 2xW + L = max. 400 cm (gdzie: H - wysokość; W - szerokość; L - długość, najdłuższy bok).

UPS nadanie i odbiór w punkcie:

 • łączna waga paczki nie może przekroczyć 20 kg - koszt usługi uzależniony jest od rzeczywistej wagi i wymiarów paczki;
 • najdłuższy bok nie może przekroczyć 97 cm;
 • suma obwodu podstawy i wysokości opakowania nie może przekroczyć 330 cm, obliczane według wzoru: 2xH + 2xW + L = 300 cm (gdzie: H - wysokość; W - szerokość; L - długość, najdłuższy bok).

Parcelforce:

 • maksymalna waga paczki w tej usłudze to 30 kg;
 • najdłuższy bok nie może przekroczyć 150 cm;
 • suma obwodu podstawy i wysokości opakowania nie może przekroczyć 300 cm, obliczane według wzoru: 2xH + 2xW + L = max. 300 cm (gdzie: H - wysokość; W - szerokość; L - długość, najdłuższy bok).

Przesyłka gabarytowa: w przypadku, gdy waga gabarytowa, liczona według podanego niżej wzoru, przekracza wagę rzeczywistą, cena ustalana jest za wagę gabarytową. Wzór: waga gabarytowa = wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm) / 5000. Przesyłki, których waga gabarytowa i/lub waga rzeczywista są większe niż 30 kg, naliczana jest dopłata w wysokości 50 GBP.
 

DHL - serwis krajowy:

 • maksymalna waga paczki w tej usłudze to 31,5 kg;
 • najdłuższy bok nie może przekroczyć 120 cm;
 • suma obwodu podstawy i wysokości opakowania nie może przekroczyć 300 cm, obliczane według wzoru: H + W + L = max. 300 cm (gdzie: H - wysokość; W - szerokość; L - długość, najdłuższy bok).
 • waga przeliczeniowa do przesyłki to wyższa waga spośród wagi rzeczywistej i gabarytowej liczonej ze wzoru: L x W x H/4000

DHL - serwis międzynarodowy

Waga i wymiary przesyłki (łącznie z opakowaniem):
• przesyłki jednoelementowe o wadze maksymalnej do 30 kg,
• maksymalne wymiary przesyłki standardowej 1 x 0,5 x 0,5 m.
 

DPD - Przesyłarka - DPD:

 • maksymalna waga paczki w tej usłudze to 30 kg - koszt usługi uzależniony jest od rzeczywistej wagi i wymiarów paczki;
 • najdłuższy bok nie może przekroczyć 100 cm, a drugi bok 70 cm i trzeci bok 60 cm (paczki powyżej 100 cm traktowane są jako niestandardowe);
 • suma długości, szerokości oraz wysokości nie może przekroczyć 230 cm, obliczane według wzoru: H + W + L = max. 230 cm (gdzie: H - wysokość; W - szerokość; L - długość, najdłuższy bok). 
 • w przypadku, gdy waga gabarytowa, liczona według podanego niżej wzoru, przekracza wagę rzeczywistą, cena ustalana jest za wagę gabarytową (naliczana dla paczek o wadze gabarytowej większej niż 30 kg)
   
                                                 wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm)     
            waga gabarytowa = ------------------------------------------------------------------------
                                                                                     6000
 
 
Czy mogę zapłacić kurierowi za przesyłkę?
(synonim: do rękigotówkązapłatapłatność)

Nie. Kurier nie przyjmuje płatności. Płatność za przesyłkę należy uregulować składając zamówienie na Przesyłarka.pl.

 

Na obecną chwilę nie oferujemy również usługi za pobraniem. 

Czego nie można przesyłać?
(synonim: obrazypapierosyroślinyniebezpieczneniedozwolonezabronionezawartośćzabronionanie wolnoniewolnonie mogęwłożyćwysłać)

Przygotowując swoją przesyłkę, upewnij się, że nie znajdują się w niej zakazane przedmioty, takie jak m.in:

 • wyroby tytoniowe w jakiejkolwiek ilości,
 • alkohol w jakiejkolwiek ilości,
 • leki na receptę, narkotyki oraz inne substancje odurzające, 
 • wyroby wilgotne, nieszczelne lub wydzielające wszelkiego rodzaju zapachy, 
 • żywność (są wyjątki - zobacz szczegóły), 
 • areozole oraz inne materiały łatwopalne, wybuchowe lub radioaktywne, substancje żrące,
 • noże (w tym noże kuchenne) oraz inne ostre przedmioty mogące wyrządzić szkodę osobom trzecim lub mieniu,
 • broń i amunicjakamizelki kuloodporne,
 • substancje płynne, w tym: farbykleje, zbiorniki, beczki, substancje ADR, środki czystości,
 • żywe rośliny i zwierzęta,
 • futra, skóry oraz produkty pochodzenia zwierzęcego,
 • szczątki ludzkie lub zwierzęce, 
 • części samochodowe: silniki, akumulatory, skrzynie biegów, napinacze pasów bezpieczeństwa,
 • dzieła sztukiantykiszlachetna biżuteria, pieniądze, karty kredytowe lub płatnicze, zbywalne papiery wartościowe, banderole, certyfikaty itp.

Szczegółową listę znajdziesz w regulaminie wybranego Przewoźnika.
 

Czy w przesyłce może znajdować się żywność?
(synonim: wolnomogępakowaćwłożyćzawartośćśrodkajedzeniewędlinyserdżemwinopapierosytabletkiciastaplacekwódkawhiskywhikseypiworyżmąkaniebezpiecznezabronionemięso)

Każdy z Przewoźników w inny sposób reguluje transport żywności. 

W usłudze DPD Classic, GLS oraz UPS transport żywności suchej (kawy, herbaty, czekolady, ciastka) jest dozwolony, zaś inna żywność jest zakazana.

We wszystkich usługach zakazany jest transport żywności płynnej, takiej jak np. miód, domowe przetwory, soki, oleje itp. 
Możesz ją wysłać na własne ryzyko, co oznacza, że w przypadku uszkodzenia lub zaginięcia paczki Przewoźnik może odmówić wypłaty odszkodowania,
a jeśli płyn z Twojej przesyłki uszkodzi inne paczki (zaleje je) zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności za szkody wyrzadzone innym paczkom.

Czy mogę zrezygnować z zamówienia?
(synonim: anulowaćzwrotrezygnacjausunąćwykasowaćcofnąć)

Tak. W celu anulowania zamówienia skontaktuj się z nami. Zwrot za niewykonaną usługę wykonujemy do 5 dni roboczych od daty przyjęcia zgłoszenia, tą samą drogą, którą otrzymaliśmy wpłatę. Jeżeli płatność realizowana była za pośrednictwem serwisu Przelewy24, czas rzeczywistego otrzymania  środków na koncie wydłuży się od 3 do 30 dni.

 

Zgodnie z naszym regulaminem, w przypadku rezygnacji z zamówienia z przyczyn niezależnych od Przewoźnika oraz Przesyłarka.pl zwrot kosztów zostanie pomniejszony o opłatę manipulacyjną. Opłata manipulacyjna wynosi odpowiednio:

 • dla płatności do 20 zł - 1 zł/ £0.2/ €0.25,
 • dla płatności od 20 zł do 99.99 zł - 2 zł/ £0.4/ €0.5,
 • dla płatności powyżej 100 zł - 3 zł/ £0.6/ €0.75.

 

W przypadku rezygnacji z usługi UPS potrącana jest dodatkowa opłata kurierska w wysokości 9 zł/ £1.75/ €2.5.

 

W przypadku rezygnacji z usługi GLS, gdy do planowanego dnia nadania pozostało mniej niż 1 dzień roboczy, potrącana jest dodatkowa opłata kurierska w wysokości 9 zł/ £1.75/ €2.5.

Moja reklamacja została odrzucona, co dalej?

Od decyzji reklamacyjnej przysługuje Ci prawo odwołania w terminie 14 dni od daty jej wydania. Prześlij nam decyzję, którą otrzymałeś od Przewożnika, poradzimy Ci jakie informacje powinny znajdować się w Twoim odwołaniu. 

 

Najczęstszym powodem odrzucenia reklamacji jest:

 • złożenie reklamacji przez osobę nieupoważnioną (prawo do złożenia reklamacji z tytułu zaginięcia przesyłki ma wyłącznie Nadawca; prawo do złożenia reklamacji z tytułu uszkodzenia przesyłki ma Nadawca lub Odbiorca), 
 • podanie błędnego numeru przesyłki (poprawny numer przesyłki znajdziesz na potwierdzeniu nadania otrzymanym przez kuriera),
 • brak sporządzonego protokołu szkody lub brak zgłoszenia uszkodzenia w terminie 7 dni od daty doręczenia przesyłki,
 • uszkodzonie/zutylizowanie przesyłki z powodu zabronionej zawartości,
 • niekompletny wniosek reklamacyjny (np. brak paragonów, oświadczeń o wartości itp.),
 • brak podstaw świadczących o odpowiedzialności Przewożnika za uszkodzenie (np. przesyłka została nieodpowiednio zabezpiecozna do transportu). 
Kiedy kurier odbierze moją przesyłkę, jeżeli złożę zamówienie dzisiaj?
(synonim: terminnadaniesobotaniedzielaweekendwysyłkaodbiórgodziny)

Składając zamówienie sam określasz kiedy kurier ma odebrać Twoją przesyłkę. Kurierzy odbierają paczki tylko w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

Odbiór paczki jeszcze tego samego dnia jest możliwy w usłudze UPS. Warunkiem jest złożenie i opłacenie zamówienia w godzinach porannych. Dla niektórych, odległych lokalizacji odbiór tego samego dnia jest niemożliwy. 

Aby nadać paczkę następnego dnia roboczego, złóż zamówienie do określonych poniżej godzin:
 

DPD Classic:

 • przesyłki odbierane w Polsce: do godziny 23:00 czasu polskiego (22:00 czasu brytyjskiego),
 • przesyłki odbierane w Wielkiej Brytanii: do godziny 15:30 czasu brytyjskiego (16:30 czasu polskiego).

Parcelforce:

 • przesyłki odbierane w Wielkiej Brytanii: do godziny 16:30 czasu brytyjskiego (17:30 czasu polskiego).

GLS:

 • przesyłki odbierane w Polsce: do godziny 19:00 czasu polskiego (18:00 czasu brytyjskiego),
 • przesyłki odbierane w Wielkiej Brytanii: do godziny 12:30 czasu brytyjskiego (13:30 czasu polskiego).

 

W przypadku płatności tradycyjnym przelewem bankowym, czas realizacji jest zależny od terminu, w którym zaksięgujemy Twoją wpłatę. Miej na uwadze, że w przypadku niektórych przelewów czas zaksięgowania wynosi nawet do 2 dni roboczych. Możesz przyspieszyć ten proces, wysyłając nam potwierdzenie (w formie zrzutu ekranu lub skanu) na adres przelewy@przesylarka.pl od razu po dokonaniu wpłaty.
 

Popełniłem błąd w zamówieniu, jak mogę go poprawić?
(synonim: miejsceinnyodebraćnaprawićpoprawićnumerbudynekzłyniewłaściwyniepoprawnyterminpomyłkazmiana)

W przypadku gdy zamówienie nie zostało jeszcze opłacone lub nie zostało jeszcze przekazane do realizacji (do planowanego dnia nadania pozostało wiecej niż 1 dzień roboczy) można dokonać zmiany kontaktujac się z naszym Działem Obsługi Klienta. Konsultant na Twoją prośbę może zmienić datę nadania paczki, dane adresowe nadawcy/odbiorcy, opis przesyłki, a także wymiary paczki.

 

W przypadku gdy zamówienie jest już w realizacji (do planowanego dnia nadania pozostało mniej niż 1 dzień roboczy) dokonywanie zmian jest już niemożliwe. Prosimy o kontakt z nami w celu poprawienia danych w zamówieniu i wysłaniu go do ponownej realizacji w nowym termienie.

 

W przypadku gdy zauważyłeś błąd w adresie, a przesyłka jest już w transporcie, dyspozycję zmiany adresu możemy przekazać do firmy kurierskiej dopiero gdy przesyłka będzie już zarejestrowana na terenie kraju doręczenia. W tym celu prosimy o śledzenie przesyłki i ponowny kontakt z nami dopiero gdy pojawi się pierwszy skan z kraju Odbiorcy. Wydanie dyspozycji zmiany adresu doręczenia może skutkować opóźnieniem doręczenia o 1 dzień roboczy.

Opłaciłem zamówienie, ale wystąpił problem z płatnością, co dalej?
(synonim: błądopłata)

Jeżeli dokonałeś płatności kartą (poprzez serwis Przelewy24) transakcja powinna przypisać się do Twojego zamówienia w ciągu maksymalnie 30 minut. W przypadku jeżeli wpłata nie zaksięgowała się automatycznie, upewnij się czy środki zostały pobrane z Twojego konta. Możliwe, że zbyt szybko zamknąłeś okno płatności. Skontaktuj się z nami, gdyż w większości przypadków jesteśmy w stanie zaksięgować wpłatę ręcznie.

 

Jeżeli środki z Twojego konta nie zostały pobrane, sugerujemy użycie innej karty lub wybór innej formy płatności (np. przelew bankowy).

Dlaczego nie otrzymałem maila potwierdzającego złożenie zamówienia?

Wiadomość z podsumowaniem zamówienia jest wysyłana na adres mailowy zlececniodawcy automatycznie po ukończeniu etapu poprzedzającego płatność. 

 

Upewnij się, że wiadomość od nas nie trafiła do skrzynki spamowej. Możliwe również, że został popełniony błąd w adresie mailowym zleceniodawcy. Skontaktuj się z nami - sprawdzimy to.

Kurier nie przyjechał po przesyłkę, co zrobić?
(synonim: pojawiłnie pojawiłbyłonie byłobrakczekałem)

Jeżeli kurier nie odebrał przesyłki do godziny 18:00 w wybranym dniu należy ustalić nowy termin odbioru. W tym celu przygotuj numer swojego zamówienia i skontaktuj się z nami, korzystając z czatu na naszej stronie (zalecane), e-mailowo lub telefonicznie.

 

Powód nieodebrania przesyłki powinien być widoczny w statusie w narzędziu lokalizacji przesyłki (status może być aktualizowany z opóźnieniem).

Kiedy otrzymam list przewozowy i czy muszę go drukować?
(synonim: przygotowaćdokumentyetykietatrackingowydrukarka)

Dla usługi DPD Classic oraz DPD i Świat Przesyłek numer listu przewozowego otrzymasz drogą mailową rano w dniu odbioru przesyłki. Nie musisz niczego drukować, gdyż kurier przywiezie ze sobą gotowy list przewozowy.

 

Dla usługi DPD International Parcel list przewozowowy otrzymasz drogą mailową w dzień roboczy przed wybranym dniem nadania paczki. List przewozowy musisz wydrukować i umieścić na górze przesyłki przed przyjazdem kuriera.

 

Dla usługi GLS numer listu przewozowego otrzymasz drogą mailową rano w dniu odbioru przesyłki. Nie musisz niczego drukować, gdyż kurier przywiezie ze sobą gotowy list przewozowy.

 

Dla usługi UPS list przewozowowy otrzymasz drogą mailową od razu po opłaceniu zamówienia. List przewozowy musisz wydrukować i umieścić na górze przesyłki przed przyjazdem kuriera. 

 

Dla usługi Parcelforce numer listu przewozowego otrzymasz drogą mailową rano w dniu odbioru przesyłki. Nie musisz niczego drukować, gdyż kurier przywiezie ze sobą gotowy list przewozowy.

O której godzinie kurier odbierze przesyłkę?
(synonim: czaskiedyumówićpracujęmogęzaznaczyćwybraćprzyjedzietelefonzadzwoni)

Przesyłki w usłudze DPD Classic są transportowane w transporcie ekonomicznym dlatego nie ma możliwości ustalenia dokładnej godziny przyjazdu kuriera. Przesyłki w tym serwisie odbierane są w godzinach 8:00-18:00. 

Kontakt telefoniczny kuriera przed przyjazdem należy do rzadkości, ponieważ kurierzy korzystają jedynie z telefonów prywatnych. 
Jeżeli wiesz, że w godzinach pracy kuriera, nie będzie Cię w domu, wówczas możesz podać w trakcie składania zamówienia swój adres służbowy, pod którym kurier Cię zastanie.
UWAGA - Przy nadaniu paczki z terenu Irlandii Północnej oraz Północnej Szkocji czas odbioru przesyłki wynosi dwa dni robocze, na terenie Włoch czas realizacji wynosi trzy dni robocze.

Wyjątkiem jest firma kurierska DPD International Parcel na terenie Wielkiej Brytanii, gdzie przewoźnik przesyła do Nadawcy godzinowe okienko podjazdu kuriera.
 

W usłudze GLS, UPS, Parcelforce kurierzy odbierają przesyłki w godzinach 8:00 - 18:00. Zazwyczaj przed odbiorem paczki kurierzy kontaktują się mailowo lub telefonicznie z Nadawcą, jednak nie jest to gwarantowane.

 

W przypadku usługi UPS kurier dołoży wszelkich starań, aby odebrać przesyłkę w wybranym przez Klienta przedziale czasowym, jednak godziny odbioru nie są gwarantowane. 

 

Istnieje również możlwość, abyś osobiśce doręczył przesyłkę do oddziału wybranego Przewożnika (szczegóły).

Czy mogę doręczyć przesyłkę osobiście do oddziału?
(synonim: depotusamodzielniemagazynuzawieźćpojechaćdowieźć)

Korzystając z usługi DPD Drop Off (dostępnej na kierunku Wielka Brytania - Polska), przesyłkę należy dostarczyć do dowolnego punktu DPD Drop Off. W przypadku innych usług, możliwość osobistego doręczenia przesyłki do oddzialu zależy od oddziału realizującego odbiór.

 

W celu sprawdzenia czy dany oddział udostępnia taką opcję należy skontakować się z nami najpoźniej rano w dniu nadania przesyłki. Nasz konsultant skontakuje się z bezpośrednio z Przewoźnikiem w celu potwierdzenia takiej możliwości. Dopiero gdy otrzymasz od nas potwierdzenie, możesz zawieźć swoją przesyłkę do wskazanego przez nas oddziału Przewożnika. 

 

Adres najbliższego oddziału znajdziesz na stronie Przewoźnika:

Jeżeli Twoja przesyłka waży mniej niż 20kg, jej najdłuższy bok nie przekracza 80cm, a suma obwodu i długości nie przekracza 330cm, możesz ją nadać z lokalnego punktu (tzw. Access Point/ punkt przyjmowania przesyłki). Aby skorzytsać z tej opcji musisz podczas składnia zamówienia zaznaczyć pole "Dostarczę przesyłkę do punktu nadania UPS"  i z rozwijanej listy wybrać dogodną dla siebie lokalizację.

Czytaj więcej:

Jak nadać paczkę w oddziale?
Paczki z UK do Polski - nadaj je samodzielnie
 

Nadałem paczkę za granicę, kiedy będzie na miejscu?
(synonim: długopriorytetekspresnastępnyczas)
Czas doręczenia paczki liczony jest w dniach roboczych. Dzień odbioru paczki jest traktowany jako dzień zero. Przeciętny czas doręczenia paczki zależy od wybranej usługi transportowej. Warto śledzić drogę swojej przesyłki online. Dzięki temu możesz mniej więcej okreslić termin doręczenia.
 
Terminy doręczenia w poszczegolnych firmach kurierskich są następujące:
 
DPD Classic: 
 • Czas dostarczenia paczki na terenie Unii Europejskiej wynosi od 3 do 7 dni roboczych
 • W przypadku krajów leżących na Półwyspie Skandynawskim, jak również szkockich wysp Orkney i Szetlandów termin doręczenia może wydłużyć się do 14 dni roboczych.  

GLS:

 • Realizacja usługi następuje w terminie od 3 do 9 dni roboczych. Paczki najczęściej doręczane są na około 4-5 dzień roboczy. 
 • W przypadku krajów leżących na Półwyspie Skandynawskim, jak również szkockich wysp Orkney i Szetlandów termin doręczenia może wydłużyć się do 14 dni roboczych. 

InPost Cross Border:

 • Średni czas dostawy to 4 do 10 dni roboczych. Gwarantowany czas wykonania usługi to 30 dni. 
UPS:
 • W usłudze UPS Express Saver doręczenie na terenie Unii Europejskiej następuje w terminie od 1 do 2 dni roboczych od dnia nadania.
 • W usłudze UPS Standard szacowany termin doręczenia dla przesyłek kurierskich wynosi od 3 do 9 dni roboczych. 
FedEx:
 • W usłudze FedEx International Priority czas doręczenia wynosi od 1 do 2 dni roboczych.
 • W usłudze FedEx International Economy przesyłki doręczane są w terminie od 2 do 5 dni roboczych.

Parcelforce: 

 • W usłudze Parcelforce przesyłki doręczane są średnim w terminie od 3 do 4 dni roboczych. Nie ma terminu gwarantowanego na wykonanie usługi.
Jak mogę śledzić moją przesyłkę?
(synonim: lokalizacja)

Przesyłkę możesz śledzić wpisując otrzymany numer trackingowy lub numer zamówienia Przesyłarka w polu Zlokalizuj przesyłkę znajdującym się na stronie głównej Przesyłarka.pl. Opcja śledzenia powinna być dostępna w ciągu kilku godzin po odbiorze przesyłki.

 

Przesyłkę możesz również śledzić bezpośrednio na stronie przewoźnika wpisując numer trackingowy w odpowiednim polu:

Dlaczego lokalizacja przesyłki nie zmienia się?
(synonim: trackinggdzieruszaidzieśledzenie)

Skany nie pojawiają się w czasie rzeczywistym, oznacza to, iż aktualizacja statusu może zająć nawet do 72 godzin. 

 

Większość paczek przewożona jest  transportem drogowym, podczas którego skany paczek nie są aktualizowane. Skanowane następuje dopiero po dotarciu paczki do sortownii. Miej również na uwadze, że przesyłki transportowane są głównie w dni robocze (poniedziałek-piątek), a skany po weekendzie mogą pojawiać się z pewnym opoźnieniem. 

 

Jeśli status Twojej przesyłki nie zmienił sie od kilku dni skontaktuj się z nami

Moja przesyłka zaginęła, co teraz?
(synonim: brakutknęłaczekamlokalizacjapaczkanie mawygląd)

Aby rozpocząć poszukiwania przesyłki, Przewożnik musi otrzymać od nas jej dokładny opis. W tym celu wyślij nam na maila poniższe szczegóły:

 • Rodzaj opakowania - czy było to pudełko, walizka, torba podróżna itp.?
 • Kolor opakowania i znaki charakterystyczne, takie jak logo, napis itp.
 • Czy na opakowaniu był umieszczony adres?
 • Czy opakowanie było oklejone taśmami firmowymi, folią stretch itp.?
 • Czy w przesyłkce znajdowały się dokumenty z danymi, takie jak np. legitymacje, dyplomy, faktury itp.?
 • Co dokładnie było zawartością przesyłki?

Prosimy o podanie jak największej ilości szczegółów, gdyż zwiększą one szanse odnalezienia przesyłki. 

Poszukiwania trwają najczęściej od 2 do 8 dni roboczych, jednak w wyjątkowych sytuacjach proces ten może się wydłużyć. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie po otrzymaniu odpowiedżi od Przewożnika.

 

W przypadku odnalezenia przesyłki, jest ona przekazywana do dalszego transportu, a doręczenie powinno nastąpic w ciągu ok. 2-4 dni roboczych. 

 

W przypadku gdy poszukiwania zakończyły się niepowodzeniem należy rozpocząć proces reklamacyjny. Szczegóły otrzymasz od nas drogą mailową. 

Jaki jest czas transportu po Brexicie?

Z powodu odpraw celnych i konieczności przygotowania dokumentacji celnej czas transportu wydłużył się.

Paczki z UK do Polski Parcelforce - sam transport do Polski trwa średnio 5-10 dni roboczych, ale niestety przesyłki czekają na odprawe celną w polskich Urzędach Celnych. Zdarza się, że paczki są zwalniane do doręczenia po 5-10 dniach. Niestety wynika to z niedostosowania systemów informatycznych Poczty Polskiej i Krajowej Administracji Skarbowej oraz bardzo dużej liczby paczek z Chin, które od 1 lipca także przechodzą przez odprawę celną.

Paczki z Polski do UK UPS - średni czas transportu paczek wysłanych w lipcu to 3-7 dni roboczych. 

O której godzinie kurier doręczy przesyłkę?
(synonim: czaskiedyumówićpracujęmogęzaznaczyćwybraćprzyjedziezadzwonitelefon)

W usłudze DPD Classic kurierzy doręczają przesyłki w godzinach 8:00 - 18:00. W dniu doręczenia przesyłki powinieneś otrzymać automatyczny sms/email od DPD z szacowanym czasem przyjazdu kuriera. Godzinę doręczenia możesz również sprawdzić na stronie DPD (zgodnie z krajem doręczenia) wpisując numer listu przewozowego. W Danii, Finlandii i Szwecji kurier doręczy paczke do punktu odbioru skąd należy ją samodzielnie odebrać.

 

W usłudze GLS, UPS, Parcelforce  kurierzy doręczają przesyłki w godzinach 8:00 - 19:00. 

Nie było mnie w domu podczas próby doręczenia przesyłki, co teraz?
(synonim: paczkaprzyjechaćciekniedamage)

Większość Przewoźników zapewnia dwie lub trzy próby doręczenia. Jeżeli kurier nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem, może pozostawić paczkę u sąsiada lub podjąć kolejną próbę doręczenia w kolejnym terminie. Kurier powinien zostawić awizo z informacją kiedy nastąpi ponowne doręczenie lub gdzie można odebrać paczkę wraz z numerem telefonu, pod którym można się ewentualnie umówić na kolejną próbę doręczenia. Dodatkowe informacje są również widoczne w opcji śledzenia przesyłki online. Jeśli kurier nie zastanie nikogo przy ostatniej próbie doręczenia, przesyłka najczęściej czeka jeszcze kilka dni na odebranie z magazynu/Urzędu Pocztowego, a następnie jest odsyłana do nadawcy na jego koszt. 

 

W niektórych sytuacjach doręczenie przesyłki jest niemożliwe. Ma to miejsce np. gdy doszło do uszkodzenia przesyłki, uniemożliwiające jej doręczenie do Odbiorcy. Przesyłkę można odebrać osobiście w oddziale. Skontaktuj się z nami w celu zaaranżowania osobistego odbioru w oddziale. 

Zamówiłem kilka przesyłek, a doręczono mi tylko część z nich, dlaczego?
(synonim: brakzaginęłypaczka)

Jest to normalna sytuacja, gdyż przesyłki trafiają do mechanicznych sortowni, gdzie dochodzi do ich rozdzielenia. Najprawdopodobniej pozostałe paczki trafiły na późniejszy transport, co spowodowało różnicę w terminach doręczenia. Pozostałe przesyłki powinny być doręczone w ciągu 1-2 dni roboczych. Jeżeli w tym terminie nie otrzymałeś pozostałych przesyłek skontaktuj się z nami

Moja przesyłka została uszkodzona, co teraz?
(synonim: zniszczonapodartaposzarpanagniecionabrakujeukradlipołamanapogniecionaopakowaniuniepełnadziurawa)

Przed odbiorem przesyłki upewnij się, że na opakowaniu nie ma widocznych uszkodzeń, wgnieceń, rozdarć czy zabrudzeń. W przypadku szkód, które można zauważyć z zewnątrz przy odbiorze, przyjęcie przesyłki bez zastrzeżeń powoduje wygaśnięcie roszczeń z tytułu jej ubytku lub uszkodzenia. Uszkodzenie należy zgłosić bezpośrednio kurierowi, który fakt ten odnotuje w swoim systemie lub sporządzi protokół szkody z Odbiorcą. Niezwłocznie skontaktuj się z nami w celu rozpoczęcia procesu reklamacyjnego u Przewożnika. 

 

Jeżeli po rozpakowaniu przesyłki zauważyłeś uszkodzenie lub ubytek zawartości, zrób zdjęcia obrazujące uszkodzenia, a także zdjęcia opakowania zewnętrzego. Niezwłocznie (nie poźniej niż w terminie 7 dni od daty doręczenia przesyłki) skontaktuj się z nami w celu rozpoczęcia procesu reklamacyjnego u Przewożnika. 

 

Przesyłarka.pl nie rozpatruje reklamacji, decyzję w sprawie odszkodowania wydaje bezpośrednio Przewoźnik. 

Kiedy otrzymam fakturę za zamówienie?
(synonim: rachunekVATUSrozliczenieparagonfakturkabiznesprzedsiębiorcafirmainvoice)
Faktura za zamówienie wystawiana jest dla klientów posiadających konto firmowe na naszej stronie. Jeżeli reprezentujesz firmę i złożyłeś zamówienie bez rejestracji konta firmowego, lub jeżeli jesteś osobą indywidualną i nie prowadzisz działalności gospodarczej, a chcesz otrzymać fakturę za opłacone zamówienie- skontaktuj się z nami
 
Klienci posiadający konto firmowe mogą otrzymać fakturę na dwa sposoby: 
 • Fakturę można pobrać od razu po opłaceniu zamówienia. W tym celu należy zalogować się na Panel Klienta (prawy górny róg ekranu na stronie głównej Przesylarka.pl), a następnie w zakładce "Faktury" należy wybrać opcję generowania najnowszej faktury.
 • System automatycznie wygeneruje  fakturę zbiorczą za wszystkie niezafakturowane zamówienia z danego miesiąca i wyśle ją 7-dnia kolejnego miesiąca na adres email podany podczas rejestracji (np. faktura zbiorcza za marzec zostanie wysłana 7-go kwietnia).

Podgląd i ponowne pobranie wszystkich faktur, przypisanych do konta firmowego, możliwe jest po zalogowaniu się na Panel Klienta. Historia faktur dostępna jest pod zakładką "Faktury".

Jak działa Program Poleceń Przesyłarka?
(synonim: lojalnościowyzarabiaćgratisza darmodarmowakuponvoucher)

Program Poleceń Przesyłarka nagradza zarejestrowanych klientów firmowych za polecanie naszych usług innym firmom. W ramach programu zarówno Polecający jak i Zaproszony mogą otrzymać po 25 zł do wykorzystania na usługi na naszej stronie. 

Za każdym razem, gdy nowa firma dokona rejestracji na Przesylarka.pl wpisując w pole "email firmy polecającej" adres email Twojej firmy, otrzyma od nas zniżkę o wartości 25 zł. Gdy polecona przez Ciebie firma zrealizuje swoją zniżkę, zostaniesz nagrodzony kwotą 25 zł do wykorzystania w serwisie Przesyłarka.pl. 

Aby skorzystać ze zniżki należy złożyć zamówienie na naszej stronie bez dokonywania opłaty, a następnie skontaktować się z naszym Działem Obsługi Klienta.

 

Nagroda ważna jest przez 90 dni, liczonych od daty rejestracji poleconej firmy. Szczegóły znajdziesz w regulaminie Programu Poleceń Przesyłarka
Nie znaleźliśmy odpowiedzi związanej z tym słowem kluczowym.